kama123
16.11.10,07:21
dobry den,

chcem sa informovat na nasledovne: V decembri 2011 dovrši dcéra 2 roky. Chcem sa vratit spat do prace. Najskôr mi zamestnavatel povedal,ze nie je problem. Teraz vsak som dostala na vyber dve alernativy: bud mi da odstupne alebo nastupim ale na dobu urditu. PRitom ja mam uz davno zmluvu na dobu neurcitu. Podla novely ZP od januara: zamestnavatel je povinny zamestnanca po navrate z RD prijat na povodnu poziciu, ak je zrusena tak zaradit na ine miesto zodpovedajuce v pracovnej zmluve.
Uz som sa obratila aj na odbory, pretoze toto sa nikdy v nasej firme nerobilo. Lenze zrazu sa zmenilo vedenie a je vsetko inak...Aj pravnik hovori, ze zmenu z doby neurcitej na urcitu nema pravo vykonat..tak neviem ako sa mam branit...dakujem
veronikasad
16.11.10,06:46
Zmenu z doby neurčitej na dobu určitú je možné urobiť len Dohodou o zmene pracovnej zmluvy, podpísanou zamestnancom aj zamestnávatelom (bez tvojho podpisu je dohoda neplatná).

Ak dohodu podpíšeš, pripravíš sa o odstupné, lebo je viac ako isté, že pracovný pomer dohodnutým dňom skončí.
Llívia
16.11.10,07:15
...V decembri 2011 dovrši dcéra 2 roky. Chcem sa vratit spat do prace. Najskôr mi zamestnavatel povedal,ze nie je problem. Teraz vsak som dostala na vyber dve alernativy: bud mi da odstupne alebo nastupim ale na dobu urditu...
Nemáš preklep v roku? Nemá to byť december 2010? Nemyslím si, že by zamestnávateľ vedel, čo bude o rok :rolleyes:
kama123
17.11.10,05:48
áno, ma to byt rok 2010...dakujem za upozornenie...