dusanpetras
18.11.10,16:04
Dobrý deň.
Uzatvoril som sprostredkovateľskú zmluvu z FO podľa par. 774 Občianskeho zákonníka s FO, ktorá nie je SZČO. Ja som SZČO.
Zmluva sa týka zabezpečenia stretnutia s klientom, ktoré mi dotyčná osoba sprostredkuje cez telefón - nejde o finančné sprostredkovanie.

Výpočet jeho odmeny je na základe počtu sprostredkovaných stretnutí.
Akým dokladom, alebo na základe čoho mu mám vyplatiť čiastku, aby to bolo možné zahrnúť do mojich nákladov ?

Ďakujem.
Tweety
18.11.10,15:51
Dobrý deň.
Uzatvoril som sprostredkovateľskú zmluvu z FO podľa par. 774 Občianskeho zákonníka s FO, ktorá nie je SZČO. Ja som SZČO.
Zmluva sa týka zabezpečenia stretnutia s klientom, ktoré mi dotyčná osoba sprostredkuje cez telefón - nejde o finančné sprostredkovanie.

Výpočet jeho odmeny je na základe počtu sprostredkovaných stretnutí.
Akým dokladom, alebo na základe čoho mu mám vyplatiť čiastku, aby to bolo možné zahrnúť do mojich nákladov ?

Ďakujem.
Dokladom je práve táto zmluva. Žiadnu VP nevystavuješ, nie je to zamestnanec.
Lianka
18.11.10,15:54
Výpočet jeho odmeny je na základe počtu sprostredkovaných stretnutí.
Akým dokladom, alebo na základe čoho mu mám vyplatiť čiastku, aby to bolo možné zahrnúť do mojich nákladov ?

Ďakujem.

Bolo by dobre kazdy mesiac (alebo ine dohodnute obdobie, za ktore sa odmena vyplaca) si spravit evidenciu o jednotlivych strenutiach, urcity prehlad stretnuti, aby bol jasny ich pocet a tym aj zaklad pre vypocet. Bolo by vhodne, keby tento dokument podpisali obidve strany.