beedo
17.11.10,18:30
Čaute ludia,
čo je lepšie, ytong alebo porfix - teraz odhliadnúc od ceny.
Chcel by som stavať a neviem sa rozhodnuť. Viacej sa priklaňam k ytongu 375mm pre obvodové steny. Treba to ešte zaťeplovať?
andiablo
17.11.10,17:43
porfix obsahuje viacej vlhkosti. takže by mal nejake tri roky po stavaní schnut a byť nezateplený. Ytong je viac presný. 375 či chceš zatepľovať je na tebe. Inak ho už netreba ale je na tebe koľko si ochotný investovať každý mesiac na energie. Prepočítaj si náklady na zateplenie a podľa toho sa rozhodni
alltracboy
17.11.10,18:01
keci v kleci... ytong co mi prisiel bol mokry ako fras, potom na to naprsi a mas to iste co porfix. co sa tyka presnosti ytongu, tak je to bieda, alebo ja som dostal nejaku super varku, lebo ked stavam priecky, tak v kazdej palete je ina sirka.. odchylky aj 4mm. Stena je z jednej strany hladka a z druhej je to hroza.
220870
17.11.10,18:02
Porfix nemá takú rozmerovú stabilitu ako Ytong.Preto viac praská v špárach(najmä pri schnutí).Ak plánujete klasickú omietku 15mm tak je to v podstate jedno čo zvolíte.
Porfix nemá také dobré tepelnoizolačné vlastnosti ako ytong.
220870
17.11.10,18:05
K tej vlhkosti.Oboje sa vyrába takmer rovnakým spôsobom.Takže tej zabudovanej vlhkosti je v jednom aj druhom veľa.Rozdiel je v tom že ytong keď vyschne tak už tak ľahko vodu do seba nenasaje.Kdežto porfix je obrovský "cucák".
Wlady
18.11.10,05:28
Ja by som vyberal podla ceny, a radsej usetrene peniaze investoval do dobrych murarov.
alltracboy
18.11.10,06:20
ja som rad ze som zvolil ytong, kvoly svojpomocnej vystavbe. je to sice makky material ktory sa odlupuje uz ked to clovek chyti do ruky, hlavne ak je vlhky, ale stit som robil tak ze som to vymuroval a odrezal pilkou. Ked nieco pretrca tak sa to hoblikom zrovna. Cize v mojom pripade porobeton vitazi nad tehlou. horsia je ta nasiakovavost, zaprsi a ta tehla ma o 10 kilo viac. Vie niekto poradit cim sa zaplnaju tie olupnute casti na ytongu?
TomasHC
18.11.10,06:56
Vie niekto poradit cim sa zaplnaju tie olupnute casti na ytongu?

Medzery v mure kludne vypenit, ak chces nieco rafinovanejsie a 100x drahsie, tak potom YTONG - výplňová malta (http://www.ytong.sk/html/slk/sk/porobeton_sortiment.php?language_id=14&countries_id=15&area_code=2&product_id=310&sub_detail_type_id=96&dyn_section=sub_detail)
alltracboy
18.11.10,08:50
skor nejaku maltu ktora vyplni tie olupnute hrany a rohy. som rozmyslal nad drvenym ytongom, alebo ytongovym prachom s kleberom, ale kto by to drvil :D
day
18.11.10,10:20
na tuto otazku neexistuje odpoved, ako neexistuje odpoved na tondach - bramac, bmw - mercedes, bruneta - blondina ;)

citaj na nete je toho kopec
http://www.google.sk/search?q=porfix+ytong+&hl=sk&spell=1&sa=X&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

urci si priority a rozhodnutie bude lahsie
alltracboy
18.11.10,10:47
ano na tieto otazky fakt nieje jednoznacna odpoved. V podstate by som to ani neriesil. Vzdy zalezi na veku :D
Oliwa
19.11.10,08:33
ano na tieto otazky fakt nieje jednoznacna odpoved. V podstate by som to ani neriesil. Vzdy zalezi na veku :D

U áut a žien určite :D /z mužského uhľa pohľadu/... u tej škridly by sa to oko dalo ešte prižmúriť - čo sa životnosti týka... ;)