KaSaZa
17.11.10,14:09
S exmalželom nemáme vysporiadaný majetok pri zrušení BSM, ani po rozvode. Nastala situácia, že on predal firmu, na ktorú bola uvalená exekúcia a tá teraz prešla na dom a pozemky. Reálne nám hrozí, že o dom prídeme. Chcem sa opýtať, či existuje nejaká ochrana mňa a mojich detí. Pričom jedna dcéra je ešte študentkou VŠ. Je možné uplatniť predkupné právo aspoň na pozemky, ktoré som dostala darom od otca? A v prípade, keď už príde exekútor, tak ktoré veci si môžeme z domu zobrať? Je exekútor poviiný dopredu nám oznámiť, kedy sa dostaví? Tiež by ma zaujímalo, či je bývalý manžel ( keďže išlo o jeho dlhy) alebo prípadne niekto iný poverený nám nájsť náhradné bývanie? Ďakujem.
monikas4
17.11.10,13:54
Ten Váš ex je teda svi..., keď toto urobil, musel vedieť,čo sa stane a ako bolo možné takto firmu predať? Bežte rýchlo za právnikom, nech sa na to pozrie, aj bezplatné právne poradne, sú tam určite nejaké lehoty na podanie na súd alebo vyplatiť dlh za neho,Nie je to fér viem, ale my sme boli zasa v dražbe a právnik ju dokázal zastaviť, viem sa vžiť do Vašej situácie. Exekútor by určite mal dať vedieť, kedy príde lebo musí aj ohodnotiť majetok, treba rýchlo za exekútorom aj za právnikom, toto asi sami nezvládnete a keď, tak dať to aj do telky, držím palce, dufam, že dobre dopadnete
Dáša_
17.11.10,14:36
Dedené pozemky nie sú súčasťou BSM. Teda, tak je to bežné, otázka je, či ste s nimi niečo robili.

Asi by bolo fakt dobré s dokladmi navštíviť nejakého právnika
KaSaZa
17.11.10,17:23
Právnika mám, ale všetko stojí veľa peňazí a ide to veľmi pomaly. No a tu ide doslova o dni. S pozemkami po otcovi som bohužiaľ niečo robila. Verila som bývalému manželovi a on ich bez môjho vedomia vsunul do zmluvy, keď sme brali úver z banky. Moja chyba. Zmluvu som iba tak prebehla a podpísala. Z toho plynie, že som ich tam dobrovoľne vložila. No vtedy ma nenapadlo, čoho je manžel schopný. Takže v tomto prípade už asi niet pomoci. :-(