ratla
16.11.10,09:53
dobrý deň,

u jedného ZĽ som pracovala od roku 2008 do konca roku 2009. Teraz potrebujem potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti. Posielala som to doporučene pred mesiacom a žiadna odpoveď mi neprišla. volala som tam, ale zmenili personalistku a proste majú tam trocha chaos....
Neexistuje nejaká zákonná lehota? Plánujem ich vyzvať ešte raz, tak sa informujem, čo im mám napísať. Prípadne, ako mám postupovať?
Ak viete nejakú radu, poraďte. ĎAKUJEM :).
ewita888
16.11.10,08:56
osobne sa tam zájsť s novým tlačivom nedá?
janaGT
16.11.10,08:58
V zmysle § 75 ods. 2 písm. d) Zákonníka práce je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom údaje
rozhodujúce pre výpočet dávky v nezamestnanosti
VERONIKA6
16.11.10,08:58
dobrý deň,

u jedného ZĽ som pracovala od roku 2008 do konca roku 2009. Teraz potrebujem potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti. Posielala som to doporučene pred mesiacom a žiadna odpoveď mi neprišla. volala som tam, ale zmenili personalistku a proste majú tam trocha chaos....
Neexistuje nejaká zákonná lehota? Plánujem ich vyzvať ešte raz, tak sa informujem, čo im mám napísať. Prípadne, ako mám postupovať?
Ak viete nejakú radu, poraďte. ĎAKUJEM :).
Poprosila by som pracovníčku úradu, aby to skúsila vyžiadať ona, nakoľko na Tvoju žiadosť nereagujú.
ratla
16.11.10,08:58
osobne sa tam zájsť s novým tlačivom nedá?
dá, ale pochybujem, že to bude mať nejaký osoh - na počkanie mi to určite nespravia
janaGT
16.11.10,09:00
ewita888
16.11.10,09:00
dá, ale pochybujem, že to bude mať nejaký osoh - na počkanie mi to určite nespravia
a prečo by to nespravili, trvá to max. 5 minút.. choď tam a neodíď, kým to nebudeš mať vystavené.. inak platí to, čo napísala Veronika..