talaricek
16.11.10,12:56
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať,
som spoločník v s.r.o. s podielom na základnom imaní. V tomto roku mi chce táto s.r.o. vyplatiť podiel na zisku dosiahnutý do roku 2003. Viem, že tieto "staré podiely" sa vyplácajú v brutto sume a ja som si povinný vo svojom daňovom priznaní ich priznať a zdaniť.
Moje otázky:
1. do ktorého paragrafu zahrniem tento príjem?
2. môžem si z tohto príjmu odrátať päťnásobok sumy životného minima?
Ďakujem.
Zoltán Kovács
16.11.10,13:01
Iba podiel za rok 2003 budeš zdaňovať. Od roku 2004 vyplatený podiel na zisku je oslobodený od dane.
Zoltán Kovács
17.11.10,07:22
Keď už som na prvýkrát zle prečítal otázku a odpovedal som blbo, tak trošku k otázke:

Podiel zo zisku je príjem z kapitálovej účasti, teda § 7.
Adiks
17.11.10,10:31
Od tohto príjmu si nemôžeš odrátať päťnásobok sumy životného minima.