JANULA999
17.11.10,20:48
Prosím, Vás o radu. Švagor si od firmy v ktorej pracuje kúpil osobný automobil za super cenu ale firma mu povedala,že to auto musí byť v jeho vlastníctve minimálne 1 rok. Ale to auto sme sa dohodli že si ho zoberieme mi - čiže zaplatíme a bude naše a po roku ho prepíšeme. To je v pohode. Ale mám obavu kvôli jeho žene, lebo viem že je to medzi nimi raz hore raz dole myslím vzťahovo. Ale na to auto sme si požili. A chcela by som to dať na nejakú zmluvu ale neviem na akú ako to mám formulovať. Že to auto sme zaplatili mi a za rok bude na nás prepísané. Aby sa náhodou nestalo niečo zlé, alebo sa náhodou rozviedli a potom jeho žena bude robiť problémy. Ako by som to mala vyriešiť. Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.
buchač
17.11.10,19:58
Prosím, Vás o radu. Švagor si od firmy v ktorej pracuje kúpil osobný automobil za super cenu ale firma mu povedala,že to auto musí byť v jeho vlastníctve minimálne 1 rok. Ale to auto sme sa dohodli že si ho zoberieme mi - čiže zaplatíme a bude naše a po roku ho prepíšeme. To je v pohode. Ale mám obavu kvôli jeho žene, lebo viem že je to medzi nimi raz hore raz dole myslím vzťahovo. Ale na to auto sme si požili. A chcela by som to dať na nejakú zmluvu ale neviem na akú ako to mám formulovať. Že to auto sme zaplatili mi a za rok bude na nás prepísané. Aby sa náhodou nestalo niečo zlé, alebo sa náhodou rozviedli a potom jeho žena bude robiť problémy. Ako by som to mala vyriešiť. Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem.

Zhrniem ...

Švagor si kúpi auto za vaše peniaze , bude na ňom rok jazdiť a potom to auto sa prepíše na neho ???

Niečo zlé je čo ????

Už len to , že sú problémy medzi švagrom a jeho ženou ...už to je zlé ...

Zmluvy sú fajn , sú aj také zmluvy , ktoré by snáď vyhovovali .........no nie vždy sa všetko porieši ...

Ozaj , niečo zlé môže byť aj to , že švagor náhodou totálku urobí ...aj iné sa môže vyskytnúť .


P.S.:
S bratom mám fasa vzťah , dalo by sa povedať - vynikajúci ...viac krát ma z horúcej kaše ťahal ...ale nedovolil by som si takú požiadavku vzniesť k nemu ...
bubkoch
17.11.10,20:02
Zhrniem ...

Švagor si kúpi auto za vaše peniaze , bude na ňom rok jazdiť a potom to auto sa prepíše na neho ???

Niečo zlé je čo ????

Už len to , že sú problémy medzi švagrom a jeho ženou ...už to je zlé ...

Zmluva je fajn , no nie vždy všetko porieši ...

Ozaj , niečo zlé môže byť aj to , že švagor náhodou totálku urobí ...aj iné sa môže vyskytnúť .


P.S.:
S bratom mám fasa vzťah , dalo by sa povedať - vynikajúci ...viac krát ma z horúcej kaše ťahal ...ale nedovolil by som si takú požiadavku vzniesť k nemu ...

ja to chapem tak, ze svagor kupi auto za ich peniaze, bude napisane na neho, ale jazdit na nom budu oni ... a o rok sa prepise zo svagra na nich ...

1. zmluva o pozicke (ze ste pozicali svagrovi na kupu auta, splatnost o rok) ?
2. zmluva o buducej zmluve (ze o rok vam svagor preda auto za sumu ktoru vam dlzi) ?
JANULA999
17.11.10,20:03
Jej to nie, to auto nám slúbil že on si ho s firmy zoberie (mi ho zaplatíme, a na tom aute budeme jazdiť, mi nie švagor, len to na neho musí byť písané on musel podpísať zmluvu že to auto 1 rok nepredá a bude na neho napísané. Čiže zaplatíme mi aj auto bude naše, len papierovo švagrove. A chcem aby sme to dali na papier. On to navrhol, aby sme to dali na papier. A neviem ako na to čo tam mám napísať formulovať. Čí existuje nejaká zmluva. Díky
JANULA999
17.11.10,20:12
ja to chapem tak, ze svagor kupi auto za ich peniaze, bude napisane na neho, ale jazdit na nom budu oni ... a o rok sa prepise zo svagra na nich ...

1. zmluva o pozicke (ze ste pozicali svagrovi na kupu auta, splatnost o rok) ?
2. zmluva o buducej zmluve (ze o rok vam svagor preda auto za sumu ktoru vam dlzi) ?

Asi sme naraz písali, presne tak ako si to napísal. A nedá sa to nejako jednoduchšie. Ja nechcem napísať že nám švagor dlží peniaze. Len auto. Niečo jednoduchšie. díky
Mária27
17.11.10,20:31
Spíšte zmluvu o budúcej zmluve a v nej aj o zálohe. V zmluve uvediete, že vám auto predá k určitému dátumu - o rok.

Obč. zákonník
§ 50a
(1) Účastníci sa môžu písomne zaviazať, že do dohodnutej doby uzavrú zmluvu; musia sa však pritom dohodnúť o jej podstatných náležitostiach.
(2) Ak do dohodnutej doby nedôjde k uzavretiu zmluvy, možno sa do jedného roka domáhať na súde, aby vyhlásenie vôle bolo nahradené súdnym rozhodnutím. Právo na náhradu škody tým nie je dotknuté.
(3) Tento záväzok zaniká, pokiaľ okolnosti, z ktorých účastníci pri vzniku záväzku vychádzali, sa do tej miery zmenili, že nemožno spravodlivo požadovať, aby sa zmluva uzavrela.
JANULA999
17.11.10,20:57
Veľmi, Vám ďakujem za pomoc a chcem sa spýtať ešte jednu otázku: Našla som zmluvu o budúcej kúpnej zmluve ale k nehnuteľnosti ako mám nazvať inak ak predmetom bude osobné auto? Lebo je tam spomínané aj Zmluva o prevode vlastníckeho práva ale zasa k nehnuteľnosti a neviem ako mám auto nazvať inak definovať. Ešte raz ďakujem.
Mária27
17.11.10,21:05
Nadpis daj len Zmluva o budúcej zmluve. Ako predmet prevodu (budúcej kúpnej zmluvy) napíš auto, identifikáciu ... aby to bolo jednoznačné. Nemusíš používať umelecké ani právne výrazy, jednoducho to spíšte. Len by mala všetky náležitosti - ak máš vzor, tak by to malo byť dobre.