Gabriela 19
17.11.10,06:06
Dobré ranko,

predáva sa pozemok, ktorý bolo nadobudnutý asi pred 10-timi rokmi.

Platí sa teraz z toho daň? Ja viem , že nie ale nie som si istá
Zoltán Kovács
17.11.10,07:28
Neplatí, je splnená podmienka 5 rokov vlastníctva. Pozri § 9 ods. 1 písm b) zákona o dani z príjmov.
Lianka
17.11.10,15:04
Ak pozemok nebol zaradeny v obchodnom majetku, plati prispevok c. 1. Ak bol, od jeho vyradenia musi prejst 5 rokov, aby bol prijem z predaja oslobodeny od dane z prijmu.
Maxinka
22.11.10,14:54
Je stanovená nejaká suma do akej sumy môže kupovať FO aby nemusela podávať DP?
Zoltán Kovács
22.11.10,16:05
Je stanovená nejaká suma do akej sumy môže kupovať FO aby nemusela podávať DP?

Kupovať čo?
Pri nákupe predsa vydávam peniaze, a zdaňujú sa príjmy predsa, či nie?
Maxinka
23.11.10,08:19
SORRY - malo to byť naopak:-) do akej hodnoty sa príjmy FO nezdaňujú?