petka1982
17.11.10,14:00
Dobrý deň,chcela by som Vás požiadať o radu ohľadom ukončenia exekúcie.
Priateľ má dve exekúcie, pred cca mesiacom splatil exekútorovi poslednú splátku jednej exekúcie.
Chcem sa opýtať,akým spôsobom prebehne jej ukončenie?
Je potrebné poslať žiadosť o ukončenie exekúcie alebo nám exekútor pošle doklad o jej uhradení sám? Kontaktovali sme totiž oprávneného, ktorý tvrdí, že dlžná suma nie je uspokojená v celom rozsahu, exekútor tvrdí, že je všetko uhradené.Ale žiadne vyjadrenie nám doteraz neposlal.

Vopred ďakujeme za každú radu
MatoB
17.11.10,20:12
Po uhradeni si vsetkych zavazkov u exekutora, exekutor sam ukonci exekuciu ak ma dlznik napr. exekuciu na nehnutelnosti exekutor aj sam oznami katastru zrusenie tarchy na nehnutelnost. Exekutor dlznikom nezasiela ziadne info o ukonceni exekucie len o zacati.
Oznamenie o ukonceni zasiela aj na danovy a obecny alebo mestsky urad.
jeso
17.11.10,20:27
Dobrý deň,chcela by som Vás požiadať o radu ohľadom ukončenia exekúcie.
Priateľ má dve exekúcie, pred cca mesiacom splatil exekútorovi poslednú splátku jednej exekúcie.
Chcem sa opýtať,akým spôsobom prebehne jej ukončenie?
Je potrebné poslať žiadosť o ukončenie exekúcie alebo nám exekútor pošle doklad o jej uhradení sám? Kontaktovali sme totiž oprávneného, ktorý tvrdí, že dlžná suma nie je uspokojená v celom rozsahu, exekútor tvrdí, že je všetko uhradené.Ale žiadne vyjadrenie nám doteraz neposlal.

Vopred ďakujeme za každú radu

na základe tvrdenie oprávneného, že nebola jeho pohladávka plne uspokojená, by som sa nakontaktovala na exekútora a žiadala konečné vyúčtovanie - koľko peňažných prostriedkov bolo zaslaných oprávnenému a kolko vlastne boli trovy exekúcie

je pravda, že nie všetci exekútori sú ochotný zasielať povinnému konečné vyúčtovanie , ale aj napriek tomu by som to skúsila , aby som nebola nemilo prekvapená , že zrazu vzniknú nejaké dodatočné trovy, poprípade nebodli správne vyčíslené úroky z omeškania , ktoré budem musieť ako povinný aj tak doplatiť...
petka1982
18.11.10,14:46
Veľmi pekne ďakujem za rady, ešte by ma zaujímalo,či je určená nejaká lehota na to,aby exekútor exekúciu ukončil.