adam
17.11.10,10:50
Potrebovala by som urobiť rozúčtovanie pri prenájme nehnuteľnosti viacerým podnikateľom dodávky plynu, vody a el. energie. Miestnosti majú rozličnú rozlohu, podnájomníci sa menia, nie všetky miestnosti sú obsadené.
adam
18.11.10,13:55
Posúvam..
evita
18.11.10,15:28
Ja plyn + el. energiu rozrátam tak, že vydelím fakturovanú sumu metrami štvorcovými, podľa zmluvy s každým nájomníkom a pri vode mám dohodnuté percentá u každého, podľa toho či priestory využívajú jeden alebo viac užívateľov nájomníka a čo tam robia (napr. kaderníctvo - viac, účtovník - menej). Celková rozfakturovaná suma + nevyfakturované médiá za nevyužívané miestnosti, mi potom súhlasí s fakturovanou sumou od dodávateľa. Tie miestnosti, ktoré nemám využívané tiež prerátam, ale už nefakturujem - nemám komu, je to iba môj náklad.
adam
18.11.10,15:38
Ďakujem za odpoveď, teplá voda sa má počítať podľa vzorca z vyhlášky, percentá v zmluvách nemám, nie všetci majú v prevádzkach vodu, iba tí, ktorí o to požiadali.Tí majú podružné merače. A neviem ako to rozúčtovať. Potrebovala by som niekoho, kto by mi to spracoval. Nechcem to zadarmo, na finančnej odmene by som sa určite dohodla, ale aby to bolo zákonne podložené. Potrebujem metodiku výpočtov.
adam
22.11.10,08:08
Posúvam...