milenia
18.11.10,15:51
Prosím Vás, čo by ste povedali konateľke spoločnosti, ktorá spisuje s dohodármi dohody bez toho aby si pýtala od nich akýkoľvek doklad totožnosti? Jej argument je, že pracovníci sa tomu čudujú, že načo to potrebuje.

Mne už došli argumenty.
Tweety
18.11.10,15:23
Prosím Vás, čo by ste povedali konateľke spoločnosti, ktorá spisuje s dohodármi dohody bez toho aby si pýtala od nich akýkoľvek doklad totožnosti? Jej argument je, že pracovníci sa tomu čudujú, že načo to potrebuje.

Mne už došli argumenty.
Oni sa čudujú a ona možno ani nevie, ako zákonne postupovať. Takže čudo je asi na obidvoch stranách.
milenia
18.11.10,15:31
Takže aké mám použiť právne argumenty? Mne len sedliacky rozum hovorí, že keď uzatváram zmluvu s kýmkoľvek, musí sa preukázať, kto je, či ide o firmu alebo osobu. O čo konkrétne sa mám oprieť? Samozrejme, že sa čuduje, čerstvý absolvent :(
veronikasad
18.11.10,15:35
Takže aké mám použiť právne argumenty? Mne len sedliacky rozum hovorí, že keď uzatváram zmluvu s kýmkoľvek, musí sa preukázať, kto je, či ide o firmu alebo osobu. O čo konkrétne sa mám oprieť? Samozrejme, že sa čuduje, čerstvý absolvent :(
rodné čísla a čísla OP, ktoré sú náležitosťou dohody, všetci nosia v hlave ?

Možno sa nebudete stačiť čudovať, ak pouvádzate nesprávne r.č. na výkazoch v SP a pri kontrole budete mať kopec fiktívnych zamestnancov
JankaO
18.11.10,15:49
Prosím Vás, čo by ste povedali konateľke spoločnosti, ktorá spisuje s dohodármi dohody bez toho aby si pýtala od nich akýkoľvek doklad totožnosti? Jej argument je, že pracovníci sa tomu čudujú, že načo to potrebuje.

Mne už došli argumenty.
Tak ide o pracovný pomer alebo dohody podľa Zákonníka práce, alebo zmluvy podľa Občianskeho zákonníka? Zadanie je nejednoznačné odpoveď nemôže byť jednoznačná.
milenia
18.11.10,16:01
Ide o dohody mimo pracovných pomerov v zmysle ZP.
verkaz
18.11.10,16:09
Nech je to akákoľvek dohoda, musí mať určité náležitosti a jednou z nich je totožnosť dohodára.
JankaO
18.11.10,16:21
Nech je to akákoľvek dohoda, musí mať určité náležitosti a jednou z nich je totožnosť dohodára.
Niektoré zmluvy v zmysle OZ môžu byť uzatvorené ústne. Preto som sa pýtala o aký druh dohody sa jedná.
karol x
18.11.10,16:52
pokial som to dobre pochopil, zamestnavatel uzatvara dohodu a neziada od zamestnanca doklad totoznosti? pokial ho to neptrapi je to jeho problem. podla mojho nazoru zamestnavatelovi ziaden pravny predpis nedava pravo vyzadovat od druhej zmluvnej strany OP. A buduci zamestnanec nie je povinný sa OP preukazovat. zákon iba hovori o tom, kedy je právny ukon platny resp. neplatny. takze pokial chce mat zamestnavatel istotu, ze uzatvara platnu dohodu (pravny ukon) mal by si to nejakym sposobom preverit (napr. dokladom totoznosti).