felama67
15.11.10,17:39
Prosím o radu, ak je niekto na drsr registrovaný na DPH od 25.10.2010 ako platiteľ dph podľa § 7 a v zmysle zákona o dph. Čo to znamená pre mňa, ja som živnostník na druhej strane som riadny platiteľ dph § 7. Mám na svojej prevádzke výherný automat, mám podiel zo zisku z tohto výherného automatu , tento mám za 10/2010 na sumu 200 EUR? Na doklade čo mi dali /z tej firmy čo sú registrovaní podľa § 7 a/ nie je dph len suma 200 EUR, ako zisk spolupracovníka. Ako to mám účtovať v JÚ? Prosím o odpoveď súrne. Ďakujem pekne.
Lianka
15.11.10,18:15
Charakteristiku jednotlivych §§ registracie, t. j. § 4 - 7 a 7a najdes v http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-05-2010-a.html#16.

Ako "riadny platitel DPH" si registrovany podla § 4, a nie podla § 7.

Ak je tvoj dodavatel registrovany podla § 7a, nie je riadny platitelom dane, ale len osobou registrovanou pre dan pre ucely fakturacie s prenosom danovej povinnosti. Osoba registrovana podla § 7a vystupuje v tuzemskom obchode ako neplatitel DPH.