karol x
19.11.10,00:11
dnes vecer som sledoval na STV nejaky diskusny program o volnych -nepracovnych nedeliach. zaciatkom novembra odbory prisli s narhom skratit maximalny tyzdenny pracovny cas v ZP. zaujima ma vas nazor. je to dost siroka tema, takze sa snad niekto chyti. dakujem.
laila
19.11.10,06:19
Pozerala som, diskusia sa mi pacila. Som za aby sa v nedelu tazko nepracovalo a aby aj obchody boli zatvorene. Ked to bolo mozne za totality a poradili sme si bez otvorenych obchodov da sa to aj teraz, treba si len usporiadat svoj cas tak aby to bolo mozne a ked sa chce tak sa to da a kde sa to neda ani Pan Boh neziada. :)
karol x
19.11.10,07:49
mozno to malo ludi vie, ale v NRSR bolo za posledne 4 roky predlozenych niekolko navrhov, ktore malo zamedzit vykon prace nariadenim alebo dohodou. tesne to nepreslo. som zvedavy ako to bude pokracovat dalej.
karol x
19.11.10,07:55
k teme skrateniu tyzdenneho pracovneho casu zo 40 na menej sa odbory ani ziadne politicke strany verejne doteraz nikdy nevyjadrovali. myslim, ze je to prilis komplikovane, aby sa to dalo zmenit bez sirsej a dlhodobejsej diskusie. francuzi to uskutocnili etapovito v niekolkych rokoch. zamestnavatelia su samozrejme zurivo proti. je to tazke.