Jana1303
17.11.10,11:41
Ak česká firma = platiteľ DPH vystaví faktúru pre slovenskú firmu = platiteľ DPH za dopravu tovaru zo SR do Francúzska a na tejto faktúre uvedie: "Plnení osvobozené od dane s nárokem na odpočet dle §69".
Slovenská firma urobí samozdanenie do ktorých riadkov daňového priznania DPH? :confused::confused::confused:
Jana1303
17.11.10,14:10
...prosíííííím o pomoc....súrne
VATspecialist
18.11.10,13:58
samozdanenie do r. 11 (zaklad dane) a r. 12 DPH
odpocitanie len r. 21 suma DPH
Chrusťa
19.11.10,07:13
Dobrý deń, nadviažem na túto tému. Slovenský platiteľ registrovaný IČ DPH na Slovensku kupil tovar od českého platiteľa evidovaný IČ DPH v Čechách. Slovenský platiteľ tento tovar hneď z čieh vyviezol do tretej krajiny. Tovar fyzicky na slovensko nedošiel. Bol priamo z čiech vyvezený do tretej krajiny. Moja otázočka je: faktúru, kt. vystavil český dodávateľ pre slovenského platiteľa samozdaňujem, alebo táto faktúra mi ani do daň. priznania k DPH nevstupuje, nakoľko tovar fyzicky na slovensko neprišiel? Zároveň česká špedičná firma mi vystavila dańový doklad za colené služby s poznámk. oslobození dle§69 DPH. V tomto prípade už robím samozdanenie al. tiež nie nakoľko sú to služby viažuce sa k vývozu tovaru?. Som z toho jeleň preto prosím o vysvetlenie. ďakujem
Chrusťa
19.11.10,09:05
halooo, nik ste nemali takýto prípad?