cassia
18.11.10,10:24

Dobry den,viem, ze moja otazka do tejto rubriky nepatri,ale potrebujem poradit v nasledovnej veci. Ide o to, ze moja sestra si o rok predlzovala studium, bola v medzirocniku a na tento rok mojmu otcovi odobrali na nu rodinne pridavky. ked sa otec bavil s pani na urade, tak jej schvalne zdoraznoval, ze sa boji toho, ze ked teraz vezmu na jeden rok tie pridavky a ked potom sestra bude v piataku-uz dovrsi v oktobri 25 rokov a nieze vezmu tie pridavky zas. pani ho ubezpecovala, ze sa nemusi bat, ze ten rok co bude normalne v piataku, aj ked dovrsi 25 bude dostavat pridavky.prekvapilo ho to hlavne kvoli tomu, ze plno rodicov, ktori mali decka v medzirocniku, nadalej tie pridavky dostavalo, ale jemu ich vzali. a dnes dosiel list z uradu, ze nakolko sestra dovrsila 25, boli odobrate rodinne pridavky. otca ide rozhodit od zlosti, ze sme takto nepravom prisli o rocne pridavky. da sa s tym nieco spravit? ako je to vlastne? citime sa v tejto veci ukrivdeni a uz naozaj nechapeme ako sa maju veci riesit aby sme neboli oklamani.dakujem
Katy a R
18.11.10,09:30
veková hranica je daná zákonom, s tým nič neurobíš ... posledný-krát v mesiaci, keď dovŕši 25 rokov (môže si pani hovoriť, čo chce - hoci vedieť by to mala presne:mee:)
.. a takisto aj DB