Mel1001
16.11.10,09:20
Ahojte, koncom minulého mesiaca sme ukončili prac.pomer s jedným nasim zamestnancom. Z určitých dôvodov ho musíme zobrať späť. Už sme ho vyhlasili zo zdravotnej a soc.poistovne. Viete mi poradiť ako mám teraz postupovať?mám ho znova zaregistrovať k 01.11 alebo opraviť oznamenie?a potom ešte poslať opravné mesačné výkazy?
Ďakujem
Stina
16.11.10,08:22
Treba ho znovu prihlásiť.
Mel1001
16.11.10,08:23
Dakujem
VERONIKA6
16.11.10,08:24
Ahojte, koncom minulého mesiaca sme ukončili prac.pomer s jedným nasim zamestnancom. Z určitých dôvodov ho musíme zobrať späť. Už sme ho vyhlasili zo zdravotnej a soc.poistovne. Viete mi poradiť ako mám teraz postupovať?mám ho znova zaregistrovať k 01.11 alebo opraviť oznamenie?a potom ešte poslať opravné mesačné výkazy?
Ďakujem
Pokiaľ nový pracovný pomer nenadväzuje na predcháduajúci, treba zamestnanca znovu zaregistrovať. Popíš presne.
Mel1001
16.11.10,08:32
Zamestnanec hrubo porusil prac.disciplinu, ale na základe sudneho rozhodnutia ho musíme zobrať spät.Ale bude vykonavať inu prácu.
VERONIKA6
16.11.10,08:52
Zamestnanec hrubo porusil prac.disciplinu, ale na základe sudneho rozhodnutia ho musíme zobrať spät.Ale bude vykonavať inu prácu.
Keď ho musíte zobrať späť na základe súdneho rozhodnutia, to znamená, že výpoveď je neplatná? Potom mu budete doplácať aj mzdu a ukončenie prac. pomeru budete stornovať.