Marek L.
15.11.10,18:17
Dobrý deň, pár mesiacov dozadu sa mi objavili na koži (konkrétne na zhyboch na rukách - pri lakti ) začervenané miesta, navštívil som kožného lekára, ktorý mi diagnostikoval atopický ekzém (v detstve som mal prejavy tohto ochorenia aj alergiu), predpísal mi niekoľko druhov mastí vrátane imunomodulátorov + kortikosteroidov (Fucicort), avšak nerád by som tieto prípravky používal vzhľadom nato, že neliečia daný problém len spôsobujú dočasné utlmenie - jojo efekt. Druhá vec, doktor mi povedal že mám suchú pokožku (nemám len už nevedel poriadne čo to je za problém), ani miesta kde sa má vyskytovať tento " atopický ekzém " nie sú suché, a pokožka ma nesvrbí. Bohužial tieto začervenané miesta sa mi zväčšujú a dokonca sa mi objavili aj na druhej ruke opät v zhybe - pri lakti.

V lete tieto miesta neboli opálene, stratili pigment. Pri mori sa dané miesta na ruke príliš nezlepšili more síce vyžralo tento "ekzém" avšak nezlikvidovalo ho.
V súčasnosti skúšam viacero metód liečby - snažím sa natierať dané miesta modrou indulonou, niveou, + využivam aj masku obsahujúcu výťažky z mrtvého mora, + hrejivý Aloe krém (červený ), avšak príliš to nezaberá.

Stretol sa niekto s podobným problémom? Mohli by ste mi poradiť ako postupovať v liečbe ?
ďakujem za každú radu.
zdenka131
15.11.10,17:54
mamka Danka
16.11.10,07:12
Veľa užitočného nájdeš aj v podobnej téme o psoriazii. Sú tam rady a skúsenosti o všeličom, čo sa týka ochorenia kože.

A nájdi si aj tému Kúpele. Sú tam zaujímavé veci o liečebni v Trávnici a kúpalisku so slanou vodou v Podhájskej. Voda je dobrá na liečbu kožných ochorení.
dada111
19.11.10,13:40
Ja som mala takýto problém pred viac ako desiatimi rokmi. Držala som vtedz 40 dňovú detokikačnú kpru a koža sa mi vzličila. Neostalo tam nič. No znovu sa mi to vrátilo, mám to na nohách - teda mala som. Vyskúšala som brutnákový olej , užíva sa aj zvnútra aj zvonku na potieranie a perfektne pomohol. Ešte to nemám na 100 percent preč. Ale len na takých 85 a je to super.
Aankaa
19.11.10,15:29
Mám klientov s atopickou pokožkou, ktorí si pochvaľujú aa kozmetiku, konkrétne sa jedná o líniu AA HELP. Je nutné dodržiavať proces čistenia aj krémovania iba jednou kozmetikou, určite nekombinovať s ničím iným.
www.aakozmetika.sk
Ak to vyznieva ako reklama - vymažte link. Ak to má pomôcť niekomu, tak to nechajte, alebo upravte :)
ivantt
19.11.10,18:03
Nedávno by ti tu poradil haabs co mas jest, ze len ovocie a ovocie. Ja hovorim, skus zmenit jedalnicek... na mesiac vynechat mliecnu stravu a mliecne vyrobky. Ziadne mäkké syry, iba ak tvrde ale aj to nie vela. Taktiez nie maslo dokonca ani to rastlinne. Rob si radsej pomazanky s avokadom a kyslou smotanou.. No a k tomu by som doporucil reflexnú masaž chodidiel. Za vyskusanie nic nedas a mesiac bez mlieka ti neublíži.
calawen
19.11.10,19:01
Synovi pomohlo toto... http://www.mhslovakia.sk/index.php/kozmetika/saloos-naturcosmetic/telove-a-pletove-masazne-oleje/102-atopikderm.html - dostali sme to v predajni Madal Bal v Košiciach (potom som kúpila 0,5 l balenie na uvedenej stránke)... Samozrejme, definitívne to doliečilo v lete more...