bui
19.11.10,09:26
Neviem asi sa na tejto porade nikdz nenaucim vyhladavat temy, ktore chcem. Urcite sa to uz rozoberalo.

Chcem sa spytat, mate niketo vyklad k financnemu leasingu, ci je rozdiel v tom ci je to financny leasing s pravom kupy prenajateho predmetu alebo povinnosti kupy?

Zrejme je to dolezite co je v zmluve uvedene, lebo od toho zavidi aj danova povinnost leasingovej spolocnosti na vystupe.

dakujem moc za kazdu radu
apo
19.11.10,12:14
No ja neviem či ma niekto môže donútiť odkúpiť majetok po ukončení lízingu.

Finančný lízing je s právom na odkúpenie.

Opertívny lízing.
Ja mám dohodnutý nájom na 4 roky zariadenie kopírka-tlačiareň. V máji 2011 je dohodnutá kúpna cena. Celé 4 roky účtujem iba nájom. Sú dohodnuté pravidlá ako sa postupuje ak nedodržím celé 4 roky zotrvať v nájme. Je určený postup ako sa vypočíta kúpna cena kopírky za ktorú si ju môžem odkúpiť po 4 rokoch nájmu ale aj kedykoľvek skôr. Ale nik ma k tomu nenúti.

apo
Luba
22.11.10,10:44
§ 8
Dodanie tovaru

(1) Dodaním tovaru je
...
c) odovzdanie tovaru na základe nájomnej zmluvy, podľa ktorej sa vlastníctvo k predmetu nájomnej zmluvy nadobudne najneskôr pri zaplatení poslednej splátky.

V tomto prípade je daňová povinnosť na začiatku. Ak ide o FL s právom kúpy, tak aj LS aj nájomca odvádzajú, resp. odpočítavajú DPH postupne podľa splátkového kalendára.