Cajicek21
18.11.10,13:05
Mám vytvorený vzorec na výpočet vyjadrenia, koľko rokov, mesiacov, dní som na svete. =DATEDIF(I6;$H$2;"y") & " rokov; " & DATEDIF(I6;$H$2;"ym") & " mesiacov; " & DATEDIF(I6;$H$2;"md") & " dní" ...a chcem, aby sa napr. keď nastane výročie narodenia sa zmenila v niektorej inej bunke hodnota veku na inú farbu. Je to možné?
marjankaj
18.11.10,12:37
Mám vytvorený vzorec na výpočet vyjadrenia, koľko rokov, mesiacov, dní som na svete. =DATEDIF(I6;$H$2;"y") & " rokov; " & DATEDIF(I6;$H$2;"ym") & " mesiacov; " & DATEDIF(I6;$H$2;"md") & " dní" ...a chcem, aby sa napr. keď nastane výročie narodenia sa zmenila v niektorej inej bunke hodnota veku na inú farbu. Je to možné?
:cool:
Cajicek21
18.11.10,13:27
Ono to síce ide, ale problém je, že ked napr sa zmení dátum =DNES(), tak tie podmienené formáty zostávajú. Nereaguje to na zmenu, akože dátumu DNES...Reaguje to len pri zmene dátumu narodenia, ako takom. Čo je nelogické.

Inak len z Excelom začínam. (ohľadne, takýchto výpočtov)
marjankaj
18.11.10,13:49
Ono to síce ide, ale problém je, že ked napr sa zmení dátum =DNES(), tak tie podmienené formáty zostávajú. Nereaguje to na zmenu, akože dátumu DNES...Reaguje to len pri zmene dátumu narodenia, ako takom. Čo je nelogické.

Inak len z Excelom začínam. (ohľadne, takýchto výpočtov)

Veď tak si to chcel.
Môžeš počkať do zajtra, zmení sa dátum, alebo si ho zmeň v systéme.
Alebo si zmeň vzorec v podmienenom formátovaní.
ivka70
18.11.10,14:01
Ono to síce ide, ale problém je, že ked napr sa zmení dátum =DNES(), tak tie podmienené formáty zostávajú. Nereaguje to na zmenu, akože dátumu DNES...Reaguje to len pri zmene dátumu narodenia, ako takom. Čo je nelogické.

Inak len z Excelom začínam. (ohľadne, takýchto výpočtov)

ale ono to funguje, funkcia DNES je ale naviazana na systemovy datum.
Zmen si datum napr. vo windows-e a potom skus znovu otestovat.
Cajicek21
18.11.10,14:16
Ide to! Som si myslel, že keď som manuálne zmenil v tej bunke čas, že to tak pôjde. A ono to reaguje na systémový čas! Asi to už chápem...Dík.
Cajicek21
18.11.10,14:25
Veď tak si to chcel.
Môžeš počkať do zajtra, zmení sa dátum, alebo si ho zmeň v systéme.
Alebo si zmeň vzorec v podmienenom formátovaní.

Prosím, ako si mám zmeniť vzorec na podmienené formátovanie, aby to reagovalo napr. aj na ručnú zmenu dátumu? Mám tam odstrániť to DNES()
marjankaj
18.11.10,15:52
Prosím, ako si mám zmeniť vzorec na podmienené formátovanie, aby to reagovalo napr. aj na ručnú zmenu dátumu?
Takto
Cajicek21
18.11.10,16:01
Ide to! Už sa mi to pletie, lebo mám Českú verziu 2010 a po Anglicky to je iné. Ale mám aj kdesi preklady z CZ-GB