msstudio
17.11.10,21:52
Ahojte " poradaci "
Potrebujem od Vás poradiť a je to pre mňa dosť naliehavé takže za každú radu 1000 - krát ďakujem VOPRED.
Moje otázky :
1. Chcem otvoriť predajňu s tovarom ( plávajúce podlahy ) a chcem požiadať o dotáciu UPSVR .... mám to spraviť ešte tento rok alebo až v roku 2011 ?
2. Samozrejme keďže chcem túto dotáciu - otváram aj živnosť. Kedy ju môžem najskôr otvoriť ? Teraz ? Po požiadaní UPSVR o dotáciu alebo až vtedy keď mi príde rozhodnutie o schválení. Ta živnosť ma súri len kvôli tomu, že chcem podpísať zmluvu s veľkododávateľom o odberaní jeho tovaru a produktov ale na to musím mať najprv živnosť.
3. Je možné že tie dotácie budú od roku 2011 zrušené ?
4. Asi ako dlho trvá čas kým dostanem tú dotáciu od požiadania ? Aspoň cca.
5.Môžem túto dotáciu využiť na nákup kancelárskeho nábytku, stavebného materiálu ( myslím sadrokarton, tehly - treba mi priestory predeliť priečkami ) a zariadenie ako wc, umývadlo lebo tieto v priestorch ešte nie sú.

Najviac ma zaujíma otázka č. 2 - tá je pre mňa VELMI dôležitá

ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM !!!
Zvalik
17.11.10,21:11
ahoj msstudio... si evidovaný na ÚP? ak áno tak určite máš za sebou aj kurz podnikateľstva, ktorý sa musí absolvovať, keď chceš dostať dotáciu, u nás trval kurz 3 týždne ... každí si spravil podnikateľský plán, ktorí musel predviesť pred komisiou, ktorá zasadala každý mesiac jeden krát a keď si si ho obhájil tak začal kolotoč... vybaviť priestor /doniesť nájomnú zmluvu/, vybaviť účet na ktorý ti prídu peniaze a keď to budeš mať tak ti ich u nás to bolo do 3 týždňov poslali /to tak v skratke/.
Zabudla som a keď si si obhájil plán mohol si si založiť živnosť.
msstudio
17.11.10,21:18
Teraz začiatkom decembra budem evidovaný na UP presne 3 mesiace, čiže ešte som nemal žiaden kurz. Myslím že ma to len čaká. Mne ide hlavne o to že ja už mam super priestory a chcem už teraz podpísať nájomnú zmluvu. A potrebujem HLAVNE vedieť to kedy môžem najskôr otvoriť živnosť. Potrebujem ju čím skôr. Takže ako vravíš ty tak od decembra by som tie peniaze mohol mať cca asi vo februári ???
Zvalik
17.11.10,21:23
nie... najskôr musíš mať kurz na ÚP a schválený podnikateľský plán a potom ti až oni schvália dotáciu... skôr Ti nedajú žiadnu dotáciu.
Na ten kurz sa musíš prihlásiť u tej čo k nej chodíš na podpis a ona ťa pošle ďalej k ďalšej pani...
A ani živnosť si nemôžeš otvoriť skôr pokiaľ nebudeš mať schválenú dotáciu inak ti ju nedajú.
msstudio
17.11.10,21:28
Áno chápem ťa. Takže v decembri pôjdem na ten kurz dajme tomu, v januári predložím plán ten mi do mesiaca schvália čiže peniaze dostanem niekedy v decembri však ? Mne nesúria tie peniaze, skor to že už mam pristory ( lukrativne a za dobru cenu ) a chcem podpísať najomnu zmluvu uz teraz v decembri aby mi to nikto nevyfúkol chapeš ? :-D
Zvalik
17.11.10,21:39
Vieš ten kurz sa neotvára každý mesiac, ale podla množstva záujemcov. Schváliť podnikateľský plán Ti tiež nemusia. Komisia na schválenie zasadá tiež len nimi udaných termínoch. A ide aj o to, že niekedy sa tie kurzy nerobia, lebo sú neni peniaze. Neviem odkiaľ si, ale najlepšie spravíš keď sa spýtaš priamo u Vás na ÚP tam Ti budú moc povedať aj termíny aj to či sa otvára kurz a aj či budú na rok 2011 peniaze na podnikanie. S nájomnou zmluvou ti neviem poradiť.
danushka
17.11.10,21:54
No a hlavne si zisti, či máš nárok na dotáciu hneď ...

Nie je to náhodou tak, že uchádzač o prácu musí byť nejaký čas evidovaný na ÚP, aby spĺňal podmienky na pridelenie dotácie?
msstudio
17.11.10,22:20
ZVALIK dakujem ti pekne ..dnes uz idem spat -som hotovy :-D
msstudio
17.11.10,22:21
Danushka - som tam uz 3 mesiace cize mam narok na dotaciu - uz len ju vybavit a potom sa od radosti opijem :-DD birokrace je birokrace
danushka
17.11.10,22:24
Danushka - som tam uz 3 mesiace cize mam narok na dotaciu - uz len ju vybavit a potom sa od radosti opijem :-DD birokrace je birokrace
Tak keď všetko vybavíš, potom už ale nepi, pri podnikaní treba mať čistú hlavičku :)
A nezabudni na dobrú pani účtovníčku!
Ty máš byť hlava a účtovník krkom, čo Ti bude hlavou hýbať;).
Katy a R
17.11.10,22:32
.. no nechcem byť pesimista, ale v tomto roku to už asi nebude..:mee:
Neviem, neviem, či v decembri začne ešte nejaký kurz (iba ak by nemali splnené kvóty;)) .. a aj to schvaľovanie veru trvá....

doplním - k bodu 4: u nás je dva mesiace rekordný čas (aj šesť mesiacov býva)
vulxy
18.11.10,13:54
u mna to trvalo cca3 mesice od zaciatku skolenia az po schvalenie komisiou,by som povedal ze tento rok na to zabudni ale treba sa prihlasit cim skor u tety co sa podpisujes,ked si to potom rormyslis nic sa nedeje .
vulxy
18.11.10,13:59
Danushka - som tam uz 3 mesiace cize mam narok na dotaciu - uz len ju vybavit a potom sa od radosti opijem :-DD birokrace je birokrace

neboj ,kym si to vybavis aj protialkoholicke stihnes:D
DEWW
18.11.10,14:02
tiez pridam vlastnu skusenost...
Prihlasenie sa na kurz v 8/2010
Kurz 9/2010
Odovzdanie podnikatelskeho planu 4.10.2010
Komisia 14.10.2010
Podpisana dohoda s uradom prace o dotacii 26.10.2010
Peniaze z dotacie........... Stale neprili

Zjednodusene povedane stat ma na vsetko cas, cize vsetci kto chcete o tu dotaciu poziadat, berte do uvahy, ze to bude trvat minimalne 3-4 mesiace kym ju aj dostanete !!! Za dalsie netreba zabudat na moznost, ze vam ju mozu aj zamietnut a dovidopo...
Gabriela 19
18.11.10,14:54
Vlastná skúsenosť!

Od februára evidencia na úrade a ešte stále čakám na peniažky.
Je to veľmi zdlhavé
lea8910
18.11.10,15:11
Ahoj msstudio, pokiaľ máš dobré priestory chyť si ich zmluvou o budúcej zmluve,alebo aj normálnou.Živnosť si neotváraj ešte, to môžeš až po tom čo ti schvália dotáciu.Refundovať výdavky si môžeš aj spätne. NIe je podmienkou dotácie ten ich kurz, viac ľudí to riešilo aj bez,len museli mať dobre vypracované podnikateľské zámery. Ja som si tiež vybavovala začiatkom roku ale peniaze prišli asi až polroka po schválení, takže sa vôbec na to nespoliehaj ,musíš do toho ísť aj s vlastnou hotovosťou.
DEWW
18.11.10,22:44
Vlastná skúsenosť!

Od februára evidencia na úrade a ešte stále čakám na peniažky.
Je to veľmi zdlhavé

Ako evidencia na urade? V evidencii nezamestnanych, alebo uz priprava na zacatie podnikania? Kedy si podpisovala zmluvu o prispevku?
Luminetka
19.11.10,14:37
Ak Ti to velmi suri skus si poziadat na UP o e-learningovy kurz, ktory mi cez net trval asi 4 dni. Spravis si tam aj podnikatelsky plan a mas vsetko hotove, uz len ist na test a pred komisiu.
Drzim palce!
Luminetka
19.11.10,20:39
Este jedna poznamka. Ak to chces otvorit este tento rok, daj si pozor, lebo prispevok bude Tvoj PRIJEM a ak ho hned neminies, budes ho musiet ako prijem aj zdanit. Tak sa porad s nejakym uctovnikom...
veronikasad
19.11.10,21:13
Este jedna poznamka. Ak to chces otvorit este tento rok, daj si pozor, lebo prispevok bude Tvoj PRIJEM a ak ho hned neminies, budes ho musiet ako prijem aj zdanit. Tak sa porad s nejakym uctovnikom...
naozaj ? Môžeš toto tvrdenie prosím vysvetliť ?
Gabriela 19
20.11.10,06:05
Zdaniš len toľko ako v skutočnosti minieš.
Príjem = výdavok , daň 0
ca-cko
20.12.10,19:39
Mam otazku ohladom vysky dotacie,nemozem to nikde najst je rozna podla krajov alebo je vsade rovnaka cca 2500 e?

Rok 2011 prinesie v tomto nejake zmeny?
daniellita
28.12.10,15:16
K tejto téme mám jednu dosť súrnu otázku. Ak už mám živnosť, aj dotáciu, aká je lehota v ktorej si MUSÍM otvoriť prevádzku? Nehovorili Vám to na ÚP?
ali8
29.12.10,16:54
dobry chcela by som sa aj ja spytat ohladom tejto temy otvorila som zivnost od 1.,decembra , peniazky myslim ta dotacia mi dosla az dnes t.j. 29.decembra, tohto roku ju uz neminiem nebudem mat ani ziaden prijem ani vydavok , co to pre mna znamena, dufam ze nebudem musiet platit odvody na socialku kedze by som mala byt oslobodena jeden rok ci ako?