martina-ž
18.11.10,16:15
chcem sa spytat k mojmu problemu som zivnostnik pracujuci pre jednu nemenovanu firmu mam len jedneho kolegu obidvaja robime na zivnost, minule sa mi vyhrazal aby som mu ako pokutu za nic nerobenie doniesol 100 eur rozniesol to po celej firme, avsak opak je pravdou to vsetko co on nestiha musim okrem svojej roboty robit este aj za neho.co mam robit lebo uz neviem cim ho uzemnit.dvaja kolegovia sa uz pre toto jeho spravanie nehali vyhodit ale ja len chcem aby uz konecne bol spraveny s nim poriadok hadam nebudu koli jednemu cloveku odchadzat s firmy odbornici?
adam
18.11.10,15:25
Riešiť to treba s vedúcim pracovníkom,Vašim nadriadeným,ten nech posúdi jeho konanie a rozhodne.....Ty si rob svoju prácu...
Lianka
18.11.10,16:01
V zmluve medzi tebou a odberatelom by mali byt jasne napisane prava a povinnosti oboch stran, vratane sankcii.

Pokuta za nicnerobenie u zivnostnika sa mi zda usmevna.:-))
martina-ž
18.11.10,16:13
ono je to vsetko usmevne len ja mu chcem konecne dokazat ze nie on je panom ale ze pani su este and nim, len jeden problem je takej vtierky ako je on asi na svete niet.....a ano v zmluve mojej nie su pisane ziadne sankcie ani nic o tom
marleau
18.11.10,17:56
Zabi mu jednu,že ho krv zaleje a povedz,že to je len na tvoju obranu.Že tvoj útok vyzerá trochu ináč.Pomože to,ale nemaj svedkov a nie v pracovnej dobe.
Mikael
18.11.10,19:06
normalne chod za manazerom vo firme a nahlas ho ze ta vydiera. . a ze podobne vidieral aj kolegov pred tebou ktori odisli.manazer pochopi ze to nerobi dobru atmosferu vo firme. predsa nieje mozne aby riaditel ci majitel firmy trpel takeho cloveka .

myslim ze ak sa opytas nejakeho pravnika aj tu . tak by ti mohol povedat ako sa mozes branit ked ta niekto vydiera.

rozhodne ho ale nebi , este ta zazaluje on . aj keby si isto zasluzil :)
Stefan2005
18.11.10,19:45
... mam len jedneho kolegu obidvaja robime na zivnost ...co on nestiha musim okrem svojej roboty robit este aj za neho...dvaja kolegovia sa uz pre toto jeho spravanie nehali vyhodit...

Celé mi to pripadá akosi zamotané; doteraz som mal za to, že živnostník je odmeňovaný za svoju prácu (teda nerobí cudziu robotu), že živnostníci navzájom sú skôr konkurenciou ako kolegom, nevyjadzujú sa, ale ukončujú zmluvný vzťah. Nejde náhodou o závislú prácu ?
andreaS
18.11.10,19:54
s kym mas podpisanu zmluvu, resp. komu fakturujes?

tomu sa zodpovedas za SVOJU pracu... v ziadnom pripade by som nerobila inu pracu ako mam v zmluve, za ktoru mi platia a tym duplom by som nic neriesila s tzv. kolegom, s kt. nemam zmluvu...
martina-ž
22.11.10,21:00
dakujem za odpovede, a vie mi niekto povedat za to vydieranie ako sa mozem branit alebo ho aspon postrasit?
Zewa
22.11.10,22:53