Katarina5555
18.11.10,11:59
Dobrý deň,

V budove, ktorej časť slúžil ako sklad sa urobila prestavba (priečky,steny,dvere....) na podnikovú predajňu, do ktorej sa nakúpili napr. chladiace boxy, regále a kadečo iné.

A ja neviem ako to mám zaradiť do majetku ako a kam?

Či by to mohlo byť ako celok podniková predajňa, alebo stavebné práce musia ísť zvlášť ako zhodnotenie pôvodnej budovy a zariadenie zvlášť.

Prosím o radu, nakoľko je to ako projekt, ktorý bude kontrolovaný a teda by som rada čo najjednoduchšie riešenie a samozrejme najvhodnejšie.

Takže ako a kam to mám zaradiť? Ďakujem vopred
betka
24.11.10,20:29
Budova je DHM- má svoje súpisné číslo, budova je v katastri zapísaná ako sklad.
Ak sa urobila prestavba, čo pre nás znamená stavebné povolenie, keďže sa búra a robia priečky....

Budovu mám v knihe DHM, kt. má nejakú OC. Vykonávam TZ, kt. účtujem na 042. Keď dôjde ku kolaudácii, zvýšim ZC nehnuteľnosti, resp. VC nehnuteľnosti, urobím odpisový plán s tým, že prepočítam odpisy účtovné....

Postupy účtovania
Katarina5555
25.11.10,08:47
A to zariadenie ako napr. chladiaci box, regále atd. budú tiež ako celok TZ?
Čiže komplet predajňa bude ako TZ danej budovy?

pochopila som to správne?
Zoltán Kovács
25.11.10,09:15
A to zariadenie ako napr. chladiaci box, regále atd. budú tiež ako celok TZ?
Čiže komplet predajňa bude ako TZ danej budovy?

pochopila som to správne?

Zle. Zariadenie predajne nevstupuje do TZ budovy. Treba si naštudovať čo je TZ nehnuteľnosti. Predsa nebudeš mraziaci box odpisovať 20 rokov spolu s budovou.
Katarina5555
29.11.10,10:51
No to zariadenie sa mi zrovna nepozdávalo k tomu TZ, ale stále neviem kam by som to mala zaradiť.

Prestavba nepotrebovala stavebné povolenie , čiže asi nebudem mať ani kolaudačné rozhodnutie, alebo to musí byť aj keď stavebné povolenie nebolo treba?

A zaradím to na základe faktúry?
Katarina5555
07.01.11,12:06
prosím, neviem mi niekto konkrétne poradiť, čo s tou predajňou?

potrebujem to do roku 2010 a ide tu o to, že asi na to bude aj dotácia.

a ja vôbec neviem ako a kam to zaradiť.

vďaka