Daniela H
15.11.10,11:09
Syn si bez môjho vedomia urobil zmluvu v Orange s viazanosťou na dva roky na paušál 60€. Stačil mu k tomu občiansky preukaz...vraj to dovoľuje aj zákon. Syn nie je zárobkovo činný, teraz je v maturitnom ročníku. Nechápem, že nemusel predložiť ani doklad o zamestnaní o príjme...nič...teraz je na mne uhradiť za neho sumu 164 €, keď nechcem mať na krku exekútora. Zvláštny zákon, ktorý rozhoduje o mojich peniazoch bezo mňa. Teraz je mne zbytočné syna aj prizabiť, keď aj tak ja musím zaplatiť, aj keď som o tejto zmluve nevedela. Priznal sa, až keď už horelo. Dá sa s tým niečo robiť? Poraďte
Stanislav 1975
15.11.10,10:12
Syn si bez môjho vedomia urobil zmluvu v Orange s viazanosťou na dva roky na paušál 60€. Stačil mu k tomu občiansky preukaz...vraj to dovoľuje aj zákon. Syn nie je zárobkovo činný, teraz je v maturitnom ročníku. Nechápem, že nemusel predložiť ani doklad o zamestnaní o príjme...nič...teraz je na mne uhradiť za neho sumu 164 €, keď nechcem mať na krku exekútora. Zvláštny zákon, ktorý rozhoduje o mojich peniazoch bezo mňa. Teraz je mne zbytočné syna aj prizabiť, keď aj tak ja musím zaplatiť, aj keď som o tejto zmluve nevedela. Priznal sa, až keď už horelo. Dá sa s tým niečo robiť? Poraďte

No neviem,ale zmluva by nemala byť platná( ak nemá 18 rokov,hmhm)
Stanislav 1975
15.11.10,10:12
No neviem,ale zmluva by nemala byť platná( ak nemá 18 rokov,hmhm)

A ak má- tak nech si to rieši sám...
Daniela H
15.11.10,10:21
Ono by to bolo najjednoduchšie, aby si to riešil sám...ale trvalý pobyt má u nás a keďže je študent, tak dokonca ja ako rodič som povinná sa o neho starať. Čiže ak príde exekútor, nebude ho zaujímať, že to, čo berie, nie je synovo, ale moje. Práve to je na tom to najhoršie, že nemám inú možnosť, len to zaplatiť. Len som dúfala, že snáď niekto už bol v podobnej situácii a podarilo sa mu to vyriešiť. Je to svinstvo, že ja, keď som chcela na splátky práčku, tak pomaly aj číslo topánok potrebovali...asi sa už odvtedy zmenil zákon.
magno
15.11.10,10:29
....je to tazko,ale na tvojom mieste by som to urcite zaplatila,kedze ma teda asi 18 rokov a tym padom je zmluva platna,ale mily,zlaty by si pekne musel najst brigadu a peniaze mi vratit,nech si je vedomy moznych nasledkov toho co robi.....