abel
23.11.05,17:31
Dnes som si kontrolovala doklady k DPH a zistila som zdupľovanie daň. dokladov od SPP. Preto chcem upozorniť prípadne ďalších účtovníkov v JÚ, aby si dali na to pozor. V januári sme dostali od SPP splátkový kalendár na zálohy na plyn, ktorí si vždy nahrám do knihy záväzkov a mesačne ich len uhrádzam - každý mesiac má svoj VS. A teraz som zistila, že SPP poslalo za 10/2005 faktúru s tou istou sumou ako v splátkovom kalendári, ale pod iným VS. Možno som len ja natvrdlá ale nepochopila som to, prečo.
Denda
23.11.05,16:37
A nedostali ste od nich list o zmene fakturácie,alebo zmene dodacích podmienkach?
andrej_rv
23.11.05,16:38
Ak sa dobre pamätám, v prípise k splátkovému kalendáru plynári oznamujú, že ide len o informatívne údaje a jednotlivé platby treba uhrádzať až na základe zasielaných faktúr v jednotlivých mesiacoch. Ale možno sa k tebe kalendár dostal už bez prípisu a postupovala si tak, ako sme boli zvyknutí v minulost i:)
abel
23.11.05,16:41
Neviem o tom a to je zrovna klient, ktorý ma o všetkom informuje a všetko mi dáva, takže toto by mi určite povedal. A od januára až doteraz som žiadnu faktúru odkrem polročnej vyúčtovacej nedostala. Ja už si dávam pozor, len chcem upozorniť tých, ktorí boli tiež zvyknutí na splátkový kalendár, aby si dali pozor.
Paula
23.11.05,16:43
My sme platili najprv zálohy podľa spl.kalendára, potom prišlo vyfaktúrovanie záloh . Nasledovali dve zálohové faktúry, potom ich zúčtovanie a už znova platíme podľa spl.kalendára. Žiadna platba sa nám "nezdupľovala".
abel
23.11.05,16:46
Andrej a ako to že máš mínusové body, keď si takýto ochotný? Už aj Ti musím jeden bodík dať za ochotu.:D
Denda
23.11.05,16:49
Andrej a ako to že máš mínusové body, keď si takýto ochotný? Už aj Ti musím jeden bodík dať za ochotu.:D
On je do odvolania vzorka, tak že sa mínusovými bodíkmi nedajte odradiť:D:D pripájam link:http://www.porada.sk/showthread.php?t=15051&page=3&highlight=bodovanie
vladan
24.11.05,05:33
Dnes som si kontrolovala doklady k DPH a zistila som zdupľovanie daň. dokladov od SPP. Preto chcem upozorniť prípadne ďalších účtovníkov v JÚ, aby si dali na to pozor. V januári sme dostali od SPP splátkový kalendár na zálohy na plyn, ktorí si vždy nahrám do knihy záväzkov a mesačne ich len uhrádzam - každý mesiac má svoj VS. A teraz som zistila, že SPP poslalo za 10/2005 faktúru s tou istou sumou ako v splátkovom kalendári, ale pod iným VS. Možno som len ja natvrdlá ale nepochopila som to, prečo.

niekedy v júli som dostala od SPP informačný list, že prechádzajú na iný systém fakturácie a že splátkový kalendár, ktorý bol platný od začiatku roka 2005 stráca svoju platnosť koncom augusta a od septembra budú zálohy faktúrovať mesačne ako opakované dodávky. Zároveň nám poslali aj opravený splátkový kalendár, v ktorom bol ako posledný uvedený preddavok za 08-2005. V informačnom liste bolo aj toto:
- cieľom opravy preddavkového kalendára je vysporiadanie DPH voči štátnemu rozpočtu, jeho súčasťou je je predpis preddavkov na mesiac august 2005, na základe ktorého si môžete uplatniť právo na odpočítanie dane za tento mesiac
- na základe pôvodného Preddavkového kalendára si už nebude môcť uplatniť právo na odpočítanie dane počnúc mesiacom september 2005. Odpočítanie dane za obdobie od mesiaca september 2005 (vrátane) si budete môcť uplatniť až na základe nových Faktúr za opakovanú dodávku zemného plynu, ktoré Vám budú včas doručené

teraz nám zasielajú mesačne Faktúry za opakovanú dodávku zemného plynu, ale vždy sú to iba zálohy, vyúčtovanie bude asi na konci roka (jedná sa o VSL Energetiku)
ZuzanaP
24.11.05,05:44
Takýto list sme dostali aj my, s tým, že posledná zálohová platba podľa splátkového kalendára bola za 08/2005. Od septembra nám chodia faktúry, ktoré sú vystavené podľa skutočnej spotreby.