tyyypek
19.11.10,13:24
dobry den.

chystam sa ponukat sluzby cez internet suvisiace s hudbou. kedze tieto sluzby budu orientovane predovsetkym na zahranicnych klientov, platby chcem realizovat cez paypal.

moja otazka smeruje k poplatkom k zivnosti - ake vstupne naklady budem mat ? zivnost este nemam, cize mal by som ju prvy rok.

docital som sa toto:
Vo všeobecnosti platí, že do 30. júna nasledujúceho kalendárneho roka je SZČO povinná platiť preddavok najmenej 14 % z minimálneho základu platného k 1. januáru kalendárneho roka, v ktorom začala SZČO podnikať (pre rok 2010 je výpočet minimálneho základu: 44,2 % z priemernej mesačnej mzdy za rok 2008 (723,03 €) = 319,57 €).

teda mesacne by to malo byt okolo 40 EUR. su tam este nejake skryte naklady ?


dakujem
tyyypek
22.11.10,09:33
nikto nevie poradit?
profesional
23.11.10,05:21
V prvom rade to mozes mat dost tazke. Nakolko podnikanie s hudbou podlieha v pripade diel vytvorenych slovenskymi autormi nasemu pravnemu poriadku. A v tom je jednoznacne uvedene ze na uzatvorenie licencnej zmluvy, tato musi byt uzatvorena pisomne. V tomto sme este totiz za opicami. A teda sa obavam ze sa moze stat ze tvoj biznis model moze byt nerealizovatelny.
tyyypek
23.11.10,06:06
mal som na mysli masteringove sluzby a podobne.. teda diela budu vytvorene klientmi