roman29
16.11.10,09:26
caute,
zaujima ma vas nazor na reklamy telekomunikacnych operatorov.

su omielane v kazdom mediu. ved to musi stat 100tisice eur, ak nie miliony.
myslite ze je to naozaj nevyhnutne, ze tak masivnou kampanou aj patricne viac zakaznikov ziskaju resp. existujuci sa upisu na viac sluzieb ?
a teda ze sa im vratia tie naklady na tie kampane + este aj zarobia navrch ?

mne sa to zda nerealne, ze clovek ak zapocuje 150. raz nieco o "Dedem" alebo sty raz "ja som mala vianocka", tak ho to zlomi a necha sa presvedcit.

nebolo by efektivnejsie radsej znizit objem tych kampani, a naopak znizit ceny sluzieb, co by v si spravilo reklamu samo o sebe, a teda v konecnom dosledku by ziskali viac zakaznikov ?? (a do zisku by sa premietli aj nemale uspory pri znizeni objemu kampani)

zrejme to zratane maju, ale nedava mi to velmi zmysel ...
Lianka
16.11.10,08:36
Ide o vysoko ziskove firmy. Ked sledujes statistiky, priemerna mzda v telekomunikaciach je nad slovenskych priemerom.

Ide o sukromne spolocnosti, ktore o svojich marketingovych aktivitach a nakladoch maju pravo rozhodovat sami.

Keby sme netelefonovali a nemali o ich sluzby zaujem, zisky by nemali. Ale kto dnes nema mobilny telefon?
roman29
16.11.10,08:44
tak samozrejme ze maju pravo o tom rozhodovat sami, o tom moj prispevok nebol.

ja len sa pytam ci to nie je pritiahnutie za vlasy ? ake je to efektivne ? maju velke zisky ... ale znamena to ze by len tak rozhadzovali na reklamy (ktore si myslim ze im skor uberaju z tych velkych ziskov)
padro
16.11.10,09:36
bez reklamy zial nezarobis, co z toho ze ty mas nizku cenu ked zakaznik nakupu to co je raklamovane a ked das nizke ceny nemas na reklamu, je to kruh ...
Nandrolon
16.11.10,09:43
ak by to nebolo vysoko ziskové, nerobili by to...
roman29
16.11.10,09:47
mozno to len beriem podla seba.
ze viac ma zaujima pomer cena/vykon pri nejakom produkte, sluzbe.
mozno masu ludi skor zlaka pocit ze su u super operatora a podla toho sa rozhoduju, cena je druhorada, resp. ani nevedia ze by to iste mohli mat inde lacnejsie.
a preto aj tie nekonecne reklamy prinasaju efekt, umocnuju v ludoch pocit ze si suprovo vybrali.
Zoltán Kovács
16.11.10,09:49
Takéto masívne reklamné kampanie majú za cieľ vyvolať "davovú psychozu", že sú tam všetci, tak podme aj my. Alebo inak povedané: svoje stádo ovečiek je treba aj viesť, usmerňovať akým smerom sa vybrať.
Stefan2005
16.11.10,09:55
... nebolo by efektivnejsie radsej znizit objem tych kampani, a naopak znizit ceny sluzieb, co by v si spravilo reklamu samo o sebe, a teda v konecnom dosledku by ziskali viac zakaznikov ??...

... aj ja by som osobne radšej takúto formu reklamy.
Vynakladajú na to nehorázne sumy, ktoré v konečnom dôsledku zaplatí slovenský zákazník. Áno, dávam dôraz na slovenský, lebo ceny služieb slovenských operátorov patria medzi najvyššie, o úrovni služieb radšej pomlčím (o tej cene čerstvý príklad - aj v okolitých krajinách prebiehajú súťaže talentov, napr. všimol som si v maďarskom x-faktor, že taká SMS do ich súťaže je zo Slovinska 0,90 EUR, z Chorvátska, Rumunska cca 1,1 EUR, ale zo Slovenska 1,50 EUR !!!)

A čo sa týka reakcií na tieto reklamné kampane, veľa ľudí sa stotožňuje s názorom vyjadreným tu: http://jozefkuric.blog.sme.sk/c/245834/Otvoreny-list-chlapcovi-s-menom-Dede.html
resp. reklamovať Vianoce v októbri tiež pokladám za nevhodné...
marleau
16.11.10,10:03
tak samozrejme ze maju pravo o tom rozhodovat sami, o tom moj prispevok nebol.

ja len sa pytam ci to nie je pritiahnutie za vlasy ? ake je to efektivne ? maju velke zisky ... ale znamena to ze by len tak rozhadzovali na reklamy (ktore si myslim ze im skor uberaju z tych velkych ziskov)
Jasné,že máš pravdu.Táto otázka ma napadla už veľmi dávno.Hlavne,že tam dávajú černocha,ako keby sme nemali vlastných potomkov.
Pritom z tej reklamy je v praxi pravda len malá časť,tak jednoduché to nikdy nie je ako sa to v nej javí.
padro
16.11.10,10:09
mozno to len beriem podla seba.
ze viac ma zaujima pomer cena/vykon pri nejakom produkte, sluzbe.
mozno masu ludi skor zlaka pocit ze su u super operatora a podla toho sa rozhoduju, cena je druhorada, resp. ani nevedia ze by to iste mohli mat inde lacnejsie.
a preto aj tie nekonecne reklamy prinasaju efekt, umocnuju v ludoch pocit ze si suprovo vybrali.

ano je to tak, takych ako si ty je mensina, ... jednoducho vacsina sa necha zlakat reklamou, a to aj taki co povedia ze raklama ich neovplyvni... ale je to aj o tom ze co ked mas ty najnizsiu cenu ked o tebe zase nikto nevie,.. to plati pre obchod vseobecne.
Dáša_
16.11.10,11:06
A potom sa ľudia pozerajú na Ples v Opere a ani im nedôjde, že to všetko zaplatili oni sami. Pozvaní nemuseli prispieť ničím, nič neplatia. To všetko sponzoruje Orange. Akurát, že ....
Dantess
16.11.10,11:34
Super téma. Ja keď vidím Dedeho a vianočku, tak prepínam. V podstate moc už nepozerám komerčné TV, ale radšej Viasat explorer, spektrum, animal planet a pod.

K téme. Tieto reklamy by som povedal, že niesu pre dospelých, ale pre mládežníkov. Mami mami kup mi mobil v tmobile, LEBO Dede...
roman29
16.11.10,12:21
... ale je to aj o tom ze co ked mas ty najnizsiu cenu ked o tebe zase nikto nevie,.. to plati pre obchod vseobecne.

to mi je jasne, preto nehovorim o uplnom zastaveni reklamnych kampani tou ktorou firmou, hovorim o masivnosti tych kampani a ci by len neziskali ich obmedzenim, t.j. znizenim objemu ....
ze pri sucasnom objeme tych reklam, hlavne takto pred vianocami, aj ten co sleduje media minimalne minimum, tak vzhliadne reklamu s Dedem aspon 100x (tv, v casopisoch, na nete, na ulici bilboardy..), a ten co TV sleduje denne tak do vianoc aspon 5100x.
skratka sprava o produkte a znacke sa dostane ku kazdemu, aspon 100x.
padro
16.11.10,12:29
100x opakovana loz sa stava pravdou :D ... no kedy uz maju dat reklamu ked nie pred vianocami :) niektorym biznisom stacia dokonca mesiace november/december a maju zarobene aj na rok.
Stefan2005
16.11.10,12:38
... V podstate moc už nepozerám komerčné TV...

naše komerčné TV a reklama v nich chce naozaj silnú náturu; 50-minútový film hravo trvá niekedy aj 75 minút; dokonca som si všimol, že po úvodných 3 minútach nastupuje reklama 5-6 minút a potom film pokračuje titulkami (to asi preto, aby náhodou niekto nezabudol, aký film išiel pred reklamou)
profesional
16.11.10,12:52
Ono je to presne o jednom. A to o manipulacii podvedomia. Pomerne vela ludom sa v predvianocnom obdobi konci viazanost. A teda sa mozu rozhodnut. Zvycajne ked uz vojde do predajne niektoreho z operatorov, tak von nevyjde bez zavazku na dalsich par rokov. Takze cielom tejto reklamy nie je predat. Je to len o tom, ze ak sa niekto zacne zamyslat nad tym koho sluzby v najblizsom obdobi by mozno chcel vyuzit, tak mu automaticky musi v hlave naskocit obrat Dedeho. (alebo vianocky..) A tento obraz ma cloveka primat k tomu aby navstivil predajnu toho ktoreho mobilneho operatora. Tj, toto nie je reklama cielena na priamy predaj. Im celkom staci ak cloveka dostanu do svojej predajne alebo pobocky. Oni vedia ze vacsina slovakov nevie povedat NIE. A Preto prevazna cast populacie aj ked zacina rozhovor s predajcom ze rozmysla,..tak skonci s papierom v ruke..so zmluvou. Predajcovia su na to cviceni.

Takze ked najblizsie Vam v hlave preblesne myslienka - konci mi viazanost pausalu - vsimnite si ze sa Vam v hlave zaroven vybavil obraz Dedeho (niektorym vianocky..).
Leila2006
16.11.10,13:42
Reklamy sú skvelý spôsob prelievania peňazí, ľudia z brandže vedia o tom svoje. Získavanie zákazníkov je častokrát len vedľajším efektom.
roman29
16.11.10,14:06
Reklamy sú skvelý spôsob prelievania peňazí, ľudia z brandže vedia o tom svoje. Získavanie zákazníkov je častokrát len vedľajším efektom.

raz som cital niekde nazor, ze aj nebankovky vlastne na to boli stvorene.
takto sa mohli pekne oficialne, na pohlad nevinne, formou reklam ziskat a naliat miliony do istych medii.
ostatne sa ulialo prvym vkladatelom a ludom blizkych zakladatelom, a kadejako inak napojenym, ktori sa mohli tvarit ze su tiez len bezni vkladatelia (hoci s informaciou nazvys kedy je cas vyberat aj s tucnym ziskom).
Vsetko pod plastikom toho ze niekto mal len vacsie stastie, niekto mensie.
Ale to je uz na inu temu.
zuzkakom
16.11.10,14:26
Mna osobne tie reklamy už začínajú iritovať...čo reklamný blok, to reklama na niektorého z operátorov, alebo oboch (všetkých).
Podľa mňa inteligentní ľudia si to vedia zrátať a zvážiť, čo je pre nich výhodne alebo neni.
A pre tých nerozhodných len jeden odkaz...Mobilným operátorom ide predovšetkým o ich vlastný zisk, nie o výhody pre zákazníka.
rickman
16.11.10,14:54
Trochu teórie by tento krát nezaškodilo. Ide o udržiavacie reklamy. Laicky povedané, vôbec nejde o to, čo je v nich, ale len o to, aby boli. Rozpočet 30 mil € ročne len na promo predsa niekde treba minúť..
Braňo
16.11.10,14:57
Tohtoročné reklamy operátorov skutočne bezkonkurenčne tromfnú všetky reklamy v kategórii najtrapnejšia reklama.
:cool:
padro
16.11.10,15:07
v podstate to ze sa tu o nejakom dede bavime je uspech tej reklamy :)
roman29
16.11.10,15:16
Trochu teórie by tento krát nezaškodilo. Ide o udržiavacie reklamy. Laicky povedané, vôbec nejde o to, čo je v nich, ale len o to, aby boli. Rozpočet 30 mil € ročne len na promo predsa niekde treba minúť..

ok, tak to je teoria o udrziavacej reklame. dava zmysel.
ale co ma zaujima, tak napr. ak by bola "len" polovica z toho objemu, tak by sa to niekde odrazilo a zacal by dotycny operator stracat postupne zakaznikov a zisky ?
lebo z pohladu mnohych beznych ludi co s tymi reklamami prichadzaju do kontaktu, hoci aj polovicny objem by bol neunosny ... nie este to co mame teraz.
resp. ak je vycleneny objem 30 mil €, naozaj sa stavaju k tomu, ze "co uz, treba to niekde minut", bez prehodnotenia ? :) Myslim ze by vedeli najst inaksie moznosti kde minut :)
Halli
16.11.10,15:59
...okamžite prepíňam........................................ ................:mad:
padro
16.11.10,16:23
...okamžite prepíňam........................................ ................:mad:

:D viac menej asi z vianocky na dedeho :D
Halli
16.11.10,16:29
:D viac menej asi z vianocky na dedeho :D


no aj to sa mi už stalo...a to nehovorím, keď robili reklamu mimotemy...Hubinská a Topoľský...to ma išlo utrhnúť. Boli v každej .... Konečne , že poslednú reklamu už stiahli.:(
buchač
16.11.10,16:31
Tohtoročné reklamy operátorov skutočne bezkonkurenčne tromfnú všetky reklamy v kategórii najtrapnejšia reklama.
:cool:

Myslím si , že je to jedná a tá istá fajta ...

Akurát miesto dilina Dedeho účinkuje iný dilko ....ale tento sa aspoň odviazal a je aj trochu humorný ...:rolleyes::---:):D:D:D:D

Ale aj tak , mám za to , že po zhliadnutí X - krát toho istého ???....

Aj vola by zabilo ....zvykne sa na Slovensku vravievať ...;)

http://www.youtube.com/watch?v=7d91XZDXcxU&translated=1http://www.youtube.com/watch?v=vVub-wHH0xM&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=-uUGip1Bk6I&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=gYa77g4idOg&feature=related
Halli
16.11.10,16:32
táto reklama ešte baví...zatiaľ :D

http://www.youtube.com/watch?v=cj5eegBfPiA
rickman
16.11.10,16:34
ok, tak to je teoria o udrziavacej reklame. dava zmysel.
ale co ma zaujima, tak napr. ak by bola "len" polovica z toho objemu, tak by sa to niekde odrazilo a zacal by dotycny operator stracat postupne zakaznikov a zisky ?
lebo z pohladu mnohych beznych ludi co s tymi reklamami prichadzaju do kontaktu, hoci aj polovicny objem by bol neunosny ... nie este to co mame teraz.
resp. ak je vycleneny objem 30 mil €, naozaj sa stavaju k tomu, ze "co uz, treba to niekde minut", bez prehodnotenia ? :) Myslim ze by vedeli najst inaksie moznosti kde minut :)

Netrufam si to odhadnut. Dalsie teorie mozu byt rozne, ale ja by som sa priklanal k tomu, ze ak by na rok plosne znizili objem, tak o urcite nejake percenta pridu (len v dosledku znizenia objemu).

Nepotrebuju to hodnotit, maju zazmluvenu MUW a tym to konci. To, co tito kreativci vymyslia (dobre, mozno maju 2 alebo 3 varianty), tak to je tutovka - a pustia to vonku.

Ono teraz by som sa na to pozrel trochu filozofickejsie. Odhliadnuc od objemu, ktory reklamy znechucuje, tak je to mentalitou. Slovaci vzdy nadavali a asi aj vzdy budu. Preto ani oni nemaju dovod spravit reklamu, ktoru by vacsina populacie hodnotila kladne v tom zmysle, ze by sa na druhy den o nej rozpravali, ze aka to bola super reklama (a toto 20x do roka, kedy sa obmienaju). Jednoducho ide, jedno aka, a ty, ked ti konci pausal (pretoze easy a prima su uplne nepodstatne), tak tak vtedy sa az zacnes rozhodovat. Vtedy bude zjavne podvedome rozhodovat objem, ktory si za ten rok absorboval, aj ked si na vsetko uplne nepamatas. Staci, ak ten objem bude porovnatelny s tym, co mala konkurencia (v tomto pripade len 1 firma, kedze O2 teraz neberiem v uvahu, oni sa skor orientuju na produkt). Vtedy prichadza na rad produkt a to je v ich pripade asi len apel na tvoju vernost, kedze obaja maju produkty dost na hmm (4€ / 1MB bez datoveho pausalu hovori za vsetko).
Halli
16.11.10,16:34
Ja sa nehráááám Juraj, predbehol si ma o sekundu :D to je sila...:D:D
Stefan2005
16.11.10,16:39
Myslím si , že je to jedná a tá istá fajta ...

Ďuri, jednu podstatnú vec si nepostrehol - tie reklamy s Ch.N. sú cca o 1/4 kratšie, ako tie slovenské - a to je veľký plus.
buchač
16.11.10,16:44
45 rokov sme tu mali komousov! ;)

3x sme tu mali Meciara! ;) :rolleyes::confused:

4 roky sme tu mali Fica! :mee:

A teraz? "Bukekela vianoce" :eek:

Kedy doriti dostane tento narod rozum...????? :mad:
buchač
16.11.10,16:52
Ďuri, jednu podstatnú vec si nepostrehol - tie reklamy s Ch.N. sú cca o 1/4 kratšie, ako tie slovenské - a to je veľký plus.
Postrehol - nepostrehol ...

Hlavne som si všimol , uvedomil , že tá reklamná kreativita slovenských agentúr je hlboko tam , kde si myslím ...

Už len nech vymyslia , že na budúci rok bude :

Dede http://www.youtube.com/watch?v=KFXCNTjsXfc sa dá dokopy s Kikuš http://www.youtube.com/watch?v=gTqrWbse0u0&feature=related

a ich potomok bude pokrstený za Vianočku ...

http://www.youtube.com/watch?v=cxnTz60dcWE

...a bude sa nám chumeliť na bukekela Vianoce na Slovensku ...

Čistý koniec , vražda ....:D:D:D:D:D
padro
16.11.10,16:58
ako si tak pozeram stare eurotel reklamy tak na to sa dalo celkom pezerat.
gypsynka
16.11.10,17:06
Nemyslím si, že keď je človek nútený 100x denne pozerať tú istú reklamu, že to u neho vzbudí záujem, skôr odpor. Áno, vyvoláva to davovú psychózu, ale v tom zmysle, že ľudia si pomaly začnú rozbíjať vlastné televízory, keď toto má trvať do Vianoc. A čo sa týka predlžovania programu vinou reklamy, niekedy je to aj trištvrte hodina, nehovoriac o tom, že mnohí počas nekonečných reklám zaspia a film ani nedopozerajú. My sme minule nadstavili čas nahrávania o 45 minút a napriek tomu nám chýbal záver, takže sme zbytočne pozerali 3 diely seriálu a nakoniec, ako sa hovorí, nevieme kto bol vrah. Takže v konečnom dôsledku aj keby som mala o služby konkrétneho operátora záujem, tými reklamami ma tak vynervuje do nepríčetnosti, že tam ani nepáchnem.
buchač
16.11.10,17:09
....vrahom je vždy záhradník ...;):---:D:D:D

Služby operátora využívam raz za dva roky ...keď obnovujem zmluvu a beriem si nejakú novú mašinku ...:rolleyes:
padro
16.11.10,17:26
Takže v konečnom dôsledku aj keby som mala o služby konkrétneho operátora záujem, tými reklamami ma tak vynervuje do nepríčetnosti, že tam ani nepáchnem.


a ty nemas telefon? :) vsetci maju reklamu a ver tomu ze reklame si niekolko krat podlahla len si to mozno nepriznas.
gypsynka
16.11.10,17:38
a ty nemas telefon? :) vsetci maju reklamu a ver tomu ze reklame si niekolko krat podlahla len si to mozno nepriznas.
Áno, mám mobil, ale zadovážila som si ho preto, aby som mohla telefonovať a bola na príjme, zaplatím si to, čo prevolám a pod vplyvom reklamy nenavštevujem opätovne mobilného operátora, aby som si brala nejaké nové produkty. Keď sa rozhodnem, že chcem niečo zmeniť, navštívim ho aj bez reklamy.
buchač
17.11.10,09:26
Lidičky .....

Normálne som si uvedomil , že vlastne týmito debatami o ničom
reklamy telekomunikacnych operatorov vlastne im robíme reklamu ...

Kua ...a grátis ...:eek:
padro
17.11.10,09:38
Lidičky .....

Normálne som si uvedomil , že vlastne týmito debatami o ničom vlastne im robíme reklamu ...

Kua ...a grátis ...:eek:

som pisal kusok vyssie :) ze ciel reklamy sa im podaril
jelalim
17.11.10,09:48
tiez 150x opakovane reklamy (Dede, vianocka, bukkake vianoce , bábky) povazujem za maximalne neefektivne a vsetky su prisprostele.
Sam som teraz menil pausal a vybral som si pausal, ktory, nema absolutne ziadnu reklamu, na internete sa o nom pise minimalne, nasiel som ho iba v cenniku a objednat sa da iba na obchodnom mieste. Pri volbe pausalu/operatora porovnavam porovnatelne veci - co dostanem a kolko za to zaplatim jednorazovo a kolko mesacne. Nieco ako znacka, na Slovensku, podla mna pri telefonovani neexistuje. Ak aj existuje, neda sa povedat, ktora je dobra a ktora je zla. Reklamy k budovaniu znacky nepomahaju urcite.
padro
17.11.10,10:01
to nie su reklamy na produkt, na produkt sa to snazi skor O2,... nemysli si ze su az taki blbi a zbytocne vyhadzuju peniaze,... efekt to ma.
MacoLM
17.11.10,10:56
Mna to skor odradza. Uz dlhsiu dobu zvazujem odchod od doterajsieho operatora. Tieto hlupe a nevkusne reklamy o vianociach uz v oktobri len prilievaju a prilievaju, az sa pohar preleje a poviem si, ze uz nechcem tento hnus financovat.

Myslim, ze je to premyslene a velmi efektne. Buduju tym povedomie znacky. Je jedno ze negativne. Proste sa o nich vie, hovori sa o nicha dokonca to podnietilo vznik tejto temy.
O tom ci su tie reklamy financne prinosne, by museli povedat marketingovi odbornici. Kazdopadne tie peniaze vyhodene nie su... Spolocnost so zisku musi zaplatit dan, ale kedze sa zisk znizi o vydavky na reklamu, dan je nizsia, reklamky maju pracu, peniaze sa prelievaju medzi vzajomne previazanymi spolocnostami. Vysledkom je, ze sa peniaze pootacaju, spolocnosti si nieco zarobia, ludia dostanu vyplaty, zo vsetkeho si stat vezme co to dani a vsetci budu spokojni. A my samozrejme mame dede-debilne reklamy :-)
roman29
17.11.10,11:50
Lidičky .....

Normálne som si uvedomil , že vlastne týmito debatami o ničom vlastne im robíme reklamu ...

Kua ...a grátis ...:eek:

no ano, robime im reklamu ... ale ja osobne napriek tomu, keby nemam firemny mobil, tak idem k tomu operatorovi ktory nema v reklamach ani vianocku, ani dedeho. Proste k O2 ktoreho cennik najviac vyhovoval mojim potrebam (ako predtym ked som nastupil do firmy kde mam uz teraz ten firemny mobil, aj na sukromne ucely...).

A pre mna za mna by mohlo byt otvorenych aj dalsich 100 tem na roznych diskusiach o debilnosti reklam o vianocke a dedem, vidiet doslova aj tisici raz tie reklamy, to samotne by ma nepresvedcilo ist ani k jednemu z tych operatorov. aspon myslim ze sa dobre poznam http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
pepa78
19.11.10,18:19
tiez 150x opakovane reklamy (Dede, vianocka, bukkake vianoce , bábky) povazujem za maximalne neefektivne a vsetky su prisprostele.
Sam som teraz menil pausal a vybral som si pausal, ktory, nema absolutne ziadnu reklamu, na internete sa o nom pise minimalne, nasiel som ho iba v cenniku a objednat sa da iba na obchodnom mieste. Pri volbe pausalu/operatora porovnavam porovnatelne veci - co dostanem a kolko za to zaplatim jednorazovo a kolko mesacne. Nieco ako znacka, na Slovensku, podla mna pri telefonovani neexistuje. Ak aj existuje, neda sa povedat, ktora je dobra a ktora je zla. Reklamy k budovaniu znacky nepomahaju urcite.

:D ktorý operátor toto ponúka ? :D Bukkake je skupinová (http://cs.wikipedia.org/wiki/Skupinov%C3%BD_sex) sexuální praktika, při níž několik mužů masturbuje (http://cs.wikipedia.org/wiki/Masturbace) a ejakuluje (http://cs.wikipedia.org/wiki/Ejakulace) na tělo ženy, většinou na obličej a ústa, kde se semeno (http://cs.wikipedia.org/wiki/Semeno) ponechá, zatímco další muži akt opakují.
Paula
19.11.10,18:42
Žeby nikto v tejto republike nemal k TV ovládač ?:cool: Oznam o reklamnom bloku to istí. Vypnem zvuk a v medzičase si prečítam niečo v časopise.