habo
19.11.10,11:48
Mám 1000 l nádobu na dažďovú vodu v záhrade. Potrebovala by som ju vyčistiť (jej steny sú tmavé) a vypustiť vodu na zimu. Len neviem čo môžem použiť ako dezinfekciu a vyčistenie, aby som pri vypustení vody neotrávila záhradu. Viem ju vypustiť mimo úžitkovej časti záhrady - medzi tuje, kríky... Ďakujem.
dada111
19.11.10,12:07
skús octovou vodou, najprv vzlej vodu daždovú a potom očisti steny obyčajným octom to by malo stačiť.
habo
19.11.10,12:33
ďakujem za radu, len sa nedá riadne realizovať, lebo nádoba je 1000 l s relatívne úzkym otvorom. Skúsim tam vopchať metlu namočenú do octa. Každopádne ďakujem. Možno sa ešte ozve nejaky záhradkár, ktorý používa takéto nádrže na vodu. Vopred ďakujem.
Flinstone
19.11.10,12:55
ak máš tlakový čistič (wapku) tak by to mohlo ísť. Tlak 8 MPa by mal vyčistiť nánosy a tryska by sa mala zmestiť aj cez ten otvor navrchu bandasky...
dada111
19.11.10,14:24
ak máš tlakový čistič (wapku) tak by to mohlo ísť. Tlak 8 MPa by mal vyčistiť nánosy a tryska by sa mala zmestiť aj cez ten otvor navrchu bandasky...
To je tiež dobrý nápad alebo aquadjebo , ale nie každý má takéto vymoženosti.Ja bysom to robilo s octom, možno by som pridala ešte riečný piesok a sud čistila metlou, nechala odstáť, trochu pogúľala malo by to vzčistiť.
habo
22.11.10,09:59
Dakujem za radu, ja tlakový čistič nemám, ale má ho sused :) požičal a je to vyčistené. Pekný deň
AlenockaS
24.11.10,13:10
Načo to čistíte ? Ja mám tú nádrž síce zanesenú od rias zvnútra, ale čistiť mi to ozaj nenapadlo ....je snáď taká voda ( prečerpaná zo studne ) záhradke škodlivá ?
Dokonca ju dávam aj sliepka, lebo sa mi nechce chodiť k vodovou a viete aké sú krásne .....:-o)