aicha15
18.11.10,20:17
Mám na vás poradakov jednu otázku. Od januára nastupujem v ŠKD. Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v odbore predškolská a elementárna pedagogika. Strednú školu nemám pedagogickú. Práca, ktorú budem vykonávať bude však iba na pol úvazku. Prosim vas ak ma niekto podobnú skusenost, chcela by som vediet ako sa to bude pohybovat v eurach?? Dakujem :confused::confused::confused:
Sabadka
19.11.10,09:40
Mám na vás poradakov jednu otázku. Od januára nastupujem v ŠKD. Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v odbore predškolská a elementárna pedagogika. Strednú školu nemám pedagogickú. Práca, ktorú budem vykonávať bude však iba na pol úvazku. Prosim vas ak ma niekto podobnú skusenost, chcela by som vediet ako sa to bude pohybovat v eurach?? Dakujem :confused::confused::confused:

Ak nemáš žiadnu pedagogickú prax, tak budeš zaradená do 8 PT ako začíjanúca vychovávateľka, s polovičným úväzkom bez praxe tu bude robiť cca 223 € v hrubom. Samozrejme ak po čase ti riaditeľ dá osobný príplatok tak to bude viac.
aicha15
19.11.10,12:09
veľmi Vám ďakujem sabadka :)
aicha15
22.11.10,11:38
Mám ešte jednu otázku. Môže niekto podať na školu sťažnosť, ak vie že škola pri obsadení na voľné miesto nezačala výberové konanie a dosadila tam proste svojho človeka. Ako v tomto prípade postupovať? :confused::confused::confused:
Janka 52
22.11.10,12:28
Mám ešte jednu otázku. Môže niekto podať na školu sťažnosť, ak vie že škola pri obsadení na voľné miesto nezačala výberové konanie a dosadila tam proste svojho človeka. Ako v tomto prípade postupovať? :confused::confused::confused:
Ak ide o miesto radového pedagogického zamestnanca - učiteľa, vychovávateľa, asistenta a pod., výberové konanie nemusí byť. Vyberá si riaditeľ školy - dôležité je, aby boli splnené kvalifikačné predpoklady. Ak ide o vedúceho pedag. zam. - napr. zástupcu, vedúceho vychovávateľa a pod. výberové konanie musí byť vtedy, ak to škola má určené v pracovnom poriadku. Ak nie, tak si riaditeľ opäť môže vybrať, koho chce.
aicha15
22.11.10,13:08
Ak ide o miesto radového pedagogického zamestnanca - učiteľa, vychovávateľa, asistenta a pod., výberové konanie nemusí byť. Vyberá si riaditeľ školy - dôležité je, aby boli splnené kvalifikačné predpoklady. Ak ide o vedúceho pedag. zam. - napr. zástupcu, vedúceho vychovávateľa a pod. výberové konanie musí byť vtedy, ak to škola má určené v pracovnom poriadku. Ak nie, tak si riaditeľ opäť môže vybrať, koho chce.


splnené kvalifikačné predpoklady každopádne sú. Chcela som sa iba uistiť v tom, že či nemôže niekto napadnúť to, že nastúpim do školy na miesto vychovávateľky bez výberového konania.

Ďakujem Vám za radu :));)
melbak
22.11.10,13:46
...nemyslim, ze by sa niekto "trhal" o miesto vychovavatelky a este k tomu na polovicny uvazok
aicha15
22.11.10,14:18
to si nemyslim ani ja..ale pre mna to na zaciatok staci, kedze musim nadobudnut nejaku prax a je mi v tomto pripade jedno či to bude na polovicny uvazok a ci ten plat 223 eur ako je spominane vyssie, alebo viac. Tuto otazku som polozila preto, lebo som si skratka chcela byt ista. Viem o jednej osobe, ktorá ma žiadosť tam kde ja, a minule mi naznacila priamo/nepriamo vyberte si, že ak škola nezacne vyberove konanie tak v tomto pripade môže podať staznost. Neviem ci by bola toho ta dotycna schopna, ale pre prípad som sa opýtala, aby som sa vedela brániť tým, že výberove konanie treba začať iba v tom prípade ak je to v poriadku školy.
melbak
22.11.10,15:30
prajem vela uspechov