evvie7
16.11.10,19:51
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako je to s prácou, keď som evidovaná na úrade práce. Či zákon nejako obmedzuje, koľko môžem odrobiť hodín, resp. koľko môžem zarobiť. Ďakujem, Eva
drobeceva
16.11.10,18:59
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako je to s prácou, keď som evidovaná na úrade práce. Či zákon nejako obmedzuje, koľko môžem odrobiť hodín, resp. koľko môžem zarobiť. Ďakujem, Eva
nesmieš presiahnuť odmenu 136,52 € mesačne, lebo pri prekročení Ťa vyradia a deň pred nástupom musíš na ÚP dohodu nahlásiť.
evvie7
16.11.10,19:01
Vďaka
vieraaaa
16.11.10,19:38
Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako je to s prácou, keď som evidovaná na úrade práce. Či zákon nejako obmedzuje, koľko môžem odrobiť hodín, resp. koľko môžem zarobiť. Ďakujem, Eva
Čo sa týka hodín pri dohode o vykonaní práce je to maximálne 300 350 hodín za rok na jednu dohodu u jedného zamestnávateľa, pričom dohôd môžeš mať i viac, no na každú môžeš odrobiť max. tých 300 350 hodín a zarobiť môžeš z dôvodu evidencie na ÚP spolu max. 136,52 € mesačne -tak ako uviedla v predošlom príspevku "drobeceva".
Pri dohode o pracovnej činnosti je to maximálne 10 hodín týždenne.
Odpracované hodiny, si musí sledovať hlavne zamestnávateľ.
ÚP nesleduje počet odpracovaných hodín.
drobeceva
16.11.10,19:40
vierka, asi sa chybička vloudila...350 hodín ročne
vieraaaa
16.11.10,19:47
Evka, ďakujem - opravím.
evvie7
24.07.12,08:37
Platia rovnaké podmienky aj pre invalidného dôchodcu? môže rovnako odrobiť 350 hodín? a je nejako limitovaný percentami invalidity? ďakujem
veronikasad
24.07.12,08:41
Platia rovnaké podmienky aj pre invalidného dôchodcu? môže rovnako odrobiť 350 hodín? a je nejako limitovaný percentami invalidity? ďakujem
Pokial vykonávaná práca zodpovedá zdr.stavu ID, nie je nijako inak obmedzovaný - platia pre neho rovnaké podmienky ako pre ostatných dohodárov.
evvie7
24.07.12,08:49
Ďakujem
tina88
26.07.12,18:21
Cavte poradaci. Potrebujem pomoc: som nezamestná a tak teda som ragovala na inzerat co ponukala posta bola to praca na dohodu. Koncom mája tak teda nás poslali aby sme vybavili papiere pre nastup. Bola som u lakara, a ked som mala všetky papiere vybavene posta ma poslala na bezpecnostne vzdelanie, absolvovala som to. To bolo este na začiatkom juna. Vtedy po bezpecnostnej nam povedali na poste ze mame sa cakat kym nam oni ozvu vtedy mame nastupit. Moj problem je teda to ze ani do dnes nemame podpisanu dohodu iba sme podpisovali papier že u nich budeme uplatnovať nezdanitelnu ciastku. Medzi tým som sa zamestnala na trvaly pracovný pomer. Dnes sa mi ozvali z tej posty ze mam nastupit pondelok na brigadu, ale ja tam nemozem ist. Co mám sa teda robit? Nemám podpisanu dohodu s mini, a co s ostatnymi papiermy s tými vyhláseniami? Mozu mi dat preplatit naklady za lekarske vysetrenie a za bezpecnostne vzdelanie aj ked s nimi nemám ziadnu dohodu?
zamborskyjan
26.07.12,18:32
Cavte poradaci. Potrebujem pomoc: som nezamestná a tak teda som ragovala na inzerat co ponukala posta bola to praca na dohodu. Koncom mája tak teda nás poslali aby sme vybavili papiere pre nastup. Bola som u lakara, a ked som mala všetky papiere vybavene posta ma poslala na bezpecnostne vzdelanie, absolvovala som to. To bolo este na začiatkom juna. Vtedy po bezpecnostnej nam povedali na poste ze mame sa cakat kym nam oni ozvu vtedy mame nastupit. Moj problem je teda to ze ani do dnes nemame podpisanu dohodu iba sme podpisovali papier že u nich budeme uplatnovať nezdanitelnu ciastku. Medzi tým som sa zamestnala na trvaly pracovný pomer. Dnes sa mi ozvali z tej posty ze mam nastupit pondelok na brigadu, ale ja tam nemozem ist. Co mám sa teda robit? Nemám podpisanu dohodu s mini, a co s ostatnymi papiermy s tými vyhláseniami? Mozu mi dat preplatit naklady za lekarske vysetrenie a za bezpecnostne vzdelanie aj ked s nimi nemám ziadnu dohodu?

Dobrý večer, podľa mňa to, že ste absolvovali lekársku prehliadku to nevadí, pretože, ako píšete nemáte s nimi doposiaľ uzavretú zmluvu, tak isto, to, že ste podpísali prehlásenie o nezdaniteľnej čiastke nezakladá ešte pracovný pomer.