miso.r
15.11.10,10:31
Zdravim

Mal som nehodu učastník nevyčkal na príchod polície bol opitý čiže utiekol z miesta činu.
Mám jeho poznávaciu značku (ostala na mieste nehody) s dopravakmi som spísal zapis, ale žiadny doklad som nedostal.
Cez slovensku kancelariu poistovatelov podla špz som zistil poistovnu vinníka (kooperativa- čo som čital tak to je"suepr" poistovna...).
mám ist do poistovne a ohlásiť nehodu, alebo mam čakať na policiu na nejaký doklad a až potom ist do poistovne.
Prípadne ako mám postupovať.

dakujem
Chobot
15.11.10,09:42
Zdravim

Mal som nehodu učastník nevyčkal na príchod polície bol opitý čiže utiekol z miesta činu.
Mám jeho poznávaciu značku (ostala na mieste nehody) s dopravakmi som spísal zapis, ale žiadny doklad som nedostal.
Cez slovensku kancelariu poistovatelov podla špz som zistil poistovnu vinníka (kooperativa- čo som čital tak to je"suepr" poistovna...).
mám ist do poistovne a ohlásiť nehodu, alebo mam čakať na policiu na nejaký doklad a až potom ist do poistovne.
Prípadne ako mám postupovať.

dakujem

Potrebuješ zápisnicu o nehode od policajtov. Zavolaj na to oddelenie, ktoré spísalo zápisnicu a vypýtaj si ho. S tým potom nahlás v Kooperative poistnú udalosť.

Ak máš havarijné poistenie, tak môžeš aj cez svoju poisťovňu - havarijnú poistku (nie PZP).
miso.r
15.11.10,10:43
dakujem

pojdem na policiu a potom na poistovne...
havarijnu nemám:(

teším sa na dotahovanie s poistovnou...
preboha
15.11.10,19:52
Zdravim

Mal som nehodu učastník nevyčkal na príchod polície bol opitý čiže utiekol z miesta činu.
Mám jeho poznávaciu značku (ostala na mieste nehody) s dopravakmi som spísal zapis, ale žiadny doklad som nedostal.
Cez slovensku kancelariu poistovatelov podla špz som zistil poistovnu vinníka (kooperativa- čo som čital tak to je"suepr" poistovna...).
mám ist do poistovne a ohlásiť nehodu, alebo mam čakať na policiu na nejaký doklad a až potom ist do poistovne.
Prípadne ako mám postupovať.

dakujem
treba požiadať slovenskú kanceláriu poisťovateľov o obhliadku vozidla - pošlú technika nejakej poisťovne, ktorý urobí obhliadku, vozidlo dáte opraviť, faktúru zašlšte na kanceláriu poisťovateľov, a oni škodu uhradia. správu polície nepotrebujete, kancelária si ju vyžiada- resp. má k nej on - line prístup.
bubkoch
15.11.10,19:58
Potrebuješ zápisnicu o nehode od policajtov. Zavolaj na to oddelenie, ktoré spísalo zápisnicu a vypýtaj si ho. S tým potom nahlás v Kooperative poistnú udalosť.

Ak máš havarijné poistenie, tak môžeš aj cez svoju poisťovňu - havarijnú poistku (nie PZP).

ked nie je vinnik, nema preco nahlasovat skodu ako poskodeny v poistovni vinnika ... a tiez poistovna nema co robit s takym hlasenim ...
miso.r
15.11.10,21:03
takže nemusím čakať na policiu ako to vyšetria či podla značky ktorá ostala po nehode najdu vinníka a dokážu mu vinu?
Predpokladám že celu sumu nepreplatia....
nedá sa to spraviť že mi pošlú nejakú sumu a ja si to dam opraviť lacnejšie ako v servise?

dakujem
preboha
18.11.10,17:52
ked nie je vinnik, nema preco nahlasovat skodu ako poskodeny v poistovni vinnika ... a tiez poistovna nema co robit s takym hlasenim ...
viete že opisujete svoje predstavy, ktoré nekorešpondujú s realitou ?
bubkoch
18.11.10,18:01
viete že opisujete svoje predstavy, ktoré nekorešpondujú s realitou ?

chces snad tvrdit, z poistovna vinnika moze vyplatit poskodenemu plnenie z PZP aj v pripade, ze vinnik poistnu udalost nenahlasi ?
preboha
23.11.10,19:01
ano, ak existuje správa polície
radec
30.11.10,13:54
dobry den.na som dopravnu nehodu pri ktorej doslo k zraneniu viacerych osob a to tak ze na plnej ciare mna aj vodica iduceho predomnou predbehlo auto asi 140-tkou a po jeho manevru mi zahadzalo predne okno spinavou vodou z cesty no kym som zapol stieerace tak pan iduci predomnou zacal brzdit no ja som to kvoli spinavemu sklu spozoroval az velmi neskoro a vrazil som donho asi 70-tkou.pan do kroteho som vrazil povedal policajtom to iste co ja a to ze za vsetko moze to auto ktore na obiehalo tesne pred krizovatkou no policajti naliehali ze musim podpisat bud to ze som siel pririchlo ale ze som nemal dostatocny odstup aj nepriek tomu ze pan do ktoreho som vrazil tvrdil to iste co ja a okamzite mi odobrali VP a caka ma sud za ublizenie na zdravi kvoli tomu ze som tie papiere podpisal.prosim o radu
Chobot
30.11.10,23:06
dobry den.na som dopravnu nehodu pri ktorej doslo k zraneniu viacerych osob a to tak ze na plnej ciare mna aj vodica iduceho predomnou predbehlo auto asi 140-tkou a po jeho manevru mi zahadzalo predne okno spinavou vodou z cesty no kym som zapol stieerace tak pan iduci predomnou zacal brzdit no ja som to kvoli spinavemu sklu spozoroval az velmi neskoro a vrazil som donho asi 70-tkou.pan do kroteho som vrazil povedal policajtom to iste co ja a to ze za vsetko moze to auto ktore na obiehalo tesne pred krizovatkou no policajti naliehali ze musim podpisat bud to ze som siel pririchlo ale ze som nemal dostatocny odstup aj nepriek tomu ze pan do ktoreho som vrazil tvrdil to iste co ja a okamzite mi odobrali VP a caka ma sud za ublizenie na zdravi kvoli tomu ze som tie papiere podpisal.prosim o radu

Akú radu chceš? Bude súd, kde môžeš tvrdiť to isté. Ale faktom je, že si nedodržal bezpečnú vzdialenosť medzi autami. To bolo priamou príčinou nehody, nie to, že ťa niekto predbehol...
radec
01.12.10,10:08
chcel by som vediet hlavne to, ci sa niekde mozem stazovat na policajtov ktori ma donutili k podpisaniu ich verzii.pretoze to auto nas predbiehalo na plnej ciare tesne pred krizovatkou a pokial viem tak na takom mieste nieje dovolene predbiehat
dolfort
02.12.10,17:39
chcel by som vediet hlavne to, ci sa niekde mozem stazovat na policajtov ktori ma donutili k podpisaniu ich verzii.pretoze to auto nas predbiehalo na plnej ciare tesne pred krizovatkou a pokial viem tak na takom mieste nieje dovolene predbiehat

Máš poľahčujúcu okolnosť a máš na ňu aj svedka. Zaplať si dobrého právnika, bude podmienka, rok možno dva nepokeruješ.
Chlpatí sa ti vysmejú, lebo budú tvrdiť že nebol žiadny nátlak ani nič podobné, že si podpísal sám a dobrovoľne. Právne si tak či tak zodpovedný za nehodu.
stanco007
02.12.10,18:08
dobry den.na som dopravnu nehodu pri ktorej doslo k zraneniu viacerych osob a to tak ze na plnej ciare mna aj vodica iduceho predomnou predbehlo auto asi 140-tkou a po jeho manevru mi zahadzalo predne okno spinavou vodou z cesty no kym som zapol stieerace tak pan iduci predomnou zacal brzdit no ja som to kvoli spinavemu sklu spozoroval az velmi neskoro a vrazil som donho asi 70-tkou.pan do kroteho som vrazil povedal policajtom to iste co ja a to ze za vsetko moze to auto ktore na obiehalo tesne pred krizovatkou no policajti naliehali ze musim podpisat bud to ze som siel pririchlo ale ze som nemal dostatocny odstup aj nepriek tomu ze pan do ktoreho som vrazil tvrdil to iste co ja a okamzite mi odobrali VP a caka ma sud za ublizenie na zdravi kvoli tomu ze som tie papiere podpisal.prosim o radu
Tak, podla mna je uz neskoro. Podpisal si co napisali policajti aj ked si ty a aj poskodeny pan tvrdili nieco ine a tym si priznal to co je na papieri od policajtov. Teraz uz len pockat na sud, mat dobreho pravnika a normalne to cele vysvetlit aj s tym panom... To by mohlo znizit trest...
NIKDY NEPODPISUJ S CIM NESUHLASIS!!! ANI POLICAJTOM!!!
radec
04.12.10,20:19
dnes je to siedmy den a vsetci ucastnici tej nehody uz maju ukoncenu PN ak sa nemylim tak sa to uz neberie ako ublizenie na zdravi no neviem co ma caka teraz
220870
04.12.10,20:24
chces snad tvrdit, z poistovna vinnika moze vyplatit poskodenemu plnenie z PZP aj v pripade, ze vinnik poistnu udalost nenahlasi ?
ANO.Ale neodporúčam to skúšať.
220870
04.12.10,20:45
dnes je to siedmy den a vsetci ucastnici tej nehody uz maju ukoncenu PN ak sa nemylim tak sa to uz neberie ako ublizenie na zdravi no neviem co ma caka teraz
Celým týmto procesom som prešiel.Ak nie sú trvalé následky z újmy na zdraví a maródka nepresiahla 6 týždňov tak to nieje trestný čin ublíženia na zdraví.Poďakujte sa pánu bohu že ste netrafili takého *****a ako ja.Na policajtov ak nie ste "zazobanec" sa nesťažujte.Len si tým poštvete policajtov.Posrali ste to hneď na začiatku veľmi ťažko to budete dokazovať ak to nebolo poriadne zdokumentované a zapísané dopravákmi na mieste činu.Dopravnú nehodu OKAMŽITE !!! nahláste poisťovni.Je absolútne jedno či ste boli budete alebo nebudete uznaný vinným.Rádovo sa jedná o milióny €.Okamžite to nahláste svojej poisťovni.
radec
05.12.10,10:04
neviem ci sa uz zmenili zakony ale mne bolo povedane ze marodka nesmie presiahnut sedem dni. no teraz ma najviac zaujima to na ako dlho mi mozu zobrat VP nakolko pracujem ako vodic nakladneho auta a volno nemozem cerpat donekonecna a bojim sa ze pridem o pracu
preboha
10.12.10,18:36
chcel by som vediet hlavne to, ci sa niekde mozem stazovat na policajtov ktori ma donutili k podpisaniu ich verzii.pretoze to auto nas predbiehalo na plnej ciare tesne pred krizovatkou a pokial viem tak na takom mieste nieje dovolene predbiehat
na lampárni
buchač
10.12.10,18:52
....v Olcnave ...
radec
15.12.10,23:02
takze viem ze teraz mi "mozno udelit trest alebo sankcia zakazu cinnosti.....do 3 rokov" no nikde som nenasiel aka je dolna hranica,alebo mam tomu chapat tak ze sa moze stat aj to ze dostanem iba pokutu a vodicak mi vratia (ak kupim flasu znamemu)
peter3377
16.12.10,05:27
si pekny hajzlik, sposobys nehodo , ublizis nevinim ludom a teba trapi trest? co sa tam vyhovaras na obiehajuceho, to co on spravil sice nieje v poriadku , ale ty si to pobabral ze si sa na neho lepil, keby si siel 100m za nim tak co?ja byt na mieste toho pana pred tebou tak mas PNku ty ,
radec
16.12.10,12:36
ja som odstup mal.keby som nemal zahadzane okno tak by som aspon zacal brzdit. no ziadne brzdenie sa nekonalo a za dalsie keby som nemal odstup tak ten pan predomnou by asi za ten cas nestihol zastavit z 80 na 0.a neviem kto si ty ze posudzujes druhych. ja cely zivot robit sofera na nakl. autach a kamionoch takze uz nieco za sebou mam a urcite mam toho viac odsoferovane ako ty odzite.a idu mi na nervy ludia ako ty .urcite mas vodicak par mesiacov,soferujes raz za tyzden do obchodu a spet a si majster sveta!gratulujem,tlieskam si frajer!
ante1
29.12.10,21:12
pokial sam vinnik neohlasi svojej poistovni do 14 dni od nehody, ze sa nejaka nehoda stala tak od poistovne nedostanes ziadne peniaze a nemozes ich ani vymahat pretoze podla zakona na to nemas pravo (tym sa akurat pokryli poistovne aby vyplacali co najmenej takze im takyto zakon plne vyhovuje )

pokial mas zaznam od policie o nehode tak s tym nemam skusenost ako to prebieha potom, mozno by bolo dobre osobne sa ist spytat na dopravny inspektorat ktory nehodu spisoval ako mas dalej postupovat, oni ti uz poradia ako dalej, ale aj tak som si nie isty ze pokial to nenahlasi sam vinnik tak nejake poistne plnenie uhradi poistovna na tvoj ucet.
ante1
29.12.10,21:20
dobry den.na som dopravnu nehodu pri ktorej doslo k zraneniu viacerych osob a to tak ze na plnej ciare mna aj vodica iduceho predomnou predbehlo auto asi 140-tkou a po jeho manevru mi zahadzalo predne okno spinavou vodou z cesty no kym som zapol stieerace tak pan iduci predomnou zacal brzdit no ja som to kvoli spinavemu sklu spozoroval az velmi neskoro a vrazil som donho asi 70-tkou.pan do kroteho som vrazil povedal policajtom to iste co ja a to ze za vsetko moze to auto ktore na obiehalo tesne pred krizovatkou no policajti naliehali ze musim podpisat bud to ze som siel pririchlo ale ze som nemal dostatocny odstup aj nepriek tomu ze pan do ktoreho som vrazil tvrdil to iste co ja a okamzite mi odobrali VP a caka ma sud za ublizenie na zdravi kvoli tomu ze som tie papiere podpisal.prosim o radu

podobny pripad som mal aj ja, akurat tam nedoslo k ziadnemu zraneniu osob, bolo to na vyjazde zo semaforov isiel som mozno tak 30km/h , predomnou bolo jedno auto a pred nim este jedno, a v tom prvom zena zazmetkovala ked jej zrazu auto zdochlo a skocila este aj na brzdu, auto predomnou stihlo dobrzdit, ja uz nie tak som posunul toho predomnou a on zasa tu zenu predomnou. tiez som si myslel ze na vine je to prve auto, ale po prichode policie to dali za vinu mne kedze som ako posledny nedodrzal odstup, ono by som s tym aj suhlasil ale na rozjazde semaforov predsa nebudem cakat kym sa auto predomnou vzdiali aspon 10-15m a az potom sa pohnem ja, to by ma asi tí ostatny vodici co su za mnou zozrali keby im zasa skocila cervena
radec
30.12.10,19:30
podobny pripad som mal aj ja, akurat tam nedoslo k ziadnemu zraneniu osob, bolo to na vyjazde zo semaforov isiel som mozno tak 30km/h , predomnou bolo jedno auto a pred nim este jedno, a v tom prvom zena zazmetkovala ked jej zrazu auto zdochlo a skocila este aj na brzdu, auto predomnou stihlo dobrzdit, ja uz nie tak som posunul toho predomnou a on zasa tu zenu predomnou. tiez som si myslel ze na vine je to prve auto, ale po prichode policie to dali za vinu mne kedze som ako posledny nedodrzal odstup, ono by som s tym aj suhlasil ale na rozjazde semaforov predsa nebudem cakat kym sa auto predomnou vzdiali aspon 10-15m a az potom sa pohnem ja, to by ma asi tí ostatny vodici co su za mnou zozrali keby im zasa skocila cervena
bola iba pokuta alebo aj zadrzanie vp?
ante1
30.12.10,20:02
bola iba pokuta alebo aj zadrzanie vp?

no nejak sa mi to podarilo ututlat, VP mi nezobrali (aj ked to bolo v rizikovej zone, inak sa za to berie vodicak hned) a nedostal som dokonca ani pokutu, pretoze som sa spolu s ostatnymi ucastnikmi nehody dohodol ze nebudeme robit zapisnicu kedze nik nebol zraneny a skodu budeme riesit cez poistovnu, tak policajt nam dal akurat vsetkym fuknut a kedze nik nenafukal nic tak nerobil zapis a odisiel.

to som bol rad ze som presiel tak ako som presiel ale menej ma potesilo vyjadrenie poistovne. Z mojej zakonnej sa zaplatila skoda na tych dvoch autach ktore som "tukol" a moja skoda sa mala platit z mojej havarijnej poistky, lenze ked prisiel pracovnik poistovne fotit auto a spisovat poskodene diely tak naratal skodu len na mojom aute cez 110 tis. Sk a ked prislo poistne plnenie tak za to ze som nevolal policiu (ktora tam sice bola ale nespisal sa ziadny zaznam o nehode) tak mi stiahli z poistneho plnenia -50.000 SK,

takze by ma vyslo lacnejsie keby som len pekne zaplatil pokutu, a nech mi aj zoberu vodicak na par mesiacov, tam by som tiez zaplatil zo 15000 a aj tak by mi ho rychlo vratili a zvysne peniaze mohli byt vovrecku