Matka87
15.11.10,21:04
Ahoj.

Prosím pomôžte mi. poslala som jednej pani poistenú zásielku. Poštovné ma vyšlo 3€ + 1€ som musela zaplatiť pri vrátení zásielky. (Išlo to na dobierku). Písala som pani, ked sa mi zásielka vrátila a uistila ma o vyplatení predchádzajúcich trov za poštovné +celú zásielku v celkovej sume 25€. Už dva týždne ma ťahá za nos s tým, že vyplatí avšak do dnešného dňa nič.

Dnes som jej napísala:

,,Slečna ...., týmto vás chcem upozorniť na to, že proti vám
podnikám kroky, nakoľko som kvôli vám prišla o značnú sumu a vy
to absolutne neriešite. Vaše klamstvá mi už stačili, prosím teraz
znášajte dôsledky svojho konania. "

Ona mi opísala:

,,v prvom rade dovolte aby som Vas upozornila, ze niesom zvyknuta na obdobny styl jednania. Rada Vam vysvetlim Oz a OBz, a poucim Vas o dosledkochVasho jednania. Nemozete si dovolit uvedenym sposobom komunikovat, pretoze skutkova podstata tohto mailu je jednoznacna a da sa vyvodit dosledok, ktory by bol pre Vas nemily.
Martinka, v dobrej voli Vam hovorim, ze tovar si prevezmeme. Zakon o ochrane sporebitela hovori jasne o moznosti vratit tovar a osetruje aj odstupenie od kupnej zmluvy atd.
Uprimne povedane, strasne nerada takymto sposobom komunikujem a nabadam Vas k opatrnosti red takymto komunikovanim, pretoze vyska pokuty moze byt v skratenom rozhodcovskom konani pre pisatela takehoto mailu min X 100 eur, co povazujem za velku stratu.
Pre dnesok, Vas mail povazujem za "vymazany"a verim, ze sa stretneme na mailiku v dobrej voli, ked nam podakujete za obchod a ponuknete dalsie produkty. Krasny vecer vam. Budem Vas informovat o uhrade."

Prosím vás čo mám robiť? Aký je na toto zákon? Môžem s tým niečo urobiť? Kto je v práve?

Prosím pomôžte mi....
KEJKA
15.11.10,20:10
ak dobre rozumiem, ide ti o tie 4 €?
Adresát nemusí prevziať zásielku, a pri takejto komunikácii by som ju na jej mieste už ani neprevzala.
Tovar predaj niekomu inému.
Blbé na tom je akurát to, že ti sľubuje úhradu, aj prevzatie -aj ked nechápem prečo. Možno nechce, aby si mala touto formou nejaký písomný dôkaz o tom, že zámerne zásielku neprevzala.
Ak ti aj uhradí, čo sľúbila, tak opätovne budeš platiť poštovné - či ako to ty chceš doriešiť?
arizona
15.11.10,20:15
To si posielala ako súkr.osoba, alebo ...?
Matka87
15.11.10,20:15
Ona by si uhradila aj poštovné čo by som jej poslala teraz, čiže obidvoje poštovné. Nejde mi len o tie 4€, ale celkovo o princíp, ako mám riešiť takéto situácie...
Matka87
15.11.10,20:16
áno ako súkromná osoba, ale pracujem pre firmu,,,
marjankaj
15.11.10,20:23
Ona by si uhradila aj poštovné čo by som jej poslala teraz, čiže obidvoje poštovné. Nejde mi len o tie 4€, ale celkovo o princíp, ako mám riešiť takéto situácie...

Žiadaj platbu dopredu, alebo si urob zoznam takýchto klientov a s nimi už neobchoduj.:eek:
arizona
15.11.10,20:27
Ona by si uhradila aj poštovné čo by som jej poslala teraz, čiže obidvoje poštovné. Nejde mi len o tie 4€, ale celkovo o princíp, ako mám riešiť takéto situácie...
Princíp?:eek:...
Nijako ju nedonútiš.A po súdoch sa určite nebudeš vláčiť kvôli princípu,ani kvôli 4 €.
Ber to ako zlú skúsenosť.
A posielať na druhý krát? Ja by som jej to poslala iba v tom prípade,ak by uhradila vopred na účet (+ dlh z predošlej zásielky), inak nie.Ak má seriózny záujem dobierku prevziať, tak to pochopí a bude rešpektovať.Ak nie, tak neposielaj, ušetríš si ďaľšie poštovné.;)
danushka
15.11.10,21:21
No s tým, že Ti odberateľ neprevezme dobierku treba rátať, to je život a riziko podnikania...
Ale 4€ pri všetkej úcte nie je suma, pre ktorú by som si zaťažovala až tak hlavu. Síce si vážim každý cent, ale ... dostať sa do zúfalstva práve pre toto, nuž čo Ti na to povedať ?

Je to možno slepice, že Ťa dobehla a možno sa dostala do situácie, že si to prevziať nemôže.
Llívia
16.11.10,06:06
...Ona mi opísala:

,,v prvom rade dovolte aby som Vas upozornila, ze niesom zvyknuta na obdobny styl jednania. Rada Vam vysvetlim Oz a OBz, a poucim Vas o dosledkochVasho jednania. Nemozete si dovolit uvedenym sposobom komunikovat, pretoze skutkova podstata tohto mailu je jednoznacna a da sa vyvodit dosledok, ktory by bol pre Vas nemily.
Martinka, v dobrej voli Vam hovorim, ze tovar si prevezmeme. Zakon o ochrane sporebitela hovori jasne o moznosti vratit tovar a osetruje aj odstupenie od kupnej zmluvy atd.
Uprimne povedane, strasne nerada takymto sposobom komunikujem a nabadam Vas k opatrnosti red takymto komunikovanim, pretoze vyska pokuty moze byt v skratenom rozhodcovskom konani pre pisatela takehoto mailu min X 100 eur, co povazujem za velku stratu...
Tento zákon sa nevzťahuje na to, ak ty ako súkromná osoba predáš niečo inej súkromnej osobe.
Aby mohlo dôjsť vôbec k nejakému rozhodcovskému konaniu, tak to by najskôr s ním museli súhlasiť obe strany. A tú pokutu myslela za čo? :rolleyes:
Zuziana
16.11.10,06:30
Žiadaj platbu dopredu, alebo si urob zoznam takýchto klientov a s nimi už neobchoduj.:eek:

Platbu dopredu neodporúčam posielať.Nám sa stalo, že sme platbu dopredu poslali a tovar neprišiel. Bola to suma vyššia ako 4 EUR, ale určite nie taká, pre ktorú by som podávala trestné oznámenie. A dotyčná s tým zrejme aj ráta. Takže aj takto sa obchoduje na internete.
Ja by som už kupovala jedine na dobierku.
marjankaj
16.11.10,07:32
Platbu dopredu neodporúčam posielať.Nám sa stalo, že sme platbu dopredu poslali a tovar neprišiel. Bola to suma vyššia ako 4 EUR, ale určite nie taká, pre ktorú by som podávala trestné oznámenie. A dotyčná s tým zrejme aj ráta. Takže aj takto sa obchoduje na internete.
Ja by som už kupovala jedine na dobierku.

Len raz by si si neprevzala dobierku a už by som ti viac neposielal nič. Iba ak by si zaplatila dopredu.:cool:
veronikasad
16.11.10,07:50
nepošleš ty - pošle niekto iný ...
marjankaj
16.11.10,16:52
Pošle a vráti sa mu to naspäť?:eek:
Veď sú to jeho peniaze.:confused:
O takýchto zákazníkov sa ľudia nebijú.:confused:
veronikasad
16.11.10,17:09
Osobne mám zlé skúsenosti s doručovaním cez Slovenskú poštu - už som o tom písala. Možno aj (ne)doručenie zásielky na adresu klienta, ale zanechanie oznámenia v schránke, je dôvodom, že zásielky sa e-shopom vracajú. Darčeky k Vianociam, ktoré boli na pošte 20.12. (podľa poštového razítka) mi doručila po Novom roku (oznámenie som našla v schránke v sobotu pred Silvestrom )