dobrava
17.11.10,13:50
Dobrý deň, môže matka, ktorej po ukončení RD zamestnávateľ dal výpoveď získať čo najvyššiu podporu v nezamestnanosti? Je to asi "údel" mnohých mamičiek, ktoré sa po návrate z RD nemajú kam vrátiť. Je tu reálna možnosť získať vyššiu podporu, má niektorá z Vás konkrétnu skúsenosť?
Mám priateľku, ktorá je od roku 1992 v TPP a pracuje na dobu neurčitú. "Absolvovala" dve MD, teraz čerpá rodičovskú dovolenku s druhým dieťaťom a začiatkom decembra sa vracia do práce, musí si však ešte dočerpať dovolenku v zamestnaní, takže do zamestnania sa vráti v januári 2011. Zamestnávateľ sa na jej návrat nevyjadril pozitívne, pretože na jej mieste je už iná - šikovnejšia, krajšia, "odborne" zdatnejšia známa, niekoho známeho. Takže asi dostane výpoveď. Môže získať čo najvyššiu podporu v nezamestnanosti? Ďakujem za všetky odpovede.
saskia26
17.11.10,13:06
dobrava
17.11.10,13:23
Ďakujem za odpoveď, všetky príspevky týkajúce sa tejto témy mám preštudované, chcel som skôr "otvoriť" diskusiu, či majú mamičky konkrétnu skúsenosť, či sa to niektorej podarilo.
veronikasad
17.11.10,13:50
Ďakujem za odpoveď, všetky príspevky týkajúce sa tejto témy mám preštudované, chcel som skôr "otvoriť" diskusiu, či majú mamičky konkrétnu skúsenosť, či sa to niektorej podarilo.
diskutovať s mamičkami môžeš na stránke modrý koník. Na Porade dostaneš odbornú radu, ale vzhľadom k tomu, že ide o ukončenie prac. pomeru v roku 2011 a ešte nie sú schválené novely zákonov, musíš si počkať na ich schválenie ...