eduard32
18.11.10,10:55
Dobry den prajem rad by som sa spytal nakolko planujem rozbehnut vyrobu noveho zariadenia akym sposobom by som mal postupovat aby mi niekto napad neukradol.Pocul som ze patent je velmi drahy a ze existuje nieco ako memorandum na ochranu patentu ktory vlastne este neexistuje a ze to plati len 5 rokov pricom patent vraj 25.Tiez mam strach ze ak si dany prototip dam vyrobit moze sa stat ze kym bude vyrobeny a patentovany tak aj priamo vyrobca moze ma obrat o patent.Alebo da sa patentovat aj projekt bez este nevyrobeneho prototypu?Prosim poradte mi ako postupovat a ako je s tym patentom a memorandom.Dakujem pekne
aviator
19.11.10,20:57
Úžitkový vzor nestačí? Je to lacnejšie a funguje to podobne.
eduard32
19.11.10,22:00
Dakujem ti za odpoved.Bohuzial nepoznam rozdiel medzi uzitkovym vzorom a prototypom.V com je uzitkovy vzor lacnejsi a aky je rozdiel medzi tymto vzorom a prototypom.Mne ide totiz o to aby som to mal patentovane.Ci je to vzor alebo prototyp.Ak mi to dakto vyfukne uz mi bude jedno ci mi vyfuol vzor alebo prototyp.Budem vdacny za odpoved nakolko ozaj mam problem vec rozbehnut.Nemam potrebne infformacie,v biznise som novy.
Flinstone
20.11.10,06:11
nebolo by najlepšie sa informovať u kompetentných, či už mailom, telefonicky, alebo osobne?

http://www.indprop.gov.sk/
eduard32
20.11.10,09:15
No ja som s tym mojim napadom ,,vynalezom,, prisiel len asi predd mesiacom a bol som casovo zaneprazdneny tak som nemal cas dokladne patrat ale dajujem ti pekne za odpoved presne to som potreboval.Som asi vazne uplne vytrety.Tak dakuejm.
video1983
20.11.10,10:05
a o co ide? napis poradime .-) joke
eduard32
20.11.10,16:45
Ide o technologicke zariadenie ktore v nasej gastronomii uplne chyba,vlastne chyba aj v zapadnom svete a podla prieskumu je hlavne tu v Anglicku kde sa prave nachadzam on zaujem,hlavne zo strany radovych ludi,nakolko sa jedna o nieco co doplni zdravy a zaroven ,,chutny,, zivotny styl najmladsej generacie,ale nielen tej.Konkretny vsak zatial nebudem,poradene som dostal dobre od aviatora za co mu dakujem.Vsak mozno coskoro sa s tym budeme stretavat na trhu ak vsetko vyjde.Dakujem za ochotu poradit.
misomiso
20.11.10,17:19
Patent aj UV mozes podat bez prototypu, musis to mat ale nakreslene a dobre opisane. Com lepsie to opises a nakreslis, tym je vacsia sanca, ze patent zaregistruju a tym znizis tiez riziko, ze ho niekto "obide". Kazdopadne musi byt respektovana podmienka novosti, cize ten ten napad sa v ziadnej forme nesmel nikdy v minulosti pouzivat. Pred podanim prihlasky to nesmies zverejnit ani ty. Staci jeden predany kus alebo inzerat, popisujuci ten napad a uz to nikdy nebudes moct prihlasit.

Musis si ale uvedomit, ze patenty aj UV sa podavaju v kazdej krajine osobitne, takze si musis dobre rozmysliet, kde to chces chranit. Ochrana v medzibarodnom meradle vobec nie je lacna. Ak to zaregistrujes iba v BB, tak to nebude drahe, no to akurat tak podnietis tych sliedicov, co snoria po cudzich napadoch. V tom pripade si to mozeu detailne precitat (patenty su verejne) a zacat predavat na celom svete okrem Slovenska.
eduard32
21.11.10,10:28
Patent ci uzitkovy vzor mozem dat zaregistrovat aj bez prototypu a len na zaklade technickych planov?Tak neviem ak mas v tomto pravdu usetrilo by mi to cas a tiez by som sa nemuse obavat ze ma o to niekto pocas vyroby odzube.Nezverejnujem konkretnosti nikde to je mi jasne,len co som cital podmienky registracie uzitkoveho vzoru na strankach upvsr ako mi poradil flinstone tak platnost by mala byt celoeuropska.Co satyka svetovo platneho patentu poslal som email na tento urad ohladom ceny a rocnych poplatkov ktore sa za toto platia.Dakujem za uzitocnu rekciu.Ak by si mal dajake ine dolezite informacie tykajuce sa patentov a podmienok s tym spojenych budem ti vdacny ak napises.
misomiso
22.11.10,16:54
Prototyp urcite nie je potrebny.
eduard32
23.11.10,10:40
Ano uz som sa pytal na urade priemyselneho vlastnictva takze uz mam potrebne informacie a linky.S tou platnostou si mal pravdu ze registracia je platna len v tom state v ktorom sa podava a tam este chcem zystit ze ako to sa da urobit aspon v ramci europy nakolko pochybujem ze ak si dakto chce dat nieco registrovat trebars aj celosvetovo tak musi absolvovat cestu okolo sveta.Ale kazdopadne myslim nebude problem to najst na niektorom z linkov ktore mi dali na urade.
Dáša_
23.11.10,17:21
Ano uz som sa pytal na urade priemyselneho vlastnictva takze uz mam potrebne informacie a linky.S tou platnostou si mal pravdu ze registracia je platna len v tom state v ktorom sa podava a tam este chcem zystit ze ako to sa da urobit aspon v ramci europy nakolko pochybujem ze ak si dakto chce dat nieco registrovat trebars aj celosvetovo tak musi absolvovat cestu okolo sveta.Ale kazdopadne myslim nebude problem to najst na niektorom z linkov ktore mi dali na urade.

na to existujú patentoví zástupci, ktorí to urobia za teba. Ty nikam nemusíš :)
misomiso
23.11.10,19:11
na to existujú patentoví zástupci, ktorí to urobia za teba. Ty nikam nemusíš :)

Ano, lenze napriklad za podanie ochrannej znamky pytaju do 300 EUR, formular je na stranke UPV, vyplnis ho za dve minuty, ak by nieco nebolo jasne zadarmo konzultujes UPV, vsetko vysvetlia a za znamku das 0,50 EUR.