MUS
15.11.10,12:17
Má niekto vzor rozhodnutia o zmene sídla v s.r.o. s jediným spoločníkom?
ďakujem
miama175
18.11.10,14:57
Mne by tiež pomohol vzor, keby ho niekto mal. A ešte otázka, či je potrebné toto rozhodnutie podpísať u notára.
ondrejvla
18.11.10,15:22
Je potrebný zápis z VZ o zmene sídla spoločnosti, overiť u notára a vypísať si všetko do tohoto dokumentu a predložiť na zmenu do OR.
miama175
18.11.10,15:34
Je potrebný zápis z VZ o zmene sídla spoločnosti, overiť u notára a vypísať si všetko do tohoto dokumentu a predložiť na zmenu do OR.
Ďakujem, ale ja som mala na mysli vzor rozhodnutia jediného spoločníka o zmene sídla.
ondrejvla
18.11.10,15:51
Ďakujem, ale ja som mala na mysli vzor rozhodnutia jediného spoločníka o zmene sídla.

Veď tam máš rozhodnutie z VZ jednoosobového spoločníka, dáš to do programu VZ, schválenie, alebo podľa tohoto, možno ti to pomôže a potom všetko zapíš do tlačív, ktoré som ti priložila v príspevku č.3



Zápis


zo zasadnutia valného zhromaždenia spoločnosti


Peter, s.r.o. konanej dňa 25.11.2010

I. Prítomný:

Ján Peter
.................................................. .........................- spoločník

Prítomný má kompetencie k všetkým právnym úkonom, ku ktorým ho zaväzuje právny poriadok zastúpenia jednoosobového spoločníka na valnom zhromaždení.

II. Predmet jednania:

1. návrh na zápis zmeny obchodného sídla spoločnosti


III. Uznesenie valného zhromaždenia:

1. Valné zhromaždenie schvaľuje návrh na zápis zmeny obchodného sídla spoločnosti

Valné zhromaždenie súhlasí s týmto uznesením a na základe kompetencií jednoosobového spoločníka má spoločník povinnosť podať návrh na zápis premeny menovitej hodnoty do Obchodného registra Okresného súdu v Žiline.


V Žiline dňa 25.11.2010



Podpis predsedu VZ a spoločníka ____________________________
zuzanabar
05.12.11,08:15
diky aj mne pomohlo Z.B
riccado
05.12.11,15:07
Rozhodnutie jediného spoločníka
spoločnosti ..................., s.r.o. urobené pri výkone
pôsobnosti valného zhromaždenia
podľa ust. § 132 ods. 1 Obchodného zákonníka


Dolupodpísaný ............................, nar: .................., trvale bytom ........................................, ako jediný spoločník spoločnosti ..............., s.r.o., IČO: ........................, so sídlom ..............................., zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu ................, Oddiel: Sro, Vložka číslo: .............. (ďalej len „spoločnosť“), som v zmysle § 132 ods. 1 Obchodného zákonníka vykonávajúc pôsobnosť valného zhromaždenia rozhodol o nasledovnom:



mením sídlo spoločnosti na nové sídlo spoločnosti: ..................................................




V ......................., dňa ...................







...............................................
----------------
spoločník
lubka0907
03.12.12,09:28
Dobrý deň,
spoločnosť mení sídlo, s čím som sa zatiaľ nestretla. Zo všetkého čo som zistila mi vyplýva:
1. podpísať rozhodnutie spoločníka, ktoré sa zašle na Obchodný register
2. k tomu doložiť nájomnú zmluvu (alebo inú listinu, kde bude sídlo)
3. oznámiť zmenu sídla SP, ZP, DÚ
Treba upraviť aj zakladateľskú listinu/resp. spoločenskú zmluvu a tú tiež zaslať na OR?
Dočítala som sa, že to treba ohlásiť aj živnostenskému registru. Čo všetko treba doložiť na ŽR?
Z OR príde nejaké rozhodnutie, alebo je to iba oznámenie o zmene?

Ďakujem
JankaO
03.12.12,09:35
Dobrý deň,
spoločnosť mení sídlo, s čím som sa zatiaľ nestretla. Zo všetkého čo som zistila mi vyplýva:
1. podpísať rozhodnutie spoločníka, ktoré sa zašle na Obchodný register - áno
2. k tomu doložiť nájomnú zmluvu (alebo inú listinu, kde bude sídlo) - áno + poslať návrh na zápis zmien
3. oznámiť zmenu sídla SP, ZP, DÚ - áno
Treba upraviť aj zakladateľskú listinu/resp. spoločenskú zmluvu a tú tiež zaslať na OR? - áno + overiť podpis
Dočítala som sa, že to treba ohlásiť aj živnostenskému registru. Čo všetko treba doložiť na ŽR? - nie, netreba, zmeny, ktoré sa povinne registrujú na OR, netreba oznamovať ŽO
Z OR príde nejaké rozhodnutie, alebo je to iba oznámenie o zmene? - príde nový výpis po zmenách

Ďakujem
v texte
lubka0907
03.12.12,10:09
Ďakujem :)
lubka0907
16.01.13,08:03
Dobrý deň,
ešte by som sa rada opýtala na ten návrh na zápis zmien, ako ho vypísať. Označím krížikom SÍDLO, do stĺpca zápis dám nové sídlo a do stĺpca výmaz dám staré sídlo? Ak konateľ zmenil bydlisko tak to tiež tam uvádzam ako výmaz - staré, zápis - nové, uvádzam tam aj meno a priezvisko konateľa, čiže akoby som ho celého vymazala a nahodila nového?
Ďakujem
lubka0907
16.01.13,09:48
posúvam
pildo
15.08.13,10:03
ak chcem zapisat nove predmety cinosti, zaroven zmenit sidlo a k tomu este prepisat celu firmu na brata (bude aj konatel), mozem to urobit vsetko pomocou tohto tlaciva?

na druhej stranke sa nachadza okrem ineho aj Sidlo a predmet podnikania. ak chcem zmenit sidlo, musim mat dvoje tieto stranky, na jednej bude vymaz stareho sidla a na druhej zapis noveho sidla? ci tie udaje mam vkladat do tych sivych oblznikov?

na tretej stranke je konatel. predpokladam, ze do sivych oblznickov dam najskor moje udaje do kolonky vymazat a do zapisat dam bratove udaje. Ake datumy tam pouzit? treba tam nechat par dni ako rezervu (napr. podam to dnes, t.j. 15.8.2013, tak sebe dam den skoncenia funkcie napr. dna 25..8.2013 a den vzniku funkcie dam do kolonky zapis dna 26.8.2013?

co presne znamena Sposob konania statutarneho organu v mene spolocnosti?

prokurista? mozem si ponechat plnu moc konat za firmu, ked prepisujem firmu na brata (keby som si chcel ponechat pravo na neskorsie prepisanie firmy spat na mna, je to mozne urobit, ak by sa to vyslovne uviedlo)?

na 6. stranke su udaje o spolocnikov. tam predpokladam tiez treba najskor vymazat moju osobu a zapisat za jedineho spolocnika brata.

dozorna rada pri sro asi nebude dolezita.

ako je to so zakladnym imanim, ked prepisujem firmu aj konatela? je potrebne to uvadzat, ci automaticky sa to presuva na noveho majitela?

zivnostensky list mam poslat original, alebo overenu/neoverenu kopiu?
Moja SRO
15.08.13,14:23
to sa nepodarilo od januára urobiť?