scarpo
15.11.10,17:58
Ahojte poradaci.
Som zamestnany na trvaly pracovny pomer v a.s. Minuly mesiac som si este + na to zalozil zivnost ako bokovku.
Chcem sa spytat ako to bude s odvodmi do zdravotnej poistovne.
Bol som sa pytat, a povedali mi ze nemusim nic platit, len si spravim zuctovanie.
Mne sa to nejak nezda, lebo som na nete cital (v podstate aj tu) ze si budem platit zdravotne dvakrat (jeden krat zamestnavatel, jeden krat zivnost).
Ako to teda je? Chcel by som predist "prekvapeniu" pri zuctovani, keby mam zaplatit nejaku palku za zdravotne, ktore teraz neplatim.
Dakujem. Prepacte, ak sa niekto uz pytal a robim duplicitu.
Tweety
15.11.10,17:06
Ahojte poradaci.
Som zamestnany na trvaly pracovny pomer v a.s. Minuly mesiac som si este + na to zalozil zivnost ako bokovku.
Chcem sa spytat ako to bude s odvodmi do zdravotnej poistovne.
Bol som sa pytat, a povedali mi ze nemusim nic platit, len si spravim zuctovanie.
Mne sa to nejak nezda, lebo som na nete cital (v podstate aj tu) ze si budem platit zdravotne dvakrat (jeden krat zamestnavatel, jeden krat zivnost).
Ako to teda je? Chcel by som predist "prekvapeniu" pri zuctovani, keby mam zaplatit nejaku palku za zdravotne, ktore teraz neplatim.
Dakujem. Prepacte, ak sa niekto uz pytal a robim duplicitu.
Preddavky na odvody do ZP budeš odvádzať len zo zamestnania, pri RZZP sa poistné dorovná k celkovému príjmu.
Ivenka
15.11.10,17:10
Ak si si založil živnosť a ŽU ťa prihlasoval na ZP tak Ti pošlu oznamenie o platení preddavkov v polovičnej sadzbe zo 44,73 Eur. Čiže mal by si zaplatiť do 31.12.10 tri preddavky.
KEJKA
15.11.10,17:11
ak očakávaš "pálku", môžeš začať šetrič -teda dať si tie odvody nejako bokom.
platiť nemusíš, ale môžeš, zrejme si sa už zaregistroval, ale toto robí málokto.
A závisí od tvojho terajšieho príjmu a jeho "kolísavosti". To platenie dvakrát ťa čaká od 1.7. budúceho roka, vždy však najviac z max-vym-základu.
Ivenka
15.11.10,17:18
:( mňa sa na príjmy nikto nepýtal a hneď mi ZP poslala pozdrav, že neplatím....
scarpo
15.11.10,17:21
ďakujem za odpovede...
no predpokladam do konca roka zarobok cca do 800 eur na zivnost
neviem ci cakam palku :) clovek nikdy nevie, preto si chcem byt isty. zatial ziadne velke zarobky nehrozia, ale je to lepsie nez nic
takze ak tomu dobre rozumiem: Preddavky na odvody do ZP odvádzam len z prijmu len zo zamestnania ako doteraz a pri rocnom zuctovani sa bude zohladnovat aj prijem na zivnost.
to znamena ze by som nemal teda platit tych 44 eur este zo zivnosti kazdy mesiac bez ohladu na to ci som nieco zarobil?
ivenka: ano urad ma registroval na ZP ale odtial mi nic neprislo ziadne oznamenie
KEJKA
15.11.10,17:25
tiež mám pocit, že pomaly každá pobočka ZP si určuje pravidlá sama.
Ale z roho príjmu, čo uvádzaš, budeš doplácať v RZZP max. 56 EUR.
A pravdepodobne ti ani nevyjde platiť preddavky.
scarpo
15.11.10,17:45
dakujem za odpovede, pomohli ste mi zo spankom (zarobene peniazky chcem investovat do nastrojov na dalsi servis) :)