allizommm
15.11.10,22:36
Ahoj,chcem sa spýtať,či môžem a ak,tak ako zrušiť trvalý pobyt synovi,ktorý má 20 rokov,neštuduje,neprispieva na domácnosť,nič na neho nepoberám,navyše neraz doma robí škodu (ničí nábytok,kradne mi peniaze a pod.) a obec mi odmieta zrušiť mu trvalý pobyt,vraj iba ak sa prihlási inde (alebo mu vraj mám nájsť ja nové bydlisko).Čo mám robiť,ako to riešiť? Ďakujem.
Stanislav 1975
15.11.10,21:40
Ahoj,chcem sa spýtať,či môžem a ak,tak ako zrušiť trvalý pobyt synovi,ktorý má 20 rokov,neštuduje,neprispieva na domácnosť,nič na neho nepoberám,navyše neraz doma robí škodu (ničí nábytok,kradne mi peniaze a pod.) a obec mi odmieta zrušiť mu trvalý pobyt,vraj iba ak sa prihlási inde (alebo mu vraj mám nájsť ja nové bydlisko).Čo mám robiť,ako to riešiť? Ďakujem.

Tak to čo ti vravia na obecnom úrade je poriadna hlúposť-ty mu možeš zrušiť trvalý pobyt a nemusíš sa starať kde by mal nový-a nakoniec,nikde nieje napísané,že ho niekde musí mať- može ho mať aj kdesi na obecnom úrade...

Tak choď na obecný úrad a vysvetli im,že trepú hlúposti...
Stanislav 1975
15.11.10,21:42
Tak to čo ti vravia na obecnom úrade je poriadna hlúposť-ty mu možeš zrušiť trvalý pobyt a nemusíš sa starať kde by mal nový-a nakoniec,nikde nieje napísané,že ho niekde musí mať- može ho mať aj kdesi na obecnom úrade...

Tak choď na obecný úrad a vysvetli im,že trepú hlúposti...

To tam určite niekde na úrade sedia nejaké komunistické úradníčky- ja žasnem ako dnes može takto klamať ľudí v úradných veciach...:eek::eek::eek:
KEJKA
15.11.10,21:42
vlastník môže zrušiť trvalé bydlisko. Kedže trvalé bydlisko má mať každý, tak sa to dnes rieši tak, že ho zapíšu=zaevidujú na obecnom úrade.
Druhý krok je nájsť spôsob ako ho vysťahovať - toto máš premyslené?
arizona
15.11.10,21:49
Napíš si písomnú žiadosť a zanes na OU.(v prílohe).
Ak má dom viacero majiteľov, musia podpísať všetci.
Pracovníčke OU doporuč, nech si doštuduje zákony, ved je za to platená, aby ovládala aj takéto veci...;):mad:


pozri aj tu : http://www.porada.sk/t33915-zrusenie-trvaleho-pobytu.html
allizommm
15.11.10,22:10
Napísala som už (vlastnými slovami),neodpovedali mi doposiaľ a jednoducho ODMIETAJÚ,bola som osobne,nič nepomohlo.Čo mám robiť???
Chobot
15.11.10,23:10
Napísala som už (vlastnými slovami),neodpovedali mi doposiaľ a jednoducho ODMIETAJÚ,bola som osobne,nič nepomohlo.Čo mám robiť???

Vytlač si zákon o hlásení pobytu občanov a ukáž im to čierne na bielom. A ak nebudú chcieť zrušiť, daj určovaciu žalobu na súd - bude ťa to stáť 16,50 EUR, ale trovy si môžeš žiadať späť od ohlasovne pobytu.
Stanislav 1975
16.11.10,06:27
Napísala som už (vlastnými slovami),neodpovedali mi doposiaľ a jednoducho ODMIETAJÚ,bola som osobne,nič nepomohlo.Čo mám robiť???

Moja, ty s nimi ani nedebatuj- ty im to oznám,že zrušuješ trvalý pobyt a nediskutuj o ničom-daj si potvrdiť od nich prevzatie žiadosti a keď ti nevyhovejú,tak to už budeš riešiť "inak"
mimotemy-inak, to čo sú tam na tom Vašom úrade za vymleté hlavy???:eek::eek::eek:
Mária27
16.11.10,15:55
Jedna vec je, aby mal zrušený trvalý pobyt, ale druhá vec je, aby sa aj odsťahoval. To druhé už nebude také jednoduché. Teda zrušenie trvalého pobytu ani nemá veľký význam.
KEJKA
16.11.10,17:39
zrušenie TP je základ. Potom sa ho dá hoci aj vysťahovať, je dospelý a bude už v byte bez právneho dôvodu. Takže zrušiť TP význam má.
Takýmto spôsobom sa jedna moja kamarátka "zbavila" druha=príživnika. Osobne chodili policajti kontrolovať, či je preč.
allizommm
23.11.10,20:24
No tak mi poslali z obecného úradu odpoveď ... Vraj nakoľko nepracuje a nemá príjem , nie je schopný teda postarať sa sám o seba , tak mu nemôžem zrušiť trvalý pobyt ! A vraj podľa zákona ! Citovali tam rovnaký zákon , aký ste mi tu radili . Mám vraj do 25 rokov na neho vyživovaciu povinnosť a basta .
misoft
23.11.10,22:03
Vraj nakoľko nepracuje a nemá príjem , nie je schopný teda postarať sa sám o seba , tak mu nemôžem zrušiť trvalý pobyt !
To čo za sprostosť ti odpovedali? Veď tí z obecného úradu pomiešali spolu trvalý pobyt a výživné. Mnohí ti tu poradili, aby si im zákon poriadne otrepala o hlavu. Pokiaľ neštuduje (nepripravuje sa na zamestnanie), ale má zdravé ruky, nech sa prihlási na úrad práce a nemáš žiadnu vyživovaciu povinnosť. A trvalý pobyt ako vlastník máš právo zrušiť, bez ohľadu, či pracuje, alebo nepracuje a nemá príjem - trvalý pobyt nemá nič spoločné s vyživovacou povinnosťou.
Preto: preštuduj si Zákon o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky - Zákon č. 253/1998 Z. z.
a
Zákon o rodine - Zákon č. 36/2005 Z. z.
vytlač si, to vyfarbi a trieskaj im to o hlavu tak dlho, pokiaľ sa to na úrade nenaučia.

A nedaj sa, len im s kľudom angličana len tam mimochodom povedz, že nemusia stále sedieť na úradnej stoličke, ale že sa môžu postaviť na úrade práce do fronty.
allizommm
06.12.10,21:40
Ahoj Rovnakú odpoveď mi dala i právnička z Centra právnej pomoci , ako tí múdrci z Obecného úradu ... :confused:
Flinstone
06.12.10,23:09
Ahoj Rovnakú odpoveď mi dala i právnička z Centra právnej pomoci , ako tí múdrci z Obecného úradu ... :confused:
Tak nech si právnička najprv preštuduje zákon skôr, ako sa vyjadrí. Podobne neviem odkiaľ prišli tie ženské na tých 25 rokov čo si spomínal predtým. S trvalým pobytom to nemá nič spoločné, a v zákone o rodine sa o vyživovacej povinnosti hovorí, že trvá do času, kým dieťa nieje schopné sa živiť. Tiež o veku tam nieje zmienka. Zrejme si to mýlia s rod. prídavkami.
Nech si ženské najprv naštudujú súvisiace zákony a potom nech machrujú.