majjkaa
17.11.10,16:57
Ahojte, pri vypínaní počítača mi stále vyhodi "ukončenie programu ihneď......" raz ide o opreu, potom google earth, potom zas bearshare atd. Nechápem to, lebo všetky okná najprv riadne pozatváram až potom vypínam počítač. Vie mi niekto poradiť?? Maja
Fero11
17.11.10,17:40
pred vypnutim stlac na lavej strane klavesnice kombinaciu klaves ctrl+shift+esc a pozri do procesov, ci to tam neostalo visiet
Andy Kralik
17.11.10,18:16
To ze "pozatvarate" vsetky okna, neznamena ze sa vsetky okna (teda programy) aj okamzite uzavru. Proces uzatvarania programu je zlozitejsi, niekedy chvilu trva. Niekedy sa aj stane, ze z roznych dovodov sa program korektne neukonci (aj ked uz okno nevidite).

Ak dostanete pri vypinani spravu, ze program (proces) este bezi a ci ho chcete ukoncit ihned, mate v podstate dve moznosti. Pockat, ci sa program korektne ukonci sam a vypinanie bude potom pokracovat. Resp. ukoncit proces "ihned" co znamena ze ukoncite program "okamzite" bez ohladu na to, ci prebehli vsetky kroky ktore mal program pri svojom ukonceni urobit alebo nie.

Ako som uz povedal, niekedy sa stane ze sa program sam korektne neuzavre resp. mu to moze trvat velmi dlho. "Okamzite uzavretie" to "urychli" ale riskujete, ze sa program poskodi, bude ho treba reinstalovat, mozete aj prist o data s ktorymi pracujete, ak sa napr. neulozia spravne. (Je to dobra funkcia, ktora vyrazne urychli vypinanie pocitaca - bezne ju pouzivam a zatial sa mi nikdy nestal ziaden problem, ale treba ju pouzivat len s vedomim ze sa nieco "moze posrat" - to aby ste neboli prekvapeni ak by sa nieco stalo....)

Niekedy teda staci chvilu pockat a programy sa spravne ukoncia same a pocitac sa vypne sam (vela procesov, pocitac nestiha a tak mu to "dlhsie trva"). Ak to nejde, bolo by mozno dobre, ak by sa na pocitac pozrel niekto, kto sa tomu vyzna a zistil co je na pricine.
misoft
17.11.10,18:34
Ja napr. mám na ploche "vypínacie tlačítko" Shutdown :D. Keď končím, len ho "stlačím" a o viacej sa nestarám. Ako Andy spomínal - niektoré programy a aplikácie pri ukončovaní neskončia ihneď, ale často si ukladajú posledné nastavenia a údaje, vymazávajú "koláčiky" (cookies) a pod. Preto, i keď navonok program skončil (zmizol z povrchu monitorského), v skutočnosti jeho jadro ešte stále beží a robí tie zakončovacie akcie.
Stačí niekedy počkať niekoľko sekúnd a PC sa vypne korektne a bez rizika.
Ukončovanie aplikácie "nasilu" - tzv. odstrel - je vhodný len vtedy, ak aplikácia sa "zaťala" a nechce sa ako mulica hnúť ďalej. Vtedy fakt pomôže len to "zaucho" - odstrel.
Luboš275
18.11.10,18:27
Možno máš príliš veľa programov pootváranych už pri štarte aj keď ich vôbec nepotrebuješ pokiaľ s nimi nepracuješ.
Agostino
20.11.10,10:03
Takéto problémy z vypínaním PC som mal pred istým časom aj ja. Pred vypnutím som si povypínal všetky aplikácie, ktoré som mal pootvárané. Ale v pozadí ešte stále bežia skryté procesy, ktoré treba pred vypnutím zastaviť, ale len v tomto prípade keď ťa na to upozorní Windows pri vypínaní PC.
KoxXxo
20.11.10,13:50
Úprava registrov pre rýchle vypnutie PC:
Windows 7:
Štart- Spustiť, napíš " regedit ", OK.
V regedit nájdi nasledujúcu vetvu:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l

Na pravej strane klikni pravým tlačidlom na WaitToKillServiceTimeout a vyber Modify. Zadaj číslo medzi 2000-20000 (znamená 2-20 sekúnd) a OK. Reštart Pc.
KoxXxo
20.11.10,14:16
Windows XP:
Štart- Spustiť, napíš " regedit ", OK.
V regedit nájdi nasledujúcu vetvu:

‘HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\’ - na pravej strane nájdi
‘WaitToKillAppTimeout’ - hodnotu zmeň na ’1000′.
‘HungAppTimeout’- hodnotu zmeň na ’1000′.

‘HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contr ol\’ -
‘WaitToKillServiceTimeout’ - hodnotu zmeň na ’1000′.

‘HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop’ -
‘AutoEndTasks.’ - hodnotu zmeň na ’1′
Reštart Pc.
majjkaa
23.11.10,22:40
VŠETKÝM VÁM ĎAKUJEM ZA REAKCIE! :)