pepa2506
16.11.10,12:23
Môžem sa zamestnať na dohodu?Som na MD a rada by som sa zamestnala,ale neviem či sa možem zamestnať v inej firme pretože som zamestnankynou vo firme s ktorej som išla na MD.Dúfam že tam nemusím dať výpoved,ak chcem pracovať len na dohodu.:confused:
sroservis
16.11.10,14:07
Dobrý deň,

samozrejme nemusíte dávať výpoveď súčasnému zamestnávateľovi, avšak pozor na ust. § 83 Zák. práce:

Výkon inej zárobkovej činnosti
(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.
(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.
(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

Napr. ak ste zamestnancom telekomuničnej spoločnosti, zrejme by ste bez súhlasu zamestnávateľa nemali pracovať v inej telekom. spoločnosti. Je potrebné pozrieť a porovnať výpisy z orsr.

Dajte si pozor aj na prípadné krátenie rodičovského príspevku (ak chcete pracovať na dohodu ešte v tomto roku).

Všetko dobré.