JanaSys
24.11.05,06:56
Richard, ja som až teraz prišla na to, že z príspevkov sa môžem dostať priamo na znenie príslušného zákona. To je tu odkedy? Vždy mi toľko trvalo, kým som ich našla. Ako jeden môj kolega hovorí - je to geniálne. Ďakujem.
Richard
24.11.05,07:32
Je to súčasťou nových zmien a ešte pribudnú nové linky na ďalšie zákony.

Bolo by dobré dohodnúť si najpoužívanejšie skratky, ktoré budú automaticky premenené na znenie zákonov. Plus navrhnite, ktoré ďalšie zákony sú potrebné.

Skratky:
- daň z pridanej hodnoty ( DPH )
- daň z príjmu (DzP)
- obchodný zákonník (OZ)
- občiansky zákonník (OBZ)
- zákon o soc. poistení (ZSP)
- zákon o zdravotnom poistení (ZZP)
atď

potom netreba vypisovať celé názvy ale stačí skratku a keď sa nad ňu nastavíte kurzorom, bude povedané o aký zákon ide s možnosťou kliknúť a dostať sa naň .-)

Ešte sa to dá trochu vylepšiť, ale to až v ďalšej časti seriálu .-)
Chobot
24.11.05,07:48
Richard, ja som až teraz prišla na to, že z príspevkov sa môžem dostať priamo na znenie príslušného zákona. To je tu odkedy? Vždy mi toľko trvalo, kým som ich našla. Ako jeden môj kolega hovorí - je to geniálne. Ďakujem.

Ak by aj niektorý záon nebol tu na porade, ja ich pozerám cez www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk) a ptom si na ich stránke nastartujem JASPI a tam vyhladám zákon. Je to dobré, lebo je to bezplatné a sú tam vzdy aktualizované znenia (novely sú zapracované).
JanaSys
24.11.05,09:02
Problém v Jaspi aspoň pre mňa je nájsť posledné znenie - t.j. pôvodný zákon doplnený o novely. Predpokladám, že na Porade sú aktuálne znenia - takže Porada víťazí.
pyton
24.11.05,09:14
JanaSys, teraz som si klikla na daň z príjmov tu na porade a nie je tam ešte zapracovaná novela z 28. 10. 2005. To len na doplnenie.
Richard
24.11.05,09:15
Pridám aktuálne znenia, teraz tam vidíte poslednú zmenu ku ktorej platia zákony.
Vytvorím novú rubriku a budú tam vždy aktuálne znenia /ak nie upozornite ma .-)/

Myslím, že tu ale ide o niečo iné a síce to pohodlie, že sa dostanete z príspevku priamo na zákon (kým si otvoríte nejaké jaspi a pod. to celkom trvá nie?).
Jaspi je však fajn, hlavne na zákony, ktoré tu nie sú :-)))) Pozor však, tiež nemajú zmeny zapracované "online" niekdy meškajú trošičku :-(
Katija
24.11.05,09:26
Ak by aj niektorý záon nebol tu na porade, ja ich pozerám cez www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk) a ptom si na ich stránke nastartujem JASPI a tam vyhladám zákon. Je to dobré, leboé je to bezplatné a sú tam vzdy aktualizované znenia (novely sú zapracované). Tiež zákony najradšej pozerám na tejto stránke. Včera som si dosť prezerala zrušený zákon 273/1994 Zz. a čuduj sa svete je tam verzia účinná do 30.11.2005. Zákon bol však zrušený k 1.1.2005. Najprv som neverila vlastným očiam. Potom som si dala zoradiť všetky verzie a zistila som, že je to obyčajný preklep v roku. Správne má byť uvedené do 30.11.2004. A to asi nebude jediný preklep na stránke. Dovolím si tiež pochybovať, že vôbec niektorá stránka verejne prístupná bude celkom bez chýb.

:);)
Katija
24.11.05,13:55
Je to súčasťou nových zmien a ešte pribudnú nové linky na ďalšie zákony.

Bolo by dobré dohodnúť si najpoužívanejšie skratky, ktoré budú automaticky premenené na znenie zákonov. Plus navrhnite, ktoré ďalšie zákony sú potrebné.

Ešte tu často preberáme Zákonník práce a Zákon o sociálnom fonde. To by sa sem tiež hodilo.:):cool:
pavel9
24.11.05,14:31
Áno najlepšou stránkou na aktuálne zákony zo zapracovanými zmenami je stránka:
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_maxi_fr0.htm.

Klikni len na OK a potom si zadaj čo hľadáš.
pyton
24.11.05,14:35
Ešte tu často preberáme Zákonník práce a Zákon o sociálnom fonde. To by sa sem tiež hodilo.:):cool:
A Zákon o účtovníctve.
Richard
24.11.05,14:40
JanaSys, teraz som si klikla na daň z príjmov tu na porade a nie je tam ešte zapracovaná novela z 28. 10. 2005. To len na doplnenie.

Dík .-)
Po vytvorení novej časti zákony, bude aktuálny
Danila
27.11.05,15:39
Richard, prosím aj o Zákon o konkurze a reštrukturalizácii.
rada
15.01.06,12:52
Pre Richard
Až teraz som si všimla návrh na používanie skratiek zákonov. Chcela by som upozorniť, že bolo by vhodné používať už všeobecne zaužívané skratky niektorých zákonov a nezamieniť si ich. Preto navrhujem upraviť skratku pre občiansky zákonník - OZ a skratku pre obchodný zákonník - ObZ.
pyton
15.01.06,19:37
to rada: ja používam a vídavam skratku OZ pre Obchodný zákonník, takže mňa by tvoje označenie mýlilo :p
rada
16.01.06,09:32
Samozrejme, každý pre svoju potrebu môže používať svoje značenie. Ja som to len chcela zosúladiť tak ako sa to používa správne z hľadiska práva. Viď. napr. knihu občiansky zákonník zoznam skratiek a pod. Skratka OZ sa používa pre občiansky zákonník od nepamäti. To nepíšem preto že som až taká stará, ale mám už svoj vek a trošička sa vyznám v práve. Pekný deň