ykec
19.11.10,06:37
Krásny deň Vám všetkým želám.
Ako jedna z mnohých, aj ja sa začínam zaoberať problémom zväčša, keď už je asi neskoro. Mám na Vás prosbu o radu vo veci materskej. Som v 6 týždni tehotenstva. Z obrovského množstva informácií už mám riadny guláš. Som nemocensky poistená, keďže som zamestnaná (minimálna mzda samozrejme ) už vyše roka (od 11/2009). Teda podmienku 270 dní poistenia za posledné 2 roky spĺňam. Má v mojom prípade význam dobrovoľne nemocensky sa pripoistiť povedzme od 22.11.2010? Zvýši sa mi tým materská v roku 2011 na maximum, ak by som si ako DNP dala vymeriavaci základ max sumu? Bude sa ako rozhodujúce obdobie počítať doba až od uzavretia DNP (naďalej budem aj zamestnaná ), alebo sa budú vymeriavacie základy spočítavať za celý rok 2010? Veľmi pekne Vám za odpovede ďakujem.
Andyke
19.11.10,05:47
Nárok na materské z DNP Ti nevznikne, lebo už nezískaš 270 dní do pôrodu. Každé nemoc. poistenie sa posudzuje samostatne.
Pred otehotnením sa treba prihlásiť na DNP. Bohužiaľ už je neskoro...
ykec
19.11.10,05:51
Vďaka za odpoveď. A dalo by sa s tým vybabrať štýlom, že ma zamestnávateľ v pondelok prepustí zo zamestnania, následne sa DNPoistím a zamestná ma znova niekedy o NAPR. dva dni? Vtedy by sa počítalo za rozhodujúce obdobie až obdobie od prihlásenia na DNP?
Andyke
19.11.10,05:57
Z 2 poistení už nestihneš materské. Ale pomôže Ti nový PP s lepším platom.
ykec
19.11.10,06:58
vdaka. takže keď budem mať v novom PP vymeriavací základ 1116 EUR, hoc aj len mesiac, bude sa materská počítať z neho?
Andyke
19.11.10,11:50
Ako dlho budeš musieť mať nový PP spýtaj sa koncom roka, od 1.1.2011 bude platiť nový zákon (zatiaľ nevieme aká bude konečná podoba)
ykec
17.01.11,05:43
Opat vas zdravim a v novom roku zelam len to najlepsie. Takze po novom musim mat novy pracovny pomer 90 dni? Mozem mat ten novy pracovny pomer opat u toho isteho zamestnavatela? Napr. ma prepusti na dva dni a vezme ma spat do zamestnania, papierovo mi da odmeny do max vymeriavacieho zakladu? Vdaka
monikago
21.02.11,09:56
Opat vas zdravim a v novom roku zelam len to najlepsie. Takze po novom musim mat novy pracovny pomer 90 dni? Mozem mat ten novy pracovny pomer opat u toho isteho zamestnavatela.Napr. ma prepusti na dva dni a vezm.e ma spat do zamestnania, papierovo mi da odmeny do max vymeriavacieho zakladu? Vdaka

ahojte, prosim viete niekto zodpovedat tuto otazocku? zaujimala by aj mna
a este by som mala k tejto teme jednu, ci sa mi oplati zobrat na 4 mesice ponuku na miesto uctovnicky, ci mi to ovplyvni vypocet materskej. pracovny pomer uz jednen mam, trva mi od minuleho roku a pritrafilo sa mi este moznost si privyrobit na dalsi pracovny pomer, ktory by bol od 1.3.2011 do nastupu na matersku co je 9.7.2011 - tej firme by to pomohlo, a ak by aj mne, tak potesi, ak mi to nepomoze, tak by som do toho neisla.
pomozete mi niekto? vdaka vdaka vdaka
Andyke
21.02.11,21:55
Duplicitne si zadala otázku, tu som Ti už odpovedala:
http://www.porada.sk/t119778-p204-materska-2010-a.html