Taserda
18.11.10,17:15
Po štyroch rokoch nastal čas si kúpiť nový telefón.Poraďte kto má prehľad ako to je s ich cenami teraz a po novom roku.Napríklad LG Optimus,oplatí sa počkať do januára?Paušále tel. vylučujem.
KoxXxo
18.11.10,17:38
Ideálne je kúpiť od niekoho, kto si vyberie na paušál a predá za rozumnú cenu.
Daj si inzerát.
Fero11
18.11.10,18:17
Ked chcem kupit, hladam zufalcov co chcu predat
Ked chcem predat hladam zfalcov co chcu kupit
Ale inzerat si nepodavam (netyka sa to len mobilov)
:)
laurin
19.11.10,11:02
Inzerat je risk, ak sa jedna o neznameho cloveka...
Ja som tak kupil, telefon sa pokazil, operator uzna reklamaciu len tomu kto telefon kupoval.
Nastastie som natrafil na seriozneho pana ktory mi to predal a on mi telefon dal opravit v zarucnom servise.
Takze treba byt opatrny...
Taserda
20.11.10,09:04
Jednou z výhod kúpi nepaušálneho telefonu je že doň nieje nainštalované to čo tam chcú mať operátori,nedá sa to vyhodiť (chránené).Ale aj kúpa nevybaleného tel.za rozumnú cenu nie je zlá,ak by bola cena slušná tak by som prehliadol aj t-zones a iné hlúposti.
duves
21.11.10,12:46
Ideálne je kúpiť od niekoho, kto si vyberie na paušál a predá za rozumnú cenu.
Daj si inzerát.
To súhlasím. Ja som do rodiny koncom januara kupoval za 100€ mobil, čo vtedy stal novy 200€. Vraj sa kamaratke nepacil pod stromček. Na bazos-i je inzeratov ako maku.
duves
21.11.10,12:49
Inzerat je risk, ak sa jedna o neznameho cloveka...
Ja som tak kupil, telefon sa pokazil, operator uzna reklamaciu len tomu kto telefon kupoval.
Nastastie som natrafil na seriozneho pana ktory mi to predal a on mi telefon dal opravit v zarucnom servise.
Takze treba byt opatrny...
Tak to som nevedel. To nie je dobra sprava.
duves
21.11.10,12:51
Jednou z výhod kúpi nepaušálneho telefonu je že doň nieje nainštalované to čo tam chcú mať operátori,nedá sa to vyhodiť (chránené).Ale aj kúpa nevybaleného tel.za rozumnú cenu nie je zlá,ak by bola cena slušná tak by som prehliadol aj t-zones a iné hlúposti.
No neviem ako ine znacky, ale SE sa daju debrandigovať. Iba tuším, že sa to da aj na inom železe.Treba popozerat diskusne fora.
Stevo5
21.11.10,14:16
No neviem ako ine znacky, ale SE sa daju debrandigovať. Iba tuším, že sa to da aj na inom železe.Treba popozerat diskusne fora.
Debrandovať ( zbaviť sa zmien v telefóne ktoré tam nahral tlf. operátor aby tým "zmenil telefón na svoj obraz") by a mal dať každý telefón, je na to softvér. Nokia istotne, vyskúšal som to na mojej staršej Nokia E51, v pohode. Predtým bola brandovaná na Orange, ale akosi meškali s novým firmvérom, aj keď bol už dlho novší ( pre nebrandované telefóny) v ponuke. Tak som E51 odbrandoval a nahral si posledný firmvér cez Nokia OVi suite. Doteraz beží v poriadku, používa ho manželka.
Len upozorňujem že zmena Product code (nutné pri odbrandovaní) môže byť považovaná za neoprávnený zásah do telefónu a preto nemusí (ale môže) byť uznaná záruka.
duves
22.11.10,14:26
Debrandovať ( zbaviť sa zmien v telefóne ktoré tam nahral tlf. operátor aby tým "zmenil telefón na svoj obraz") by a mal dať každý telefón, je na to softvér. Nokia istotne, vyskúšal som to na mojej staršej Nokia E51, v pohode. Predtým bola brandovaná na Orange, ale akosi meškali s novým firmvérom, aj keď bol už dlho novší ( pre nebrandované telefóny) v ponuke. Tak som E51 odbrandoval a nahral si posledný firmvér cez Nokia OVi suite. Doteraz beží v poriadku, používa ho manželka.
Len upozorňujem že zmena Product code (nutné pri odbrandovaní) môže byť považovaná za neoprávnený zásah do telefónu a preto nemusí (ale môže) byť uznaná záruka.
Takže Nokia a SE idu, predpokladam že aj Samsungy.
Čo sa tyka SE, tam je možny aj reverz, čiže opätovny branding. Na istej stranke, je zoznam všetkych fw. a je tam vidno aj operatora. Zasah do SE je však platena služba, no je fajn, že sa da platiť kreditkou. Operacia je potom celkom jednoducha.
marko182
22.11.10,15:57
Takže Nokia a SE idu, predpokladam že aj Samsungy.
Čo sa tyka SE, tam je možny aj reverz, čiže opätovny branding. Na istej stranke, je zoznam všetkych fw. a je tam vidno aj operatora. Zasah do SE je však platena služba, no je fajn, že sa da platiť kreditkou. Operacia je potom celkom jednoducha.

Duves, vies sem hodit link na tu stranku pre debrandovanie SE? V sufliku mi odpocivaju 4 SE telefony, tak by sa mi to celkom hodilo.
Dik
alla66
22.11.10,16:00
marko182
22.11.10,16:04
Dik Alenka, vecer to pozriem ;)
Taserda
06.12.10,09:39
Tak som si myslel že z takej ponuky vybrať si bude hračka :),dosiaľ som si však nevybral.To čo sa mi pozdáva je strašne drahé,ustúpil som z požiadaviek a chcel som Nokiu c5 že nie je drahá.Predavačka v Nokii mi však prezradila že sú poruchové.Asi to potiahnem so SE K750 i asi na doraz a kúpim kedˇ už to bude z núdze cnosť.Ale vážne,čo nedotykové s navig. prípadne vyfi a hlavne s výdržou batérie a kvalitou bez ohľadu na značku stoji za to (do 160€)?Nech slúži tel. mne a nie ja jemu.
marko182
06.12.10,09:54
Tak som si myslel že z takej ponuky vybrať si bude hračka :),dosiaľ som si však nevybral.To čo sa mi pozdáva je strašne drahé,ustúpil som z požiadaviek a chcel som Nokiu c5 že nie je drahá.Predavačka v Nokii mi však prezradila že sú poruchové.Asi to potiahnem so SE K750 i asi na doraz a kúpim kedˇ už to bude z núdze cnosť.Ale vážne,čo nedotykové s navig. prípadne vyfi a hlavne s výdržou batérie a kvalitou bez ohľadu na značku stoji za to (do 160€)?Nech slúži tel. mne a nie ja jemu.

Skus si pozriet recenzie na Sony Ericsson Elm. Mal som ho na par minut v rukach a mna oslovil hned. Ma vyborny pomer cena/vykon, kedze ma Wi-Fi, GPS, 5Mpx fotak, HSDPA, HSUPA a vela inych.
Nehovorim, ze to je nejaky zazrak, ale za zvazenie stoji.
Taserda
06.12.10,10:27
Navig. sa tam dá iba platiť alebo je iná možnosť?(OS ma vlastný takže iba spoplatnený?)Pri turistike by som to chcel zopár krát využiť na zaznamenanie zaujímavého miesta,pre budúcnosť.
marko182
06.12.10,10:32
Co kombinacia GPS a Google Maps?
Taserda
06.12.10,21:59
Co kombinacia GPS a Google Maps?
Toto veľmi nechápem,nevidím veľmi do mobilov.Môžeš trošku objasniť?Dočítal som sa že je dobre mať v tel. OS Android Google,Simbian,Win.mobile (teraz nová Bada)kôli možnostiam čo neponúka vlastný OS okrem asi Nokie ale tá ma zase vraj slabšiu svoju navigáciu v svojom OS.Viem že telefon čo si kúpim teraz nebudem meniť o rok a tak by bolo dobre ak tam budem mať niečo z tech.vymožeností.
marko182
06.12.10,22:14
Taserda
20.12.10,15:28
Tak už so ELM-ák.Nechám baterke nabrať kondíciu a uvidíme.marko182 pozdával sa mi Tvoj typ,vďaka.
MilanH
22.12.10,14:32
do 160Eur napr Samsung Monte. Cez net ho kupis aj za 130. Pokial chces navigaciu radcej mobil s operacnym systemom. napr Android.(aspom 2.1) Na javu je ich malo a nie su moc presne. To sa tyka aj Google maps. A vobec operacny system ma vela vyhod a lahsie si upravis fon k obrazu svojmu.