sheida
17.11.10,14:27
Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to.:( Ako si zvýšiť svoju počítačovú gramotnosť?
veronikasad
17.11.10,13:33
Ak si zvládla založiť novú tému a napísať príspevok - až také zlé to asi nebude ...
buchač
17.11.10,13:33
Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to.:( Ako si zvýšiť svoju počítačovú gramotnosť?

Lenin povedal :

Učiť sa učiť sa učiť sa......


























Múdrejší si však spraví ťahák..;):---:D:D:D:D:D:D
terezamaria
17.11.10,14:08
Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to.:( Ako si zvýšiť svoju počítačovú gramotnosť?

Buď si nájdi dobrú kámošku alebo kámoša, čo Ti bude s počítačom pomáhať, aby si sa naučila nové veci alebo skúšaj sama.

Ďaľšia možnosť je si zaplatiť počítačový kurz alebo ÚPSV a R taktiež robí rekvalifikácie " Práca s počítačom". Ale to môžu využiť len nezamestnaní.:)
xxxpower2
17.11.10,14:35
Skus toto: http://anp.zive.sk/

A samozrejme sa musis tomu venovat,hrabat a skusat
Bernadet
17.11.10,14:38
No ja osobne si myslým o sebe, že som dosť gramotná s PC a ako som to dosiahla v všetkom som sa obrátila na "Google" a klikať a čítať a skúšať dookola a hlavne ťa PC musí baviť aby si nezatratila trpezlivosť. Ako samouka to chce hodiny a hodiny strávených na pc a nebáť sa púšťať do nových vecí.
KoxXxo
17.11.10,14:49
Zožeň si príručku k Tvojmu operačnému systému, uvidíš, aká budeš múdra.
Lianka
17.11.10,14:49
Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to.:( Ako si zvýšiť svoju počítačovú gramotnosť?

Hanbit sa za to je dovodom a najma motivaciou pre riesenie tohto "problemu". Suhlasim o predchadzajucimi prispevkami. Dnes je vela moznosti, treba si len vybrat. Je aj dostatok literatury, od strucnych brozurok az po velke hrube a podrobne knihy - verim, ze si najdes. Skusaj aj sama, klikaj, citaj, co ti sa ti na monitore zobrazi. Vacsina pouzivatelskych programov je dnes uz aj v slovencine.

Nevieme, co pri praci s pc najvaic potrebujes - email, vyhladavanie, pracu s textom alebo tabulkami, prezatanciami? Orientuj sa najma na to, co potrebujes a postupne rozsiruj a dalsie oblasti.
sheida
17.11.10,18:11
Ďakujem za rady. Potrebujem hlavne prácu s textom, s tabuľkami, tvorbu prezentácii, sťahovanie z internetu. Od manžela som dostala notebook, takže skúšať mám na čom, len neviem, kde začať. Napríklad prezentáciu neviem urobiť, lebo netuším, ako začať. Zajtra idem do vedeckej knižnice po odbornú literatúru a podľa toho budem postupovať:)
Fero11
17.11.10,18:28
pepsikova
17.11.10,18:29
..každý z programov. WORD, POWER POINT EXCEL a iné ponúkajú na svojich domovských stránkach návody na naučenie..sú jednoduché a zrozumiteľné...Word má napr. taký otázniček v pravom hornom rohu, klikni a je tam postup práce...a naučíš sa raz-dva...
misoft
17.11.10,18:40
Ahojte, moje znalosti práce s počítačom sú biedne. Hanbím sa za to.
Až také biedne nie sú. Základy máš, vieš už notebook zapnúť, vieš sa dostať na Poradu, vieš zadať tému, vieš napísať odpoveď - už si v druhom ročníku!!! :D:D
Na to, že si ho dostala (asi nedávno), pekný postup!

A hanbiť sa nemáš za čo, každý raz začínal a nik učený z neba nespadol.
sheida
18.11.10,17:28
Bola som v knižnici a vypožičala som si príručky pre začiatočníkov a mierne pokročilých.
Včera som si písala jednu prácu, vyskúšala som si s ňou potom niečo urbiť, upraviť, dať na kľúč...
misoft
19.11.10,11:26
Opakovanie = matka múdrosti. Tak si to len opakuj a opakuj a potom to bude pre Teba úplná malina. :D
PotPalo
21.11.10,21:07
Netreba žiadne knihy, stačí použiť metódu "pokus-omyl". A hlavne sa toho nebáť.

:D
sekretárka: nejde mi počítač, len mi stále vypisuje "stlačte ENTER pre pokračovanie", čo mám robiť?
IT technik: a stlačili ste?
sekretárka: to ma nenapadlo.
:D
daniela554
28.11.10,09:13
Nemôžem otvoriť súbory s príponou pdf. Poradťe ako a odkiaľ si nainštalujem voľne širiteľný Adobe Reader.
Stevo5
28.11.10,09:20
Daniela
napríklad ak by si ten AR chcela v slovenčine, tak aj stadiaľto:
http://www.softmania.sk/Adobe-Reader.html

Nainštaluješ ho poklikaním na stiahnutý súbor, potom sa riaď pokynmi na obrazovke.
daniela554
28.11.10,09:42
Števo,
nainštalovala som, spustila a nejde to. Hodilo mi to hlášku "Inštalačný balíček nelze otevřit...". Pôvodne som mala nainštalovanú verziu 7,0 (Mám tú starú verziu odstrániť a potom inštalovať novú?) Vďaka
buchač
28.11.10,09:53
Števo,
nainštalovala som, spustila a nejde to. Hodilo mi to hlášku "Inštalačný balíček nelze otevřit...". Pôvodne som mala nainštalovanú verziu 7,0 (Mám tú starú verziu odstrániť a potom inštalovať novú?) Vďaka

Môžeš...nemusíš ...

Nová verzia by sa mala automaticky aktualizovať ...
KoxXxo
28.11.10,09:54
Zabudni na Adobe, daj si Foxit (http://www.dobreprogramy.sk/foxit-reader).
Vlado40
28.11.10,09:55
Nemôžem otvoriť súbory s príponou pdf. Poradťe ako a odkiaľ si nainštalujem voľne širiteľný Adobe Reader.

Napr.aj :

http://tahaj.sme.sk/software/164
daniela554
28.11.10,10:50
Viete mi ešte poradiť? Pri inštalácii sa vyskytla chyba 1316.
Pri pokuse o čítanie zo súboru C:\documents and setting\local settings\data aplikaci\Adobe\reader 9.4\setup files\AcroRead.msi sa vyskytla chyba siete
vďaka
Vlado40
28.11.10,10:54
Stiahni CCleaner a cez tento program skús odinštalovať starý Adobe Reader : http://www.filehippo.com/download_ccleaner a daj si aj prečistiť registre.
Stevo5
28.11.10,10:56
Števo,
nainštalovala som, spustila a nejde to. Hodilo mi to hlášku "Inštalačný balíček nelze otevřit...". Pôvodne som mala nainštalovanú verziu 7,0 (Mám tú starú verziu odstrániť a potom inštalovať novú?) Vďaka

Inštalovala si to rovno zo siete? Stiahni to na disk a inštaluj odtiaľ. Na počítač sa prihlás s právami administrátora.
Ešte skús stiahnuť AR z iného umiestnenia, napríklad z linku od Vlado40.

Ak sa ti pôvodný AR dá spustiť, použi v ňom - "Pomocník / Skontrolovať aktualizácie".

Ak to ani tak nepôjde, tak odinštaluj AR, potom prehľadaj disk C, nájdi všetky adresáre a súbory ktoré sú o Acrobat Reader (zostanú aj po odinštalácii) a zmaž ich.
Potom skús inštalovať nový AR4 SK.
Alebo skús na odinštaláciu AR a tiež opravu/čistenie registrov CCleaner podľa Vlado40...

P.S. Vlado prepáč, písali sme naraz.