Bruneta6
18.11.10,09:01
Dobrý deň,
som jedinou konateľkou a zároveň spoločníčkou v spoločnosti s r.o. Spoločnosť som si dala založiť externej firme, ktorá za mňa všetko vybaví. Potrebovala by som ale poradiť, aké povinnosti si zo zákona musí plniť s.r.o. - mám internetový obchod. Budem si sama viesť podvojné účtovníctvo a dozvedela som sa, že si musím tvoriť rezervný fond. Nechcem dostať pokutu za to, že niečo nemám, preto Vás prosím o radu (príp. nejaké stránky, kde to bude zrozumiteľne vysvetlené)
Vopred Vám všetkým ďakujem za radu
blavaciko
18.11.10,18:29
rezervny fond - kazdorocne 5 percent zo zisku kym nebude "naplneny" na 20 percent zakladneho imania
ak mas zamestnancov tak existuje aj fond socialny napr...
nezabudnut vystavovat faktury, ak niekto bude robit osobny odber a priamo platit v hotovosti tak erp, vytvorit si obchodne podmienky, dodrziavat zakon o ochrane spotrebitela pri zasielkovom predaji - 7dnova lehota na vratenie tovaru,... atd
julys
03.12.10,19:04
Je potrebná ERP pri eshope (ktorý vznikol v 12/2009) a sporadickom prijatí hotovostnej úhrady za tovar už aj tento rok... alebo až od 1.1.2012 (podľa aktuálne schválenej úpravy Zákona 289/2008 Z.z.)? Ďakujem.
blavaciko
03.12.10,21:07
myslim ze ERP je potrebna pri kazdom preberani hotovosti bez vystavovania faktury, okrem niektorych vynimiek, ale e-shop medzi ne urcite nepatri
myslim