dada7701
16.11.10,18:44
Ahojte, uvažujem nad kupou zlatej retiazky, ale páčia sa mi lisované...len na tie si vraj treba dať pozor, pretože každé poškodenie je vidieť...má niekto skúsenosti s takouto retiazkou....nechcela by som ju dávať každý deň dole...alebo ju nosiť s pocitom,že musím dávať pozor...hlavne ked ležíte...to zasa nie ....:rolleyes:
Tweety
16.11.10,18:03
Ahojte, uvažujem nad kupou zlatej retiazky, ale páčia sa mi lisované...len na tie si vraj treba dať pozor, pretože každé poškodenie je vidieť...má niekto skúsenosti s takouto retiazkou....nechcela by som ju dávať každý deň dole...alebo ju nosiť s pocitom,že musím dávať pozor...hlavne ked ležíte...to zasa nie ....:rolleyes:
Áno, je to tak, musíš s nimi opatrne, a hlavne na noc ich dávať dole z krku.
lujza.j
16.11.10,18:10
ona keď sa "roztrhne" tak sa vlastne zlomí a oprava, je vidieť a zvyknú sa do nej vlasy motať, aspoň mne sa to stáva.daj si spraviť peknú ručne robenú /napr. pílené oká/ klasiku tú môžeš mať stále na krku.čisto môj názor;)
terezamaria
16.11.10,18:12
Áno, je veľmi náročná na používanie, treba dať pozor a večer ju dávať dole.
Najlepšia je ručne robená retiazka z očiek, ktorá je stále na krku a netreba jej venovať skoro žiadnu pozornosť.

Ale keď sa Ti páči, tak si sprav radosť. Budeš jednoducho na ňu dávať pozor.:)
Za jej krásu Ti to asi bude stáť.:)
Heni
16.11.10,18:44
ja mám lisovanú, nosím ju bez večerného skladania.
myslím, že šancu "zlomiť sa" má retiazka vtedy, ak je voľná, alebo teda väčšia/dlhšia.
ak je len taká "akurát" okolo krku, resp. leží kúsok pod hrdelnou jamkou - taká sa predsa nemá prečo zlomiť, aj po ležiačky bude mať okrúhly tvar, nebude na nej žiadne zalomenie...
pravdupovediac, tie lisované retiažky keby viseli až niekam do výstrihu - vtedy by mali šancu sa v noci "zlomiť", možno sa mýlim, ale myslím, že pri takej dĺžke by tá retiazka asi aj tak nevynikla... ale to je vecou vkusu, akú dlžku zvoliť ;)
Gapo
17.11.10,11:07
Manželka má tiež lisovanú a veľakrát ju prekrútila, že som myslel, že je po nej, teda retiazke nie manželke:D, ale potom ma napadlo, že kým ju vyhodím, tak ju skúsim opraviť. No a napriek tomu, že to vyzeralo s ňou zle, urobilo to puk,puk,puk a bola ako nová. Opatrne som ju položil na rovný tvrdý podklad a nechtom som ju opatrne v smere uloženia plátkov vyrovnal.:cool: