damati
19.11.10,04:34
Ahojte,

som silná astmatička a alergologička mi odporúča očkovanie proti chrípke. Zaujímajú ma skúsenosti astmatikov s očkovaním proti chrípke, či už negatívne alebo pozitívne.
Vďaka
peter3377
19.11.10,07:33
Ahojte,

som silná astmatička a alergologička mi odporúča očkovanie proti chrípke. Zaujímajú ma skúsenosti astmatikov s očkovaním proti chrípke, či už negatívne alebo pozitívne.
Vďaka
ahoj.ja som len taky slaby, na sprey acely rok v pohode, no ja som maval chripku aj 5 krat do roka , no asi pred 6 rokmi som sa zaockoval len tak , ze skusim , bolo to prvy a posledny krat a chripru som od vtedy nemal,
katarina.j
19.11.10,07:37
každý organizmus je iný, asi by som sa poradila so všeobecným lekárom-on vie tvoje diagnozy najpresnejšie a bude ti vedieť poradiť či áno alebo nie. jeden to očkovanie znesie v pohode, druhý má len problémy-aj ked je zaočkovaný.
Tamila
19.11.10,07:53
Môj syn má astmu, síce nie silnú, ale očkuje sa proti chrípke asi od druhej triedy každý rok, teraz má 20. Nikdy s očkovaním nemal nijaké problémy. Sú na to rôzne názory.
jenny5
19.11.10,12:34
Ja mám silné alergie, astmu zatiaľ nie, ale tiež sa každý rok očkujem proti chrípke. U astmatikov aj alergikov je riziko komplikácií pri chrípke dosť vysoké, preto sa u týchto rizikových skupín očkovanie odporúča.
Moje skúsenosti s očkovaním sú pozitívne, žiadne reakcie a chrípku som po očkovaní nemávala.
jahodka30
19.11.10,16:42
Ja by som sa očkovať proti chrípke nikdy nedala a už vôbec nie keby som bola astmatička.
Očkovanie proti chrípke je čistý biznis pre farmaceutické firmy. Očkovacie látky obsahujú dosť svinstva a proti chrípke pritom takmer vôbec nechránia. Obsahuje o.i. hlinník, ktorý sa dáva do súvislosti s alzheimrom. Oveľa účinnejšie proti chrípke (a bez vedľajších účinkov) je dostatok vitamínu D (1000-2000 IU denne). Skús pogúgliť ;)