danulka0011
16.11.10,08:49
Ahojte, nevyznam sa v tom,, tak si necham poradit od vas skusenejsich...
1. kedysi som podnikala,, dva roky dozadu. Prevadzku sme uzavreli, pretoze to neslo,neprosperovalo to, musela som to dotovat. Hned na ruku som prenajimatelovi vyplatila najom, mam o tom doklad.. Z listu potom ktory mi prisiel postou domov mi vyrubil este dalsi najom. Mali sme sa stahovat k 1. v mesiaci, ale kedze si este zmysleli ze chcu vymalovat / ja som mala na stenach detske obrazky kedze islo o detsky obchod/ tak sme este malovali a odisli sme k 5 temu vmesiaci.
To by bolo vsetko fajn... ale.... za to ze sme odisli k 5 temu on mi vyrubil dalsi najom... Ja som samozrejme nezaplatila.
2. vcera mi prisiel list ,, o zacati exekucneho konania. Zistila som ze mam ucty zminusovane, ze s nich nevyberem. Volala mi mama, ja som disponent na jej ucte a aj ta ma zminusovane ucty. Neviem preco ho zablokovali mamke.. ale...ak maju na to pravo, tak ok... neviem... preto sem pisem, aby ste mi na to povedali svoj nazor.
3. pani exekutorke som samozrejme vcera volala asi 5 krat, 2 x s jej kolegom, potom mi povedal, nech zavolam priamo jej, tak som jej volala, najprv chcela cislo exekucie, nemala som ho tam pri sebe, tak ma poslala do haja, ze nemoze so mnou hovorit, lebo si potrebuje overit moju totoznost. A podobne...
Samozrejme nemam na to aby som to vyplatila vsetko v hotovosti ako by si oni priali.. Som teraz na MD, mam 6 mesacneho syna. A nemam iny prijem, len MD.
pani exekutorka by bola rada, aby som do konca mesiaca zlozila 1500 eur, s tym ze to mozem splacat potom po 100 eur.
Len potom ako sme sa rozpravali, mi zase povedala, ze na tuto exekuciu ma 3 mesiace, ze za 3 mesiace to musi byt vyplatene.
Ide o dlh vo vyske 2500 eur, tam si zapocitali vsetko, jeden najom ktory je 700 eur, 600 eur penale, 500 eur chce exekutor... a dalsie poplatky....
Nedokazem sa s nou dohodnut aby sme sa dohodli na nizsich splatkach, resp. nemam kde zohnat do konca mesiaca tolko penazi, uver mi nedaju, pretoze som na MD - poberam konkretne zvyseny rodicovsky prispevok, proste je to tazke. Manzel ten splaca vsetky uvery , hypoteku momentalne sam.
Na blokovanych uctoch mam 2 uvery tiez, neviem ako ich zaplatim :-((((((( ked sa na ucet nedostanem a k peniazom tiez.. Samozrejme je tam aj povolene precerpanie.
Neda sa tomu exekutorovi trebars poslat papier, co mi priznali ten rodicovsky prispevok kolko mam realne prijem??
Neviem ako mam postupovat v tychto veciach, mne jedine ide o to aby mamke odblokovali ucet, jej sa to netyka a proste blokuju aj jej peniaze a samozrejme aj ona ma inkasa a platby :((((