marfulinka81
16.11.10,08:34
Dobrý deň, je potrebné mať uzatvorenú havarijnú poistku ak súkromné vozidlo využívam na služobné cesty?
ewita888
16.11.10,07:43
havárijné poistenie nie je povinné..
joki
16.11.10,07:48
Nie
marfulinka81
16.11.10,08:34
Naozaj aj keď pracujem v štátnej správe? Pretože zamestnávateľ to od nás vyžaduje
ivka70
16.11.10,08:35
Naozaj aj keď pracujem v štátnej správe? Pretože zamestnávateľ to od nás vyžaduje

Asi vie preco.
Prispeje vam na to havarijne poistenie?
marfulinka81
16.11.10,08:41
práveže neprispieva a v podstate sa mi to potom ani nevyplatí
ewita888
16.11.10,08:45
aký má teda dôvod na to, že vás do toho núti..
marfulinka81
16.11.10,08:47
to práve neviem. Hľadala som aj v zákonoch, ale nič
ewita888
16.11.10,08:49
tak nech sa teda zamestnávateľ vyjadrí.. vaša povinnosť mať havarijné nie je..
marfulinka81
16.11.10,08:54
Ďakujem a prosím vedeli by ste mi poradiť aj ohľadom materskej dovolenky v štátnej správe. Čo je na tom pravdy, že sa musím vrátiť po 6 mesiacoch, aby som nestratila pracovnú pozíciu vedúcej, že je to vraj v zmysle zákona o štátnej správe
bubkoch
16.11.10,09:04
tak nech sa teda zamestnávateľ vyjadrí.. vaša povinnosť mať havarijné nie je..

ale ani zamestnavatel nema povinnost povolit vyuzivat sukromne auto na sluzobne ucely, nie ?
je to vec dohody ... podla mna je podmienka zamestnavatela legitimna
ewita888
16.11.10,09:07
ale ani zamestnavatel nema povinnost povolit vyuzivat sukromne auto na sluzobne ucely, nie ?nikto tu nehovorí o takejto povinnosti..
je to vec dohody ... podla mna je podmienka zamestnavatela legitimna na základe čoho?
v texte
marfulinka81
16.11.10,09:12
Takže mám mať to poistenie. Žiadnu zmluvu som, ale nepodpisovala, že mám mať havarijné poistenie. Tu je to akési nepísané pravidlo mať
Chobot
16.11.10,10:41
Takže mám mať to poistenie. Žiadnu zmluvu som, ale nepodpisovala, že mám mať havarijné poistenie. Tu je to akési nepísané pravidlo mať

To, či je povinnosť mať havarijné poistenie na súkromné auto alebo nie som popisoval inde. Tá povinnosť nevyplýva priamo zo zákona, ale zamestnávateľ si môže podmieniť povolenie použiť súkromné auto na pracovnú cestu tým, že to auto musí byť poistené. A má právo nepovoliť použitie nepoisteného auta.

Viac (aj dôvody, prečo je to tak) som písal tu:

http://www.porada.sk/t28109-havarijne-poistenie.html
Stanislav 1975
16.11.10,11:12
To, či je povinnosť mať havarijné poistenie na súkromné auto alebo nie som popisoval inde. Tá povinnosť nevyplýva priamo zo zákona, ale zamestnávateľ si môže podmieniť povolenie použiť súkromné auto na pracovnú cestu tým, že to auto musí byť poistené. A má právo nepovoliť použitie nepoisteného auta.

Viac (aj dôvody, prečo je to tak) som písal tu:

http://www.porada.sk/t28109-havarijne-poistenie.html

No dobre Tibore, všetko je OK, ale keď to zamestnávateľ vyžaduje tak by mal aj prispieť na to- neviem,ale však ona je zamestnankyňa a prečo by to mala platiť ona celé? Ked havarijku nechce?To že by ju mala mať, je už druhá vec(každé auto by malo mať samozrejme havarijnú poistku ale nútiť ju z dovodu zamestnania sa mi nezdá moc fér...
bubkoch
16.11.10,11:49
No dobre Tibore, všetko je OK, ale keď to zamestnávateľ vyžaduje tak by mal aj prispieť na to- neviem,ale však ona je zamestnankyňa a prečo by to mala platiť ona celé? Ked havarijku nechce?To že by ju mala mať, je už druhá vec(každé auto by malo mať samozrejme havarijnú poistku ale nútiť ju z dovodu zamestnania sa mi nezdá moc fér...

nie, zamestnavatel nic nevyzaduje ...
zamestnavatel nenuti zamestnanca pouzivat sukromne auto na sluzobne ucely, ale naopak, zamestnanec to chce ... nie je dovod aby havarijnu platil zamestnavatel

vezmi si iny priklad ...
zamestnavatel posiela zamestnanca na služobku, zamestnanec chce ist na sluzobku sluzobnym autom ale nema vodicak ... zamestnavatel mu povie/nariadi ok, ale najskor si urob vodicak ...
zdala by sa ti poziadavka zamestnanca na preplatenie kurzu legitimna ? ved podla teba zamestnavatel nariaduje zamestnancovi kurz, tak nech ho zaplati ... nie, nenariaduje, zamestnanec ma ine moznosti ist na sluzobku ponukane zamestnavatelom (vlak, lietadlo, zobrat sofera, neist na nu)
Chobot
16.11.10,11:51
No dobre Tibore, všetko je OK, ale keď to zamestnávateľ vyžaduje tak by mal aj prispieť na to- neviem,ale však ona je zamestnankyňa a prečo by to mala platiť ona celé? Ked havarijku nechce?To že by ju mala mať, je už druhá vec(každé auto by malo mať samozrejme havarijnú poistku ale nútiť ju z dovodu zamestnania sa mi nezdá moc fér...

Nemusí platiť havarijné - ale potom zamestnávateľ nemusí schváliť súkromné auto. Je to na jeho rozhodnutí, či jej to schváli bez havarijného alebo nie. Ale väčšina zamestnávateľov to vyžaduje, aby minimalizovali riziko škody v prípade havárie. Ak by nemala havarijné poistenie, tak by si mohla vymáhať škodu na aute od zamestnávateľa.

A najmä v štátnej správe majú na to určite interné usmernenia, že auto musí byť havarijne poistené. Pre firmu je to dosť nákladné, ak zamestnanci používajú súkromné autá na prac. ceste.