Vierka Jarolíková
15.11.10,19:03
Na pracovisku máme právnika, ktorý denne porušuje zákon o fajčení a alkohole na pracovisku. Všetkým by nám to bolo šumafuk, keby sa po požití nesprával úplne nevhodne a riaditeľ sa na všetko pozerá a situáciu nerieši, lebo sú kamaráti. Fajčí v kancelárii, na WC a po požití alkoholu sa odbavuje na podriadených pracovníčkach, až tak, že jeho správanie prerastá do úplne verejnej šikany a všetci sa boja ozvať a zastať si kolegýň, lebo "komu sa nepáči, môže odísť." Na akom inštitúte treba požiadať o ochranu pred takýmto prístupom k zamestnancom a akým spôsobom?
willma
15.11.10,20:26
inšpektorát práce by to celkom zaujímalo.
terezamaria
15.11.10,20:38
V prvom rade by to malo zaujímať riaditeľa, i keď sú s právnikom priatelia.:confused:

Pokiaľ ste jednotní, napíšte a podpíšte všetci list pre riaditeľa, kde ho budete žiadať o vykonanie opatrení, čo sa týka alkoholu a fajčenia podnikového právnika na pracovisku. Jasné, že tam uvediete, že pokiaľ nevykoná nápravu, obrátite sa so všetkou vážnosťou na Inšpektorát práce, aby ten zaujal stanovisko k uvedenému problému. Ale pozor, musíte byť podpísaní naozaj všetci.:)
erzet
16.11.10,05:43
inšpektorát práce by to celkom zaujímalo.
... a Regionálny úrad verejného zdravotníctva v regióne do ktorého patríte
Vierka Jarolíková
16.11.10,10:49
Asi sa rovno obrátim na ten inšpektorát, lebo tu nikdy jednotní nebudeme. Ale neviem ešte ako, lebo pred pár mesiacmi sa na úrad regionálneho zdravia obrátila o pomoc kolegyňa ohľadom fajčenia v kancelárii a do mesiaca mala výpoveď.
Llívia
16.11.10,11:44
Asi sa rovno obrátim na ten inšpektorát, lebo tu nikdy jednotní nebudeme. Ale neviem ešte ako, lebo pred pár mesiacmi sa na úrad regionálneho zdravia obrátila o pomoc kolegyňa ohľadom fajčenia v kancelárii a do mesiaca mala výpoveď.
Pošli to anonymne, vraj sa inšpektorát musí zaoberať aj anonymnými podaniami (aspoň tu, na Porade, sa tak písalo v niektorých témach). V liste by som zdôraznila hlavne ten alkohol.
A ak sa obávaš výpovede - stojí ti za tie "nervy" pracovať tam, kde práve si, trpieť cigaretový smrad, znevažovanie od pripitého kolegu, trpieť to, že si ťa zamestnávateľ dostatočne neváži, lebo keď si niekto povie názor, tak môže ísť? :rolleyes:
Vierka Jarolíková
16.11.10,15:44
Pošli to anonymne, vraj sa inšpektorát musí zaoberať aj anonymnými podaniami (aspoň tu, na Porade, sa tak písalo v niektorých témach). V liste by som zdôraznila hlavne ten alkohol.
A ak sa obávaš výpovede - stojí ti za tie "nervy" pracovať tam, kde práve si, trpieť cigaretový smrad, znevažovanie od pripitého kolegu, trpieť to, že si ťa zamestnávateľ dostatočne neváži, lebo keď si niekto povie názor, tak môže ísť? :rolleyes:



Obávam sa výpovede, veľmi, mám na krku 50-tku, s novým zamestnaním by som to nemala také jednoduché. Vďaka za radu, skúsim to anonymne.
Llívia
17.11.10,01:19
Ak podáš podnet na inšpektorát, napíš potom, ako to dopadlo. Som zvedavá, ako inšpektorát rieši takéto podnety.:)
Držím palce, aby to dopadlo dobre, t.j. v tvoj prospech a v prospech ostatných, ktorým sa to nepáči.
erzet
18.11.10,05:51
Pošli to anonymne, vraj sa inšpektorát musí zaoberať aj anonymnými podaniami (aspoň tu, na Porade, sa tak písalo v niektorých témach). V liste by som zdôraznila hlavne ten alkohol.
A ak sa obávaš výpovede - stojí ti za tie "nervy" pracovať tam, kde práve si, trpieť cigaretový smrad, znevažovanie od pripitého kolegu, trpieť to, že si ťa zamestnávateľ dostatočne neváži, lebo keď si niekto povie názor, tak môže ísť? :rolleyes:
nie vraj, určite.