martin-011
15.11.10,18:46
zdravim

uz davnejsie sa zamyslam nad sluzbou dovozu nakupu priamo domov..v zahranici to uz funguje, ale u nas tusim este nie...zakaznik si po telefone objedna svoj nakup, povie, kde sa to ma kupit a zvysok by bol na mne..myslite, ze by to mohlo ist najma vo vacsich mestach?..dik
george303
16.11.10,11:33
tazko povedat v nitre nieco take funguje z dovozom alkoholu a a nejakeho obcerstvenia na party ... ale neviem ci to prosperuje ...
Lianka
16.11.10,11:35
Ja by som to urcite uvitala, lebo neznasam chodit nakupovat. Pravdou je, ze som si este nezistovala, ci uz niekto takuto sluzbu v nasom meste poskytuje.
martin-011
16.11.10,12:04
a ake su mesacne naklady zivnostnika..viem da sa to zistit a je to rozne, ale tie minimalne..myslim, ze pri tomto by neboli potrebne velke financne naklady..myslim, ze len letaky a vlastne auto, ktore by som si dal do podnikania alebo sa mylim?, dik
profesional
16.11.10,12:53
Uz tu bolo par takych co to skusali. A krachli.
padro
16.11.10,13:03
u nas to skoncilo skor ako zacalo.
rickman
16.11.10,14:50
Aj v BA, aj v KE, mam pocit, ze vsade s rovnakym vysledkom. Napad to nie je zly, priam perfektny, akurat je potrebne sa venovat marketingu a to viac nez v inych podnikaniach na podobnej urovni..
korela
17.11.10,02:32
Starí ľudia budú pribúdať. To sú najväčší adepti pre tieto služby.
Ja sama praktizujem nákupy raz za 10 až 14 dní.
Ak by to bola služba vychádzajúca v ústrety zákazníkovi podľa zoznamu a výberu konkrétnych obchodov,tak je to prijateľnejšie ako nákup z web stránky, pretože nákup tovaru by vyšiel lacnejšie, otázka je cena služby a dovozného.
MatoB
17.11.10,09:19
Starí ľudia budú pribúdať. To sú najväčší adepti pre tieto služby.

korela dovolim si oponovat ti. Asi 85% dochodcov mobil pouzivat nevie takze tych zvysnych 15% urobi malo objednavok. Druha vec takmer kazdy dochodca chodi radsej peso do obchodu, ako hovoria - kvoli tomu aby boli medzi ludmi.
Tzn. dochodca ani s daleka neni najvacsi adept.
blavaciko
17.11.10,10:43
najvacsi adept su lenivi ludia ako ja :)
len otazkou je cena... za bezny nakup do 20 eur by som nikomu viac ako tri eura nedal... mozno 20 eur za 200 eurovy nakup potravin pred vianocami, ok... ale to su veci, ktore clovek asi fakt radsej nakupi sam aby mal istotu ze bude mat vsetko co potrebuje...
Dantess
17.11.10,14:48
Ikeď máme terno pod nosom túto službu by som využíval :D Neviem ale či by sa to uživilo, no myslím si, že nie.

Dajme tomu, že za deň vybavíš 10 x 20eurových nákupov. Ak za každý dostaneš 3eurá, tak to máš 30eur na deň = 600na mesiac. Z toho platiť benzín 200e mesiac, odvody 150e mesiac a zostane ti... 250eur... to už radšej pôjdem robiť pokladníka niekam za také peniaze.
Dáša_
17.11.10,15:11
ja teda neviem, ja ked dám manželovi zoznam, čo kúpiť, tak mám domov v priemere 3 telefonáty, aby si upresnil, ktorú šľahačku presne má kúpiť, ktoré mlieko. Alebo vybrať z 10 druhov toaletného papiera. Alebo nemaju chlieb A, tak aký iný chlieb kúpiť?
Neviem si predstaviť, ako by to fungovalo.
Alebo vybrať šunku na raňajky, ovocie...

Jedine, keby bola komplet ponuka na webe, tam by si človek naklikal svoj nákup a išlo sa podľa toho. Inak som dosť skeptická
Emwa
17.11.10,15:19
Moj nazor je, ze slusne zasobeny velkosklad tovaru by mohol mat aj donaskovu sluzbu. Proste vyberiem veci, ktore chcem /aby boli cerstve/ a viem dopredu, ze za donesenie zaplatim urcitu sumu navyse. Ak sa objednavatel raz popali, a dostane nekvalitnu zasielku, myslim ze uz nebude mat zaujem o dodavku. Takze ako samostatne donasanie tovaru podla mna nema velku perspektivu, zakaznici su nedovercivi.
blavaciko
18.11.10,18:42
na slovensku istu dobu fungovala sluzba DOnaska DO DOmu, neviem ako je na tom teraz, osobne som to nikdy nevyuzil a ani neplanujem zrejme...
korela
19.11.10,01:39
korela dovolim si oponovat ti. Asi 85% dochodcov mobil pouzivat nevie takze tych zvysnych 15% urobi malo objednavok. Druha vec takmer kazdy dochodca chodi radsej peso do obchodu, ako hovoria - kvoli tomu aby boli medzi ludmi.
Tzn. dochodca ani s daleka neni najvacsi adept.

Podľa teba,ktorá veková skupina je zaujímavá?
Netuším ako si prišiel k tým percentám mobilnegramotných dôchodcov.
Ak niekto býva napr. na Kolibe, a deti nemajú dostatok času, tak radšej využijú donáškovú službu ako by mali prekonávať výškový rozdiel. Rovnako je to pri vzdialenostiach po rovine od zastávok. Ešte prihliadnuc na zdravie. Stretká v obchodoch? Nerozumiem.
padro
19.11.10,05:45
Stretká v obchodoch? Nerozumiem. a comu nerozumies?, pokial dochodca ako tak prejde, tak ver tomu ze do toho obchodu pojde sam... aspon sa doma "nenudi"
belo72
23.11.10,09:38
moj nazor je ze zabudni - aj tazba nerastov z inych planet je dobra myslienka ale ....
Freeride
23.11.10,15:45
Zdravím ťa Martin,

ak mám pravdu povedať, ja som sa už taktiež zahrával s myšlienkou dodávky potravín do domu. No zatiaľ som len uvažoval a keďže som si prečítal aj trošku z potravinového kódexu par vecí, aby bol tovar uskladnený v primeranej teplote až ku spotrebiteľovi (čiže nie tebe) ma to aj odradilo. No teraz ma to znova zaujalo ako som objavil tvoj príspevok.

Napíš my súkromnú správu prosím, možno by sme vedeli niečo vykuť :)
Ja som si už aj robil plániky totižto, no zahodil som ich, ale v hlave všetko ostalo.
korela
23.11.10,16:14
a comu nerozumies?, pokial dochodca ako tak prejde, tak ver tomu ze do toho obchodu pojde sam... aspon sa doma "nenudi"

Nie každý. Ale osobne by som veľmi privítala už teraz aj v budúcnosti tieto služby.
Je zaujímavé, že e-shopy sa rozbehli, len pri potravinách sú ľudia zatiaľ opatrní. Pokiaľ nebude dostatok zákazníkov, budú tieto služby drahšie, mne sa to zdá zacyklené.
Možno nedôvera vychádza z toho, že by sa ťažšie reklamovali. Hlavne pri čerstvej zelenine a ovocí.
korela
23.11.10,16:17
Ešte k nude. Skôr vidím väzbu na výšku dôchodkov.
Dáša_
23.11.10,17:18
Nie každý. Ale osobne by som veľmi privítala už teraz aj v budúcnosti tieto služby.
Je zaujímavé, že e-shopy sa rozbehli, len pri potravinách sú ľudia zatiaľ opatrní. Pokiaľ nebude dostatok zákazníkov, budú tieto služby drahšie, mne sa to zdá zacyklené.
Možno nedôvera vychádza z toho, že by sa ťažšie reklamovali. Hlavne pri čerstvej zelenine a ovocí.

ja sa obávam, že predaj potravín cez internet je problematický hlavne kvôli hygienickým predpisom.
rickman
23.11.10,17:35
Zdravím ťa Martin,

ak mám pravdu povedať, ja som sa už taktiež zahrával s myšlienkou dodávky potravín do domu. No zatiaľ som len uvažoval a keďže som si prečítal aj trošku z potravinového kódexu par vecí, aby bol tovar uskladnený v primeranej teplote až ku spotrebiteľovi (čiže nie tebe) ma to aj odradilo. No teraz ma to znova zaujalo ako som objavil tvoj príspevok.

Napíš my súkromnú správu prosím, možno by sme vedeli niečo vykuť :)
Ja som si už aj robil plániky totižto, no zahodil som ich, ale v hlave všetko ostalo.

Aj mne sa ešte stále táto myšlienka pozdáva, ale uvažoval by som nad ňou z opačnej strany, ako tí, ktorí to už "vyskúšali".
Freeride
24.11.10,15:58
dosť som tu počul o predaji cez internet a predaji dôchodcom. A čo takto to zobrať z iného súdka? Prečo sa zameriavať iba na internet? Predsa tam dôchodcovia nechodia, aspoň nie väčšina.

Ja mám nápad: Čo takto vytlačiť letáčiky, rozniesť ich po blízkych dedinkách a pridať tam naozaj prijateľnú čiastku za dovoz. A popri tom by mohol byť aj predaj cez internet.

Myslíte, že to zrejme nebude fungovať?
Väčšina dôchodcov z dedín chodí nakupovať do miest a utrácajú za cestu autom nemalé peniaze - toto som si uvedomil keď my dedo rozprával, že tam chodia po malé nákupy a čo ich stojí cesta tam a späť.

Ja si myslím, že toto je počiatok takéhoto obchodu.
padro
24.11.10,16:19
ono je to proste komplikovana zalezitost, povie ti niekto chcem chleba ale aky?? vies kolko ich je druhov kde nakupovat roznasat atd. proste je tam nekonecne vela problemov, nieco take si moze dovolit akurat tak nejaky kamenny shop a ponukal by to svojim zakaznikom... naco by siel niekto do niecoho takeho ked milion inych jednoduhsich moznosti ako zarobit. .. inak hoci sam mam eshop aj cez net nakupujem tak potraviny nebudem kupovat cez net, potraviny mas v kazdej dedine a obcas sa idem poprechadzat aj do hypermarketu a vyberem si co chcem,... a argumentovat tu ze toto bude lacnejsi sposob, tak urcite nebude... takto nemoze byt nastaveny tento biznis skor to treba chapat ako sluzbu za ktoru sa priplaca.
Dáša_
24.11.10,16:30
Ešte by možno fungovalo nakupovanie podľa letákových akcii.
Doručíš leták (teda doručia im leták) a ty im nakúpiš presne podľa toho. A za dovoz a nákup ti zaplatia.