luja5
17.11.10,08:11
Dobrý deň,
vie mi niekto prosím poradiť firmu, u ktorej by som si mohla dať skontrolovať-opraviť-zrekonštruovať starší cca 60-ročný 5-ramenný luster? Má jednoduché sklenené tienidlá otočené nadol a pri snahe vyčistiť ho sa z okolia, kde sú elektr.objímky, niečo trúsilo. Potrebovala by som dať skontrolovať, prípadne aj vymeniť elektrickú časť, ak by bolo treba tak aj s revíznou správou, luster nebol dlhé roky používaný. Na internete som našla zatiaľ len opravy-reštaurovanie krištáľových lustrov, toto nie je krištáľový luster. Uvítala by som radu niekoho, kto má dobré skúsenosti s podobnou opravou. Ďakujem.
Zoltán Kovács
17.11.10,07:18
Elektrické vedenie ti vie vymeniť aj šikovný elektrikár. Tak isto aj objimky žiaroviek.
luja5
13.12.10,09:50
Elektrické vedenie ti vie vymeniť aj šikovný elektrikár. Tak isto aj objimky žiaroviek.

Ahoj,
konečne môžem označiť, že Tvoj príspevok bol pre mňa užitočný, vtedy som nemohla.
Zatiaľ som neuspela. Dvaja elektrikári slušne odmietli, že luster by bolo treba najprv rozobrať, vyčistiť a mohli by ho poškodiť, to, čo sa trúsi, vyzerá byť na nejaké staré lepidlo, niektoré časti lustra sú zlepené ...
V novom roku budem skúšať ďalej hľadať, teraz už nie, idú sviatky, luster počká.
Tak Ti želám pekné Vianoce.
luja5
25.02.11,09:00
Želám Ti pekný deň, Zoltán. Tvoja rada mi určite ušetrila slušnú kôpku peniažkov :):);). Luster je už zavesený a plne funkčný a vyzerá ako nový, s tou správnou vekovou patinou. Teší ma, že som k tomu prispela aj ja, pomáhala som s čistením, pôvodne bol takmer čierny, veľa rokov rodičmi len zabalený a odložený.
Ešte raz vďaka aj Tebe za pocit, ktorý mi pripomína detstvo :), pod tým lustrom som sa ako malá hrávala. Len pre zaujímavosť pripájam aj foto.